Emekli Maaşı Arttırmak İsteyenlere Müjdeli Haber! Bu 8 Formül İle Birlikte Emekli Maaşları Artıyor!

Emekli Maaşı Arttırmak İsteyenlere Müjdeli Haber! Bu 8 Formül İle Birlikte Emekli Maaşları Artıyor!

Genel olarak pek çok emekli vatandaş maaşının tutarını arttırabilmek için farklı yollara başvuruyor. Ancak her ne kadar çabalansa da başarılı olmayan bu yollar nedeniyle emekli maaşları aynı düzeyden devam ediyor

Genel olarak pek çok emekli vatandaş maaşının tutarını arttırabilmek için farklı yollara başvuruyor. Ancak her ne kadar çabalansa da başarılı olmayan bu yollar nedeniyle emekli maaşları aynı düzeyden devam ediyor. Bu sıkıntıyla karşılaşan kişiler için de geçtiğimiz günlerde 8 adet formül açıklandı. Bu formülü deneyen kişilerin ise direkt olarak emekli maaşlarının yükseleceği belirtildi. Pek çok emekliyi etkisi altına alan bu maaş arttırma tekniğini deneyen sayısı ise her geçen gün artıyor. Maaşını arttırmak isteyen kişilerin mutlaka denemesi gereken 8 formülü aşağıda sizler için derledik.

EMEKLİ MAAŞINI ARTTIRMAK İSTEYENLERE 8 FORMÜL

Emekli olma koşulları bilindiği üzere genel olarak sigorta giriş tarihi kapsamında belirleniyor. Emekli olmak isteyen kişilerin ise bu emeklilikten sonra maaş düzeyini belirlemesi ise tamamen kendilerine kalıyor. Emekli maaşını yüksek almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en büyük parametre brüt maaş alıyor. Brüt maaşı çalışırken yüksek olan kişilerin emekli olduktan sonra alacağı maaş da artıyor. Her anlamda maaş üzerine katkısı büyük oluyor.

Emekli maaşını arttırmak isteyen kişiler için söylenecek bir diğer önemli madde ise emeklilik planı oluyor. Emeklilik planı yaparken mutlaka 8-10 yıl önceden planı hazırlamak gerekiyor. Emeklilik için de son 1-2 yılı hiç hesaba katmamak gerekiyor diyebiliriz. Emeklilik döneminde yüksek maaş almak isteyen kişilerin güzel bir plan yaparak brüt maaşını yüksek tutup emekli aylığını da yükseltmesi gerekiyor. Fakat normalden daha fazla çalışmak ya da günü arttırmak emekli maaşına etki etmiyor. Maaş için en büyük kriter brüt maaş düzeyi oluyor. Brüt maaşı düşük olan kişilerin ise emekli maaşı daha düşük tutarlardan yatıyor.


MÜMKÜNSE İKİ İŞTE ÇALIŞIN

Emekli maaşını yüksek tutmak isteyen kişiler için önerilecek bir diğer formül ise mümkünse birden fazla işte çalışmak olacaktır. Sigortalı olarak birden fazla işte çalışıldığında emekli maaşı da bundan etkilenerek daha yüksek yatıyor. Sigortalılıkta ise 1 ay 30 olarak hesaplanıyor. Buna göre bir ekstra sigortalı iş bulunması emeklilik dönemine oldukça etki edecektir.

SSK ve Bağkurlu olan herkesin emekli maaşını yükseltmek için yapması gereken bir diğer adım ise SGK’ya tavan kazançtan bildiri yapmak olacaktır. Son 3 buçuk yıl içerisinde tavan tutardan bildiri yapılırsa emekli aylığının üzerine daha fazla ek ödeme gelir. Dolayısıyla yüksek emekli maaşı almak isteyen herkes bu yöntemi uygulayarak emeklilik döneminde güzel bir maaş tutarını elde edebilir. Genel olarak ise bu formülün kullanılması ile birlikte yaklaşık 800 lira gibi bir artış olabilir. Fakat ne kadar yüksek brüt maaş elde edilirse bu yükseliş de ona göre artacaktır. Emeklilik planlaması yaparken brüt maaşı bu yüzden gözden çıkarmamak ve yüksek tutmak gerekiyor.

EMEKLİLER İÇİN MAAŞ TUTARI YÜKSELTME ADIMI

Emekli olacak kişiler için emekli maaşlarını yüksek tutmanın pek çok yolu bulunuyor. Bunun bir diğeri ise düzenli nakit ödemeleri bulunuyor ise bunun brüt kazanca eklenip eklenmediği şeklinde belirtiliyor. Bu kazançlar da emekli maaşı için etkili olabiliyor. Kişinin çalıştığı dönemde brüt kazancı üzerinden hesaplanan emekli aylıkları her türlü kazanç artışından etkilenerek yüksek tutarlara ulaşabiliyor. Eğer eş ve çocuk da bulunuyorsa bu özel etkenlerden dolayı da emekli aylıkları yüksek tutardan verilebiliyor. Maaş hesaplaması yaparken mutlaka bu özel durumları da kaleme almayı unutmayın. Formülleri de uyguladıktan sonra e

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER