EGM 2019 Bekçi Alımı Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı – Bekçi Sınavı Konuları ve Örnek Sorular

EGM 2019 Bekçi Alımı Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı – Bekçi Sınavı Konuları ve Örnek Sorular
YAYIN TARİHİ: 7.03.2020 00:53:00
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılacak 2019 yılı Bekçi Alımları için yazılı sınav tarihleri açıklandı! Bekçilik yazılı sınavına girecek adaylar, şimdiden Bekçilik sınav soruları ve cevap anahtarı araştırıyor.

81 ilde Türkiye geneli yapılacak EGM Bekçi alımı için ilan açılmış ve yazılı sınav tarihleri de açıklanmıştı. 2019 EGM 8 bin bekçi alımı için adaylar yazılı sınavda ter dökecek. Sınav öncesi EGM Bekçilik sınavı çıkmış ve örnek soruları araştırılıyor. EGM bekçilik sınav soruları ve cevap anahtarları merak ediliyor. Çarşı bekçisi ve Mahalle bekçisi olmak isteyen on binlerce kişi, ilk olarak Bekçilik yazılı sınavını başarıyla geçmek zorunda. Bu nedenle Bekçilik sınav sorularını doğru çözmek büyük önem taşıyor.

2019 yılı Bekçi alımlarında sayı 8 binleri buldu. Emniyet Genel Müdürlüğü ve 81 ilde valilik bünyesinde hizmet verecek 8 bin bekçi personeli alımı, 2019 yılı içerisinde tamamlanacak. EGM ve MEB'in ortak düzenleyeceği Bekçilik sınavı merakla bekleniyor. Bekçi adayları, yazılı sınavı iple çekerken bir yandan da Bekçilik çıkmış soruları ve örnek soruları ile sınav konuları araştırılıyor.

BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI NE ZAMAN HANGİ GÜN YAPILACAK?


2019 Bekçi alımı yazılı sınav tarihleri açıklandı. Buna göre Bekçi alımına başvuru yapan adaylar, 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 09.00'da 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavına girecek. Başvuruyu 2. dönem olarak yapanlar ise yine 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14.00'da 2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavına katılacaklar.

BEKÇİLİK SINAVI SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

8 Bin bekçi alımı yazılı sınav soruları ve cevapları 16 Temmuz 2019 tarihinde "https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da //odsgm.meb.gov.tr" internet adresleri üzerinden, adayların erişimine açılacak. Adaylar 16 Temmuz 2019 tarihinde bu sitelerden birine giriş yaparak Bekçilik alımı yazılı sınav sonuçlarına ulaşabilecekler.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR