Devlet Üç Ay Boyunca 980 TL Ödeme Yapacak! Bu Formu Hemen Doldurun!

Devlet Üç Ay Boyunca 980 TL Ödeme Yapacak! Bu Formu Hemen Doldurun!
YAYINLANMA TARİHİ: 14.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

İhtiyaç sahibi olan vatandaşların üç ay boyunca 980 TL ödeme alma yardım programı çok yakın bir süre içerisinde başlayacak.

Korona virüs salgını döneminde insanlarımızın işlerinden çıkartılması ya da ücretsiz izine gönderilmeleri büyük bir mağduriyet durumu yaşattı ancak devletimiz tüm vatandaşlarımızın acil nakit ihtiyaçlarına karşılık olacak şekilde her zaman maddi destekler sağlandı. Özellikle daha Korona virüs salgını döneminin ilk günlerinde dahi maddi yardımların başlatıldığı ve başvuru yapanların hemen bu ödemelerden faydalanacağı belirtilmişti. Belirtilen rakamlar ve belirtilen tarihler içerisinde vatandaşlarımızın tüm nakit ihtiyaçları devletimiz tarafından karşılanmış oldu. Korona virüs salgını ülkemizde neredeyse bitti gibi bir şey ancak hala acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlarımızın kolay bir şekilde devletimizden alabilecekleri acil nakit çözümleri ile en sıkışık dönemlerinde dahi kolay bir şekilde nakit paraya ulaşabildiler. Ancak hayatın normalleşme evresindeyiz ve hala pek çok insanımız işsiz ya da ücretsiz izinde. Bu vatandaşlarımıza karşı olan sorumluluk bitmediği için devlet yeni bir ödeme planı çıkardı ve başvuru yapanlara 980 TL ödemeler yapılacak. İşte ödemeler ile alakalı tüm ayrıntılar…
Vatandaşlarımızın acil nakit ihtiyaçlarına karşılık gelecek şekilde hazırlanmış olan yardım paketlerini daha önce biliyoruz. 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi, 10 bin TL bireysel temel ihtiyaç destek kredisi, 1177 TL kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödenekleri gibi ödenekler verildi. Bu sayede vatandaşlarımızın acil nakit ihtiyaçları başarılı bir şekilde karşılanmış oldu. Eğer sizin de acil nakit ihtiyaçlarınız var ise yeni başlatılacak olan ödenekler için başvuru yaparak 3 ay boyunca 980 TL ödeme alabilirsiniz. Vatandaşlarımızın Korona virüs gibi önemli bir salgının tam ortasında ne kadar acil nakit paraya ihtiyacı olduğunun farkında olan devletimiz, tüm başvuru yapan vatandaşlarımıza üç ay boyunca 980 TL ödeme yapacak. Eğer daha önce 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi aldıysanız bu durum bir şeyi değiştirmiyor. O nedenle yapacağınız her başvuru için ödeme alabilirsiniz. Devletimizin önceliği, işsizler ve ücretsiz izine çıkartılanlar olmak kaydı ile daha sonra hane geliri 5 bin TL altında olan kişiler olacak. 5 bin TL hane geliri altında olan kişilerin daha rahat bir şekilde en temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacı ile başlatılan yardım programı sayesinde milyonlarca vatandaşımızın acil nakit ihtiyaçlarına karşı ciddi bir çözüm imkânı sunulacak.

KİMLERE ÜÇ AY BOYUNCA 980 TL ÖDEME YAPILACAK?

İlk aşamada sadece işsiz olanlar ve ücretsiz izine gönderilen vatandaşlarımız üç ay boyunca devletimizden 980 TL ödeme alabilecekler. Bu ödemeler karşılıksız olacak şekilde ayarlanacak ve vatandaşlarımızın en temel ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanacak. Sonraki aşamada ise hane halkı geliri 5 bin TL altında olan vatandaşlarımız hedef alınacak. Bu kapsamda karı koca asgari ücrete çalışan vatandaşlarımızın üç ay boyunca 980 TL ödeme alabilmesi sağlanacak. Eğer daha önce 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi aldıysanız yine bu yardım programına stabil şekilde başvuru yapabileceksiniz.


980 TL ÖDEME NE ZAMAN YAPILACAK?

İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın üç ay boyunca 980 TL ödeme alma yardım programı çok yakın bir süre içerisinde başlayacak. O nedenle başvuruların başlar başlamaz vatandaşlarımız tarafından hızlı bir şekilde başvuru yapmaları beklenecek. İlk aşamada 2 milyon kişiye bu ödemeler tamamlanacak. 3 ay sonra ise hane halkı geliri 5 bin TL altında olanlara ödeme yapılacak.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Üç ay boyunca 980 TL ödeme alabilmek için öncelikle başvurular alınacak ancak başvuruların ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan konu ile alakalı net bir açıklama gelene kadar herhangi bir bilgi verilmeyecek.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER