Emekli Maaş Dökümü Nasıl Çıkartılır? T.C. Numarası ile SGK ve Emekli Maaşı Dökümü Çıkartma!

Emekli Maaş Dökümü Nasıl Çıkartılır? T.C. Numarası ile SGK ve Emekli Maaşı Dökümü Çıkartma!

Emeklilerin en büyük sorunlarından bir tanesi olan emekli maaşı dökümü çıkartma meselesi artık çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Emeklilerin en büyük sorunlarından bir tanesi olan emekli maaşı dökümü çıkartma meselesi artık çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Özellikle teknolojinin bu kadar yaygın olmadığı yıllara bakıldığı zaman e-Devlet kapısının olmadığı günlerde insanlar emekli maaşı dökümünü çıkartabilmek için en yakın SGK binasına giderek saatlerce sıra bekleyerek işlemlerini yapabiliyordu. Ancak artık SGK dökümü ya da emekli maaşı dökümü gibi önemli verilerin tablo halinde sunulması artık bir tık kadar uzağınızda. Bu kadar fazla hizmetin tek bir tık kadar uzağımızda olması demek artık hayatımızın teknoloji ile daha kolay bir hale geldiğini göstermektedir. Öyle ki vatandaşlarımızın büyük bir zorluklarla çıkarttıkları emekli maaşı dökümü ve SGK hizmet dökümü ile alakalı artık yeni bir kaynağınız var.

Sadece TC kimlik bilgileriniz ile e-Devlet kapısı sistemi üzerinden çok rahat bir şekilde tüm SGK hizmet dökümünüzü ve emekli maaş dökümünüzü rahat bir şekilde çıkartabilirsiniz. İnsanlar eskisi kadar zor olmasa da bu işlem için dahi sıra bekleyebilirler. Ortalama bekleme süresi 2 ya da 3 dakika gibi kısa bir süredir. Eski işlemler düşünüldüğü zaman bu işlemin 2 ya da 3 dakika gibi çok kısa bir süre olması sevindirici olsa gerek. Teknolojinin gelişmesi ile beraber çok daha rahat bir şekilde SGK hizmet dökümü çıkartma işlemini sağlayabilmek adına sizin için hazırlamış olduğumuz aşağıdaki adımları teker teker takip ederek rahat bir şekilde SGK hizmet dökümü ve emekli maaş dökümünüzü çıkarabilirsiniz.

E-DEVLET İLE SGK HİZMET VE EMEKLİ MAAŞI DÖKÜMÜ NASIL YAPILIR?

TC ile SGK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini e-Devlet Kapısı üzerinden yapabilmeniz için öncelikle e-Devlet girişi yapmanız gerekiyor. 4A/4B/4C hizmet dökümü verilerinizin tüm ayrıntılarını görüntüleyebilmek ve çıktısını alabilmek için;
E-Devlet Kapısı portalı resmi adresi "turkiye.gov.tr" adresine giriş yapmalısınız.
E-Devlet platformunda girişi için sağ üst kısımda bulunan "Giriş" seçeneğine tıklamalısınız.
Açılan e-Devlet giriş ekranında TC ile SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi için en yaygın kullanılan giriş yöntemi "e-Devlet şifresi" seçeneğini kullanabilirsiniz(e-Devlet şifresini tüm PTT şubelerinden temin edebilirsiniz). Ayrıca diğer e-Devlet giriş seçenekleri "mobil imza", "T.C. kimlik kartı", "e-imza" ve "internet bankacılığı" ile de giriş yapabilirsiniz.
E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra ana sayfada bulunan "e-hizmetler" seçeneğinden SGK hizmet listesine ulaşabilirsiniz. SGK hizmet listesindeki "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü" seçeneğine tıklayarak, sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz doğrudan ana sayfadaki arama kısmına "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü" yazarak da uygulama sayfasına ulaşabilirsiniz ya da alt kısımda bulunan sıkça kullandığınız hizmet türlerinden oluşan "e-hizmetler kategorisi" kısmında "Sosyal Güvenlik ve Sigorta" seçeneğine tıklayarak, SGK hizmet listesinden uygulama sayfasına ulaşabilirsiniz.
SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sayfasında ilave bir işlem yapmanıza ise gerek bulunmuyor. Üst kısımda kimlik bilgileriniz bulunurken, alt kısımda tüm sigorta kollarına ilişkin tescil ve hizmet dökümü bilgileri bulunmaktadır.
Altta bulunan "4A Tescil Bilgileri", "4B Tescil Bilgileri", "4C Tescil Bilgileri" ve "Banka Sandığı Tescil Bilgileri" kısmından tescil bilgilerinizi görebilirsiniz. Ayrıca altta açılan SGK hizmet dökümü kısmından tüm hizmet dökümü ayrıntılarınızı görüntüleyebilirsiniz.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER