Emekli Maaşı Nasıl Başka Bankaya Taşınır? Emekli Maaşı İle Alakalı Tüm Ayrıntılar…

Emekli Maaşı Nasıl Başka Bankaya Taşınır? Emekli Maaşı İle Alakalı Tüm Ayrıntılar…
YAYINLANMA TARİHİ: 28.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Emekli maaşı taşıma işlemi ülkemizde sıkça uygulanan bir durumdur. Özellikle emekli maaşı aldığı bankadan memnun olmayan vatandaşlarımızın banka değiştirmesi olası bir durumdur.

Emekli maaşı taşıma işlemi ülkemizde sıkça uygulanan bir durumdur. Özellikle emekli maaşı aldığı bankadan memnun olmayan vatandaşlarımızın banka değiştirmesi olası bir durumdur. Eğer emekli maaşı aldığınız bankadan memnun değilseniz dilediğiniz bankaya geçebilirsiniz. Emeklilik her ne kadar zorlu bir sürecin sonucunda ulaşılan bir durum olsa da emekli maaşı konusunda ciddi sorunlar yaşanabiliyor. Özellikle bankaların ödemeyi taahhüt ettiği 3 yıllık banka promosyon ödemeleri konusunda bankalar verdikleri sözü tutamayabiliyorlar. İnsanların emekli maaşlarını aldıkları bankaları değiştirme hakkı vardır, teknolojinin gelişmesi ile beraber dilerseniz hem internet üzerinden hem fiziksel banka şubelerinden emekli maaşı taşıma işlemlerini başlatabilirsiniz.

Uzun yıllar boyunca sigortalı bir şekilde çalışmakta olan bireylerin tamamı emeklilik unvanını kazanırlar. Belli bir çalışma süreci ve yaş gibi emeklilik şartlarını dolduran kişiler emekli olduklarında devletin belirlemiş olduğu emeklilik maaşından faydalanabilirler. Emeklilik maaşından faydalanan kişilerin ise emekli maaşlarını çektikleri banka her zaman emekli kişileri memnun etmeyebiliyor. Özellikle ne aradığını bilmeyen vatandaşlarımızın ve tutarsız hatta sözünde durmayan bankaların oluşturduğu mağduriyetten ötürü pek çok vatandaşımız mağdur oluyor. Mağdur olmamak için vatandaşlarımızın pek çoğu için emeklilik maaşının yatırıldığı banka çok önemlidir. O nedenle nasıl emekli maaşının yatırıldığı banka değiştirilir öğrenelim…

EMEKLİ MAAŞI YATAN BANKA NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Emekli maaşı taşıma işlemi her gün onlarca kez aranan önemli bir sorudur. Özellikle ilgili bankalardan memnun olmayan vatandaşlarımızın emekli maaşlarını değiştirmek istemeleri üzerine emekli maaşı taşıma ile alakalı pek çok sorgulama yapılıyor.
Yapmak istediğiniz işlem için ilk aşamada emekli maaşınızı çekmek istediğiniz bankaya T.C. kimlik belgeniz ile beraber giderek artık emekli maaşınızı bu bankadan almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ayrıca size en yüksek promosyon ödemesini verecek olan bankaya ulaşmak sizin için çok daha kolay ve avantajlı olacaktır. Bu sayede size 3 yıl sonunda en yüksek emekli maaşı promosyon ödemesini yapacak olan bankaya emekli maaşınızı taşıyabilirsiniz. Bu sayede hem siz kâra geçmiş olacaksınız.


KİMLER EMEKLİ MAAŞINI TAŞIYABİLİR?

 Herkes dilediği gibi özgür bir şekilde emekli maaşını dilediği bankaya taşıyabilir. Bununla alakalı devletin vermiş olduğu herhangi bir kısıtlama yok ancak banka ile aranızda olacak olan taahhüttün süresine dikkat etmek gerekiyor. Eğer banka ile aranızda 3 yıllık taahhüt var ise sürenin tamamı dolmadan herhangi bir şekilde o bankadan ayrılamazsınız.

EMEKLİ MAAŞI E-DEVLET’TEN TAŞINABİLİR Mİ?

Emekli maaşı e-Devlet üzerinden çok rahat bir şekilde taşınabilir. E-Devlet ‘Emekli Maaşı Banka Değişikliği’ yazmanız halinde ilgili uygulamaya giriş yaparak rahat bir şekilde banka değişikliği talebinizi oluşturabilirsiniz. Emekli maaşını farklı bankaya taşıyan vatandaşlarımızın çok büyük bir bölümü e-Devlet üzerinden işlem yapmaktadır. Eğer ilgili banka şubelerine gitme şansınız yok ise e-Devlet üzerinden çok kolay bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER