Devlet, O Kişilerin Kredi Ödemelerini Erteleme Fırsatını Veriyor! Hemen Bu Başvuruyu Yapın!

Devlet, O Kişilerin Kredi Ödemelerini Erteleme Fırsatını Veriyor! Hemen Bu Başvuruyu Yapın!

Genel olarak korona virüs salgınından en çok etkilenen sektörler arasında en başlarda tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar gelmekteydi.

Genel olarak korona virüs salgınından en çok etkilenen sektörler arasında en başlarda tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar gelmekteydi. Pandemi süreci içerisinde yaşanılan sokağa çıkma yasağı gibi durumlardan ötürü çok fazla aksayan tarım işleri birçok çiftçiyi zor duruma düşürmüştü. Bununla birlikte çeşitli şehirler arası yasaklar ve Pazar yasakları çiftçilerin tam olarak gelir elde edememesine ve buna bağlı olarak kredi borçlarını ödeyememesine neden olmuştu. Sonrasında ise seneye yapılacak ekimler için sermaye ayrımı da zor olacağı için bu gibi devlet destekli kredi borcu erteleme durumlarına ihtiyaçları oldukça artmıştı.
Daha önce işletmeler için gelen kredi borcu erteleme paketleri artık tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişilere de gelmiştir. Çiftçilerin bu zor dönemden en az zarar ile sıyrılmasını amaçlayan bu destek paketi ile birlikte tıpkı işletmelerde yapıldığı gibi 3 ya da 6 ay kredi borcu ertelemesi söz konusu olacaktır. Bu şekilde de bütün tarım ve hayvancılıkla uğraşan herkes çeşitli banka borçları yüzünden işlerini yapamaz hale düşmeyecektir. Dolayısıyla da devlet için son derece önemli olan çeşitli Pazar kaynaklarını da düşürmemiş olacaklardır.

TARIM VE HAYVANCILIKLA UĞRAŞANLARA KORONA PAKETİ


Yaşanılan bu korona virüs pandemi süreci içerisinde ciddi maddi sıkıntılar çekilmişti. Bu noktada özellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişiler ellerindeki mal ve hayvanları istedikleri fiyata satamadıklarından dolayı ekonomik anlamda zorlanmışlardır. Fakat devletin sağladığı bu korona paketi ile birlikte pandemi sürecinde elde edilemeyen gelirler bu şekilde sağlanabilmektedir. Böylelikle de tarım ve hayvancılık altında çalışan işçiler de işlerinden olmayarak çalışmaya devam edebilmektedirler.
Sınırların büyük oranda kapatıldığı ya da sınırlandırıldığı bu dönemde açıklanan bu korona paketi ileriki dönemlerde çeşitli kaynak sıkıntıları çekmememiz için son derece önemli olmaktadır. Bu destek paketleri olmaması halinde zaten yurtdışından gelemeyen kaynaklar ülkede de yetişemeyeceğinden dolayı ciddi krizler yaşanabilecektir. Fakat sağlanan bu korona paketi ile birlikte gelecekte karşımıza çıkabilecek ekonomik ve kaynak krizlerinin önüne geçilmiş olmaktadır.

DEVLET ÇİFTÇİ DESTEK PAKETLERİNDEN NASIL FAYDALANILMAKTADIR?

Devletin sağlamış olduğu bu tarım ve hayvancılık destek paketleri çeşitli başvurular dahilinde sağlanabilmektedir. Bu başvurular ise tamamen İnternet üzerinden gerçekleşebilmektedir. Destek paketlerinden faydalanmak isteyen kişiler öncelikle ilgili kurum web sitesine girerek şartları okuması gerekmektedir. Eğer şartlar büyük ölçüde sağlanıyorsa direkt olarak e-Devlet kapısı üzerinden bütün başvuru adımlarını gerçekleştirmek söz konusu olabilmektedir. Başvuruyu gerçekleştiren kişiler ise oldukça kısa bir süre sonra istenen korona paketine erişim sağlayarak maddi sorunlarını çözebilecektir.
Sağlanan bu tarım ve hayvancılık destek paketleri üzerinden sonradan geri ödeme gibi bir durum uygulanmamaktadır. Tamamen ücretsiz bir şekilde verilen bu korona yardım paketi tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişilerin bu sıkıntılı dönemden çok daha az zarar ile ayrılması için devlet tarafından uzun bir dönemdir yardımlar sağlanmaktadır.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER