Devlet, Her Vatandaşa 10 Bin TL Deste Veriyor! Yüzde 0,49 Faizli İhtiyaç Kredisi

Devlet, Her Vatandaşa 10 Bin TL Deste Veriyor! Yüzde 0,49 Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank bu zorlu süreç içerisinde bireysel ihtiyaç kredi fırsatını müşterilerine sunması doğrultusunda sorgulama işlemleri ile alakalı detaylar merak ediliyor.

Halkbank Ziraat Bankası ve Vakıfbank bu zorlu süreç içerisinde bireysel ihtiyaç kredi fırsatını müşterilerine sunması doğrultusunda sorgulama işlemleri ile alakalı detaylar merak ediliyor. Dünyada pek çok vatandaşımızın korona virüs salgın pandemisiyle mücadele dönemi sürecinde kaybetmemiz ile birlikte vatandaşlara destek sunmak adına kamu bankaları olağanüstü fırsatı sundu. 3 bin TL, 7,5 bin TL ve 10 bin TL ihtiyaç destek kredisi ile birlikte milyonlarca vatandaşımız başvuru yapmaları doğrultusunda kredi parasını çekme olanağına sahip olabildi. Hane Halkı geliri aylık 5 bin TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşteriler için finansal açıdan desteklemek amacıyla kredi başvuru yapma olanağına sahip olabildi. Ancak müşteriler tarafından başvurunun nasıl gerçekleştirileceği ve ne zaman sona ereceği merak içerisinde araştırılıyor. İşte Detaylar…

Bireysel İhtiyaç kredi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar başvuru imkanının sona erip ermediğini merak içerisinde araştırarak gündemimizde ki yerini alıyor. Korona virüs salgın hastalığı pandemi mücadelesi kapsamı doğrultusunda Ziraat Bankası Halk Bankası ve Vakıf Bankası tarafında geçtiğimiz dönemler içerisinde müşterilerine özel tasarlanan temel ihtiyaç kredisi duyurulmuştur. Başvurular 1 Nisan itibariyle alınmaya başladı. Peki, Başvuru fırsatı ne zaman sona eriyor? Üç kamu bankası ile birlikte bireysel müşteriler için 10 bin TL’ye kadar 6 ay ödemesiz ve 36 ay vadeli eşit taksit tutarları ile kredi uygulamaları başvuruları bilyonlarca kişi tarafından talep edildi. Peki, Sorgulama işlemlerini nasıl yapılacak? İşte Detaylar…

BAŞVURU SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Kamu Bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Vakıf bankası ve Halk Bankası müşteriler için son zamanlarda yayımladığı 36 ay vadeli ve 6 ay ödemesiz temel ihtiyaç desteği sayesinde birçok vatandaşımız bu zorlu süreç içerisinde kredi başvuruları ödeme olanağına sahip oldu. Üç kamu bankası kredi başvuruları sonuçlanması doğrultusunda SMS ile birlikte bilgi verme olanağına sahip olabilmektedir. Değerlendirmeler sonucunda başvuru yapan bireyler için müşteri hizmetlerinden kredi başvurusu ile alakalı olarak son durum hakkında detaylı bilgi verilmesi ön görülmektedir. Böylelikle başvuru sonuçlarının açıklanması değerlendirme sürecine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bankanın mobil uygulaması ya da internet şubesi üzerinden son durumu görüntüleme olanağına sahip olabileceksiniz.

BİREYSEL DESTEK KREDİ BAŞVURULARI BİTTİ Mİ?


Kamu bankaları ‘’Ekonomik İstikrar Kalkanı’’ tedbirleri kapsamında uygulama için Bireysel Temel İhtiyaç Destek kredisinden yararlanmak isteyen 7 milyon vatandaş talep edilmesi doğrultusunda 40 milyar TL finansman imkanı sunuldu. Söz konusu kredi paketi son 2 ay içerisinde rekor kırmasının yanı sıra bu zorlu süreç de destek sağlandı. Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredi başvuruları sona ererek vatandaşlarımız artık başvuru yapma olanağına sahip olamıyor.

DESTEK KREDİ ÖDEMELERİ NASIL OLACAK?

‘’Bireysel İhtiyaç Destek Finansmanı’ ile ilgili olarak başvuru kanallarının açılması ve taleplerin toplanmasıyla birlikte finansman kullanımı uygun olmaktadır. Bu doğrultu da müşterilerin finansman tutarları hesaplara aktarılacak. Böylelikle ATM’den çekme olanağına sahip olabileceksiniz.

ÖDEMELER NASIL GERÇEKLEŞECEK?
  • 10.000 TL kredi ödemesi nasıl olacak? İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 lira ödenecek.
  • 7.500 TL kredi ödemesi nasıl olacak? İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 lira ödenecek.
  • 5.000 TL kredi ödemesi nasıl olacak? İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 lira ödenecek.
ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

Kredi Tutarı (TL)       Toplam Vade Ödemesiz Dönem     Taksit Tutarı (TL)
(Sonraki 30 ay boyunca)
10.000                                36 ay                 6 ay                         376
7.500                                 36 ay                 6 ay                         282
5.000                                 36 ay                 6 ay                         188
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER