Elektrik Faturaları İçin Yeni Dönem Geliyor!

Elektrik Faturaları İçin Yeni Dönem Geliyor!

Elektrik faturaları için yeni bir dönem geliyor! Elektrik aboneleri için yeşil tarife fiyatları güncelleniyor!

Günümüzde pek çok kişi elektrik faturalarından dolayı şikayetçi oluyor. Genel olarak zaman içerisinde zamlanan bu fatura tutarlarının vatandaş üzerinde büyük bir yükü olduğunu söyleyebiliriz. Ancak geçtiğimiz günlerde elektrik abonelerine özel farklı bir tarifenin geçerli olacağı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre ise elektrik faturaları için yeni bir dönemi işaret eden yeşil tarife tutarlarının artık normal elektrik faturasına göre daha düşük tutarlardan olacağı söylendi. Vatandaşlar tarafından merakla beklenen haberin yapılması ile birlikte de yeşil tarife için başvurular hızla çoğaldı. Artık daha düşük elektrik faturalarının ödeneceği gün geldi.

Milyonlarca vatandaşın beklediği haber olan elektrik faturasında yeşil tarife durumu artık bakanlıklar tarafından açıklandı. Bakanlıkların yaptığı açıklamalara göre ise elektrik faturaları artık çok daha düşük tutarlardan gelecektir. Uzun bir süredir üzerinde çalışılan yeşil tarifenin açıklanması ile birlikte vatandaşlar bu imkânlardan yararlanabilecektir. Farklı bir sistem dahilinde geçerli olan bu yeşil tarife ise elektrik abonelerine özel olarak sağlanacaktır. İsteğe bağlı olarak geçilen bu yeni abonelik sisteminde ise yeşil tarife uygulanarak bunun üzerinden faturalar gelecektir.

ELEKTRİK FATURALARINDA YENİ DÖNEM!


Elektrik tüketimi günümüzde oldukça fazla oluyor. Vatandaşlar ise ev içerisinde kullandıkları yüksek tüketim için aylık olarak elektrik faturası ödüyor. Devlet ise her geçen gün artan bu elektrik tüketimi için alternatif bir çözüm buluyor. Bu çözüm olarak ise yenilenebilir enerji ile birlikte elektrik üretimi ve dağıtımının sağlanacağı belirtiliyor. Pek çok kişinin merak ettiği bu sistem ise artık gerçekleşmek üzeredir. Vatandaşlar tarafından başvuru ile birlikte abone olunarak alınan yeşil tarife sabit ücretler dahilinde geçerli olacaktır. YETA olarak bilinen yeşil tarifeye katılmak isteyen kişilerin ilgili kurumlara başvurularını iletmesi ve gereken işlemleri tamamlaması yeterli olacaktır.
Yapılacak olan yeşil tarifenin bir diğer avantajı ise ödemelerin işletme ve diğer kuruluşlar tarafından daha da düşmesidir. Bu konuda örnek verilecek olursa da sanayicilerin elektrik faturası yüzde 23’e, ticari işlerle uğraşanların yüzde 36’a ve meşkeler için de yüzde 63’e varan indirim oranlarının söz konusu olacağı söylenebiliyor. Oldukça büyük bir indirim oranı olan bu oranlar ise anında elektrik faturalarına yansıyabiliyor. Belirli bir abonelik sistemi dahilinde geçerli olan yeşil tarife elektrik faturası yükünü oldukça azaltıyor. Böylelikle de işletmelerin faturalar için ödediği tutar aylık olarak daha da düşüyor.

ELEKTRİK ABONELERİ İÇİN ÖZEL TARİFELER GELİYOR!

Birçok kişi aylık olarak elektrik tüketiminin karşılığında yüksek ödemeler yaptığından şikayetçi oluyor. Bu şikayet durumu ise genel olarak devletin ve kuruluşların yaptığı zamlardan kaynaklanıyor. Yapılan zamlardan sonra ise aylık olarak yükselen fatura tutarları vatandaşların üzerinde bir yük oluşturuyor. Hal böyle olunca da farklı yöntemlere başvurmak gerekiyor. Bu yöntemlerden biri olan yeşil tarife ise elektrik faturalarını son derece azaltıyor diyebiliriz. Özellikle elektrik tüketimi oldukça fazla olan işyerlerinin abone olması gereken bu tarife yarı yarıya fatura düşmesi yaşatabiliyor.

Direkt olarak abone olduktan sonra geçerli olan yeşil tarife sabit tutarlardan elektrik tüketimi sağlayabiliyor. Bunun yanında çeşitli fabrika ve imalathaneler için de elektrik faturası indirimi söz konusu olabiliyor. Her yıl çok daha fazla elektrik tüketiminin söz konusu olmasından dolayı ortaya çıkan bu yeşil tarife önümüzdeki dönemde çok sık karşılaşılacak bir tarife olacaktır. Şu an için bile pek çok vatandaş yeşil tarife olan YETA aboneliklerini sağlayarak daha az f

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER