Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Büyük 5 Yılanı

Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Büyük 5 Yılanı

Dev yılanlar gerçekten bizleri hem korkutur hem de tedirgin eder. Bu canlıların kendilerinden daha büyük hayvanları nasıl yuttuklarını hem merak ederiz. Gerçekten büyük bir yılan bir insanı hatta büyük bir timsahı bile yutabilir. Korkunç değil mi?

1-) Afrika Kaya Pitonu - 7 Metre


Africa Kaya Pitonu, Afrika kıtasında bulunan en büyük yılanlardan biridir. Bir Afrika pitonun boyu 7 metrenin üzerindedir. Bölge yakalanan ve karnının şişliğinden önemli bir şey yuttuğu fark edilen bir Afrika Kaya pitonunun miğdesinden 1.5 metrelik bir timsah çıkarıldı. 

2-) Yeşil Anakonda - 7 Metre


Yeşil Anakondalar 7 netre uzunluğunda ve yaklaşık 250 kilo ağırlığındadır. İri ve şişman görünümüyle de dünyanın en ağır yılanlarından birisi olduğu bilinmektedir. Ağırlıklı olarak suda yaşarlar. Balık, kuş, memeli ve diğer sürüngenlerle beslenirler.

3-) Amatist Pitonu - 8.5 MetreAmatist Pitonu çalı pitonu olarak adlandırılır. Andonezya, Papua Yeni Gine ve Avustralya'da bulunur. Uzunlukları 8.5 metreden fazladır. Çok güzel deri yapısı ve üzerindeki renklerle diğer yılanlardan kendini hemen ayırt ederler. Bu özelliği sayesinde oldukça popülerlerdir.  Amatist pitonu da yine kuş, yarasa, kemirgen ve küçük memelilerle beslenirler.

4-) Ağsı Piton - 10 Metre


Dünyanın en uzun yılanı olarak biliniyor. 10 metreden fazla uzunluğa sahil bu yılanın zehiri olmaması sizleri mutlu etmesin. Çünkü heybetiyle ve görüntüsüyle o kadar korkunçlar ki herhangi bir zehire ihtiyaçları yok. Bu yılan tipi en çok Günaydoğu ASya'da bulunuyor. Memelilerle ve kuşlarla besleniyor.

5-) Titanoboa - 15 Metre


Şimdiye kadar insan gözüyle gözlemlenmiş olan en uzun yılandı. Kolombiya'da fosilleri bulundu. Araştırmacılar bulduğu fosilleri incelediğinde bu yılının 15 metre uzunluğunda ve 1.000 kilonun yani 1 tonun üzerinde bir ağırlığa sahip olduğunu söylediler.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR