Devletten İş Arayanlar İçin Müjdeli Haber Geldi! İş Arama ve Bulma Ödemeleri Yapılacak!

Devletten İş Arayanlar İçin Müjdeli Haber Geldi! İş Arama ve Bulma Ödemeleri Yapılacak!

İş arayanlar için sunulan fırsatlar karşısında pek çok vatandaşımız birbirinden farklı olanakları değerlendirebilmek için araştırmalarını sürdürmeye başlamış bulunmaktadır.

İş arayanlar için sunulan fırsatlar karşısında pek çok vatandaşımız birbirinden farklı olanakları değerlendirebilmek için araştırmalarını sürdürmeye başlamış bulunmaktadır. On binlerce vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu gelişmeler ile beraber vatandaşlarımız iş arama süreci içerisinde devletten destek alma olanağına sahip olabilecek. İş ararken nakit ihtiyacı olan vatandaşlarımız başvuru işlemlerini gerçekleştirerek devletten iş arama ve bulma destek ödemelerinden yararlanma hakkına sahip olabilecektir. Çok sayı da vatandaşımızın faydalanabileceği destek ödemelerinden günümüzde on binlerce vatandaşımızın haberi olmaması sebebiyle yararlanamadığı bildirilmiştir. Bu kapsm doğrultusunda bilinmeyen ya da unutulan destek ödemeleri arasında istihdam destek ödemesi ön plana çıkmaktadır.
İstihdam destek ödemesinden yararlanmak isteyen bireyler için ihtiyaç sahibi olan bireyler başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İş arama süreci ile beraber iş başvuru ve onay süreci içerisinde olarak iki aşamalı işlemlerinizin gerçekleştirilmesi ön görülmektedir. Başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek bu olanaklardan da çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal Yardımlaşa ve Dayanışma Vakıfları vasıtası ile sunulan bu fırsatlar dahilinde Sosyal yardım destek ödemelerinden yararlanan bireyler bu fırsatlardan yararlanabilecektir.

İŞ ARAYAN BİREYLER İÇİN İSTİHDAM DESTEĞİ!

İstihdam desteği iş arayan bireyler için sunulmasıyla beraber iş arama ve bulma süreçlerinde önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu gelişmeler ile beraber yapılan ödemeler şu şekilde belirlenmiştir;
  • 120 Liraya kadar iş arama parası
  • 788 Lira iş başvurusu kabul desteği.
Böylelikle yapılan açıklamalar dahilinde iş arama sürecinde yol paranızı gibi pek çok ihtiyacınızı karşılamak amacıyla 120 TL ödeme sağlanmaktadır. Aynı zamanda işe kabul edilmeniz durumunda ise 788 TL iş başvuru kabul desteği sunulmaktadır. İŞ başvuru kabul destek ödemeleri gerekli olan belgelere ulaşmanız için büyük önem taşımaktadır. İstihdam destek ödemeleri günümüzde işsiz ve iş arayan vatandaşlarımız için büyük fırsat tanınırken başvuru yaptıktan sonra gerekli incelemeler sonrasında 40 TL’den 120 TL’ye varan ödemelerinizi alma fırsatını bulabilirsiniz.


İŞ ARAYANLAR İÇİN MÜJDE! ÖDEMELERİNİZİ HEMEN ALIN!

İş arayanlar için devlet tarafından destek sağlanacağı bildirilmesinin ardından müjdeli haber vatandaşlarımıza sunulmaya başlanmış bulunmaktadır. Yapılan açıklamalar dahilinde bu ödemelerden yararlanmak isteyen bireyler 1 yıl içerisinde en fazla 3 defa yararlanabilmektedir. Ancak bu şartlardan yararlanmak için belli başlı şartlar gündemimizde ki yerini almaktadır. Bu kapsam doğrultusunda belirlenen önemli şartlar şu şekildedir;
  • 18 yaşından büyük, 55 yaşından küçük olmak
  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı şubelerine (SYDV) giderek gelir testi yaptırmak ve bu testin sonucunda belirli bir ücretin altında kazandığını ispatlamak.
BAŞVURU İŞLEMLERİ

İşe Yönlendirme Yardım Parası ve İşe Başlama Yardım Parası almak isteyen vatandaşlar başvurularını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na yapıyorlar. Başvurular vatandaşların yaşadıkları il veya ilçelerdeki SYDV birimlerine yapılabiliyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen istihdam yardımından faydalanan bir kişi, iş görüşmesine gitmesi halinde, işe başvuru/kabul aşamasında gereken sağlık raporu, fotoğraf ve benzeri giderleri için 1 yıl içinde azami 3 kere olmak üzere 40 ile 120 lira alabiliyor. Bu şekilde iş arayan ve iş görüşmesine giden kişilerin karşılaştıkları masraflar karşılanmış oluyor.
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR