Düşük Faizli Konut Kredisi Desteği! Ev Alacaklara Müjde!

Düşük Faizli Konut Kredisi Desteği! Ev Alacaklara Müjde!

Ev sahibi olmak isteyenler için müjdeli haber geldi! Ev sahibi olmak pek çok kişinin hayaliyken son dönemlerde yaşanan ekonomik sorunlardan sonra birçok vatandaş ev hayalinden vazgeçmek zorunda kaldı.

Ev sahibi olmak isteyenler için müjdeli haber geldi! Ev sahibi olmak pek çok kişinin hayaliyken son dönemlerde yaşanan ekonomik sorunlardan sonra birçok vatandaş ev hayalinden vazgeçmek zorunda kaldı. Ancak bazı bankalardan gelen düşük faizli konut kredisi desteği sayesinde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için müjde niteliğinde bir haber verilmiş oldu. Düşük faizli konut kredisi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için detaylar haberimizin devamında…

DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ SAĞLAYAN BANKALAR HANGİLERİ OLDU?

Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada büyük sorunlar yaratan koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak ülkece büyük sorunlar yaşamaya başladık. Alım gücünün düşmesi ile birlikte pek çok vatandaşın gelirleri yetersizleşmeye başladı. Aynı zamanda koronavirüs salgını sonrası ilan edilen pandemi sürecinde birçok iş yerinin ve dükkanların kapatılması nedeniyle birçok kişi işsiz kaldı ve ülkede işsizlik oranlarında da ciddi artışlar meydana geldi. Ekonomik olarak yaşanan sorunlar nedeniyle ülkemizde ev sahibi olmak da bir lüks haline gelmeye başladı. Daha önce ev sahibi olmak isteyen kişilerin bu süreçten sonra hayallerini ertelemesi gerekti. Ancak geçtiğimiz günlerde açıklanan düşük faizli konut kredisi ile birlikte vatandaşlara müjde niteliğinde bir haber verilmiş oldu. Bu haberden sonra en çok merak edilen konu ise düşük faizli konut kredisi desteği veren bankaların hangi bankalar olduğu hakkında oldu. Sıfır ev alacak vatandaşlar için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank düşük faizli konut kredisi sunuyor.

KONUT KREDİSİ ALMAK İSTEYENLER İÇİN FAİZ ORANLARI

Son zamanların en çok konuşulan konuları arasında yer alan bankalar ve konut kredisi desteği hakkında 27 Ekim 2020 tarihi itibariyle uygulanacak olan konut kredisi faiz oranları açıklandı. Faiz oranları hakkında detaylı bilgilendirme ve açıklama bekleyen kişiler için gerekli açıklama gerçekleştirildi.
Konut kredisi almak isteyen kişiler için yapılan açıklamada sıfır ev almak isteyen vatandaşlara Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından %0.99 TL faiz oranı uygulaması gerçekleştirilecek. 100 bin lira destek sağlanacak ve 120 ay vadeli olarak aylık 1427 TL ödeme imkânı sunulacak. Aynı zamanda ikinci el konut sahibi olmak isteyen kişiler için ise %1.25 TL faiz oranı uygulanacak. 100 bin TL destek sağlanacak ve 120 ay vadeli olarak ayda 1613 TL ödeme imkânı da sunulacak.
Vakıfbank tarafından sunulan konut kredisi desteğinden yararlanmak isteyen kişiler 1 milyon TL ye kadar olan tutarlarda 120 ay vade ile birlikte %0.99 TL faiz oranı ve 1 milyon TL ve üstünde tutar almak isteyen kişiler için ise 180 ay vade ile %1.09 faiz oranı uygulaması yapılacak.
Halkbank tarafından sunulan konut kredisi desteğinden yararlanan kişiler ise sıfır ev almak için 1 milyon TL ye kadar olan tutarlarda %0.99 TL ve 1 milyon TL’den daha fazla olan tutarlarda ise %1.09 TL faiz oranı uygulaması gerçekleştirilecektir.
Ziraat Bankası ise bu konu hakkında 500.000 TL ve altında olan tutarlarda ekspertiz değerinin %90 ına kadar, 500 binde fazla olan tutarlarda ise %80 ine kadar 180 ay vade ile kredi imkanı sunuyor.

DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ DESTEĞİ ALMAK İÇİN GEREKEN ŞARTLAR VE BAŞVURU SÜRECİ

Düşük faizli konut kredisi imkânından yararlanmak isteyen kişilerin gerçekleştirmesi gereken şartlar ve başvuru süreçleri farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle konut kredisi desteği almak istediğiniz banka ile iletişime geçebilir ve aynı zamanda en yakın banka şubesine giderek daha detaylı bir bilgilendirme alabilirsiniz. Bankalar tarafından sunulan imkanlar hakkında daha detaylı bilgiler alabilir ve gerekli araştırmaları yaptıktan sonra kendinize ve bütçenize en uygun olan banka ile anlaşma yapabilirsiniz.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR