Devlet Desteğini Unutanlara Şok Haber! O Paralar Yanmadan Hemen Paranızı Alın!

Devlet Desteğini Unutanlara Şok Haber! O Paralar Yanmadan Hemen Paranızı Alın!

Türkiye’nin en büyük sıkıntılarından bir tanesi olan devlet desteği ve teşviki konusunda ciddi problemler yaşanıyor.

Türkiye’nin en büyük sıkıntılarından bir tanesi olan devlet desteği ve teşviki konusunda ciddi problemler yaşanıyor. Türkiye’de devletimiz devlet desteği ödemesi yapmadığı dönemlerde insanlar neden devlet desteği ve teşvik ödemeleri yapılmadığı soruyordu. Korona virüs salgını ile beraber bu devlet destekleri ve teşvik ödemeleri nihayet arttı. Ancak bu defa da insanlar bu devlet destekleri ve teşviklerini almayı unuttu.

Özellikle PTT hesaplarında bugüne kadar 2 milyon 300 bin kişinin hakkı olan paranın sahiplerini beklediği ifade edildi. Bu da çok büyük bir finansal kaynağın sadece PTT hesaplarında bekleyerek gerçek sahiplerine ulaştırılamadığını ifade eder. Her bir yardım tutarının 1000 TL olduğunu var sayarsak bu toplam ödemelerin maliyeti ise 2.300.000.000 TL olduğu çok rahat bir şekilde ifade edilebilir.

Böyle bir kaybın gerçek sahiplerine dağıtılamamasının en büyük nedenlerinden bir tanesi kesinlikle insanların devletin yapmış olduğu bu devlet destek ve teşvik ödemelerinin alınmasının unutulmasıdır. İnsanlar bu ödemeleri almaları gerekirken toplam 90 gündür PTT hesaplarında bekleyen bu paranın hala sahiplerine ulaşılamıyor. Eğer siz de paranızı devlet hesabında unuttuysanız bugün hemen gerekli başvuruları yaparak paranın banka hesabınıza havale edilmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Eğer devlet banka hesaplarında ya da PTT ile SGK’da unutulmuş hakkınız var ise e-Devlet kapısı sistemi üzerinden gerekli kontrolleri yaparak paranızın banka hesabınıza aktarılmasını sağlayabilir ve gönül rahatlığı ile paranızı harcayabilirsiniz. Devletimizin sosyal devlet anlayışı içerisinde çeşitli vatandaşlarına karşılıksız olarak dağıttığı devlet destek ve teşvik ödemeleri ile alakalı son dakika haberlerin bol miktarda olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi kesinlikle çok büyük miktarda paranın devlet hesabında ya da PTT ile SGK kasasında gerçek sahiplerini bekliyor olmasıdır.

Eğer bu konumlarda unuttuğunuz herhangi bir ödemeniz var ise hemen gerekli kontrollerin ardından başvurularınızı gerçekleştirirseniz ilgili paranızın hemen banka hesabınıza aktarılmasına olanak sağlayabilirsiniz. Böyle bir kaybın gerçek sahiplerine dağıtılamamasının en büyük nedenlerinden bir tanesi kesinlikle insanların devletin yapmış olduğu bu devlet destek ve teşvik ödemelerinin alınmasının unutulmasıdır.

İnsanlar bu ödemeleri almaları gerekirken toplam 90 gündür PTT hesaplarında bekleyen bu paranın hala sahiplerine ulaşılamıyor. Eğer siz de paranızı devlet hesabında unuttuysanız bugün hemen gerekli başvuruları yaparak paranın banka hesabınıza havale edilmesine olanak sağlayabilirsiniz.

HANGİ ÖDEMELER UNUTULDU?

Süt Parası Ödemesi

Bakıcı Ödemesi

Çeyiz Destek Ödemesi

Kreş Yardımı Ödemesi


İş Görmemezlik Ödemesi

Eğitim Desteği

Emekli Olamayanlara Toplu Prim Ödemesi

Doğum İzni Ödemesi

Cenaze Yardım Ödemesi

Doğum Parası Ödemesi

Yol Yardımı Ödemesi

UNUTULAN PARA NASIL KONTROL EDİLİR?

İnternette tarayıcınıza https://www.turkiye.gov.tr/ adresini açarak e- Devlet üzerinden unutulmuş paralarınızı kontrol edebilirsiniz.

e- Devlet şifresi ve giriş bilgileriniz yoksa eğer; girişi T.C. kimlik numaranız ve PTT'den alacağınız şifre ile sağlayabilirsiniz.

e- Devlet ekranını açınca sağ üst köşedeki "arama " kısmına "SGK şahıs ödeme sorgulama" yazarak SGK şahıs ödeme sorgulama linkini tıklayın ve gelen ekranda adınıza yatırılan bir para olup olmadığını öğrenin.  
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR