Düşük Kredi Notu İle Nasıl Kredi Alınır? Düşük Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Düşük Kredi Notu İle Nasıl Kredi Alınır? Düşük Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?
YAYINLANMA TARİHİ: 30.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Kredi notu yükseltme, kredi çekmek isteyen fakat kredi notu düşük olan vatandaşlarımız için önemli bir konu.

Kredi notu yükseltme, kredi çekmek isteyen fakat kredi notu düşük olan vatandaşlarımız için önemli bir konu. Kredi notunu yükseltmek isteyen vatandaşlarımız tarafından yapılan araştırmalar kapsamında kredi notu nasıl yükseltebilirim? Kredi notu yükselir mi? gibi sorular gündemimize gelmektedir. Kredi notu kredi çekmek isteyen bireyler için önemli unsurlar arasında bulunmasıyla beraber kredi notu düşük olan bireyler bu fırsatları değerlendirme olanağına sahip olamamaktadır. Ancak pek çok banka teminat ya da kefil karşılığında kredi olanağını sunarak destek olabilmektedir.

Bilindiği gibi kredi notu KKB ve TBB kurumları tarafından kayıt altında tutuluyor. Kredi notu hesaplanırken bankalarla olan ilişkileriniz, borç durumu, kullandığınız krediler, kredi kart limiti gibi konular ve risk raporu göz önünde tutularak kredi notu hesaplanır. Kredi notu sabit bir değer değildir. Bankalarla olan ilişkilerinizle yükselip, düşebilir. Düştüğü takdirde kredi çekme şansınız da düşer. Peki, kredi notu nasıl yükselebilir?

KREDİ NOTUNUZU YÜKSELTMEK İÇİN ÖNEMLİ UNSURLAR!
BORÇLARINIZI ERKEN KAPATIN!

İlk olarak bilinmesi gereken kredi notu birdenbire yükselmez. Kredi notunu yükseltmek isteyen bireyler borçları her ne kadar ise tamamını ödemesi durumunda banka ile arasında ki güveni arttırma olanağına sahip olabilmektedir.  Kredi borcu, Kredi kartı borcu ve fatura borçları kredi notunuzu etkileyen faktörler arasındadır. Kredi notu, talep ettiğiniz bankacılık işlemine göre değişiklik gösteren bir puan türü olduğundan borçlarınızı ödeyip beklemek kredini notunuzu etkilemeyecektir. Bütün borçlarınızı kapadıktan sonra atacağınız doğru adımlar sayesinde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

DÜŞÜK LİMİTLİ KREDİ SAHİBİ OLMALISINIZ!

Tüm borcunu kapatan bireylerin yapması gereken diğer önemli unsur ise düşük limitli bir kredi kartı sahibi olmak bulunmaktadır. Böylelikle bu kredi kartı ile düzenli olarak alışveriş yapmak ve borcunuzu düzenli olarak vadesinden önce yatırmak kredi notunuzu yükseltmek için fayda sağlayacaktır. Kredi notunuzun artış göstermesi için aylık asgari tutarını değil tüm borcunuzu ödemeniz bankalar tarafından açıklanan kredi notunuzu yükseltecek önemli davranışlar arasında bulunuyor. Böylelikle kendiniz için büyük avantaj sağlamış olursunuz. Hesap kesim tarihinden önce borcunuzu öderseniz bu sizin için artı bir puan olacaktır.


DÜŞÜK TUTARLI KREDİ ÇEKİN!

Kredi notu yükseltmek için yapabileceğiniz bir diğer adım düşük tutarlı bir kredi çekmek. Kullanıldığınız kredinin borçlarını her ay düzenli ve tam bir biçimde ödeyerek kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz.

KREDİ YA DA KREDİ KARTI ÇEKEMEYENLER İÇİN TÜYOLAR!

Eğer kredi notunuz kredi talebinde bulunamayacak kadar düşükse bir banka hesabı açarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Yeni açtığınız bu hesaba maaşınızı yatırın ve harcamalarınızı bu hesap üzerinden yapın. Kira ödemeniz ve otomatik ödeme talimatı verdiğiniz fatura ödemelerini de bu hesaptan gerçekleştirin. Bu hesaptan düzenli olarak birkaç ay ödemelerinizi yaptıktan sonra bankanızdan düşük limitli bir kredi kartı talebinde bulunun. Yine bu kartı birkaç ay düzenli bir şekilde kullandıktan sonra limit yükseltme talebinde bulunun… Uzun bir zamana yayılmış olan bu işlemler kredi notunuzu yükseltmenize olanak sağlayacaktır.

KREDİ ÇEKMEK İSTEYENLERE MÜJDE!

Kredi çekmek pandemi sürecinde pek çok vatandaşımız tarafından talep edilmesi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Günümüzde milyonlarca vatandaşımız korona virüs salgınından ekonomik açıdan olumsuz etkilenmesi sebebiyle ön plana çıkmaktadır. Böylelikle vatandaşlarımız için sunulan bu olanaklar dahilinde kredi fırsatlarını değerlendirerek bu zorlu süreç içerisinde ki ihtiyaçlarını karşılamak istemektedirler. Günümüzde yapılan açıklamalar dahilinde milyonlarca vatandaşımız için birbirinden farklı kredi fırsatları sunuldu. Bu kredi fırsatlarını değerlendirerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz.
Günümüzde özellikle kredi ihtiyaçlarını karşılamak için sunulan bu fırsatlar dahilinde vatandaşlarımız borçlarını ya da kiralarını ödeyemediği için bu olanakları değerlendirmek istemektedir. Bu kapsam doğrultusunda bu olanaklar sayesinde hem borçlarınızı kapatabilir hem de ihtiyaçlarını karşılayacak nakit ihtiyacınızı değerlendirebilirsiniz.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER