Devlet Çocuğu Olan Ailelere Maddi Yardım Yapıyor! Hemen Başvuru Yapın!

Devlet Çocuğu Olan Ailelere Maddi Yardım Yapıyor! Hemen Başvuru Yapın!

Vatandaşlarımızın en çok ilgi gösterdikleri yardımların başında çocuklara yapılan yardımlar yer almaktadır. Sosyal devlet anlayışına sahip olan devletimiz özellikle çocuklarımız tarafından şartların eşit olması için her türlü yardımı yapmaktadır.

Vatandaşlarımız tarafından beklenen çocuk yardımları detaylar oldukça merak ediliyor. Vatandaşlarımız için yapılacak olan devlet yardımları onların korona virüsle birlikte girdikleri ekonomik sıkıntıları bir nebze çözmek için bir yol olduğu için vatandaşlarımız yardımlara olan ilgisini arttırmıştır. En çok ilgi gösterilen merak edilen yardımların arasında da çocuk yardımları vardır. Vatandaşlarımız, çocuk yardımları için nereye ve nasıl başvuru yapabiliriz? Çocuk yardımından yararlanmak için şartlar nelerdir? Gibi pek çok soruyu merak ediyorlar. Vatandaşlarımız tarafından merak edilen ve araştırılan soruları haber kaynağımızda sizler için paylaştık.

Vatandaşlarımızın en çok ilgi gösterdikleri yardımların başında çocuklara yapılan yardımlar yer almaktadır. Sosyal devlet anlayışına sahip olan devletimiz özellikle çocuklarımız tarafından şartların eşit olması için her türlü yardımı yapmaktadır. Vatandaşlarımız tarafından bu yardımlar alınmak istiyor. Maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımız eğitim ve sağlık alanları gibi daha pek çok alanda çocukları için sağlanan yardımları bekliyorlar. Vatandaşlarımız tüm detayları ile yardımları öğrenerek bu yardımlardan faydalanmak istiyorlar. Bunun için de vatandaşlarımız için yapılacak olan yardımların ayrıntılarını sizler için haber kaynağımızda paylaştık.

DEVLET TARAFINDAN YAPILAN ÇOCUK YARDIMLARI!

Devlet tarafından yapılan yardımların en bilineni çocuk yardımlarıdır. Maddi durumu yeterli olmayan vatandaşlarımız için yardımlar yapılmaya devam etmektedir. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan en önemli yardım çocuklarımız arasındaki eşitliği sağlamak amacıyla yapılan yardımlardır. Vatandaşlarımız için maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımız için çocuklarına şartlı sağlık yardımı ve şartlı eğitim yardımları yapılmaktadır. Yardımlar için vatandaşlarımız oldukça merakla beklemektedirler.

Sağlık ve eğitim yardımları vatandaşlarımız arasında sağlık ve eğitim alanında bütün çocuklarımızın şartlarını eşitlemeye çalışmak. Sağlık yardımları vatandaşlarımıza maddi açıdan yetersizse ve sosyal güvencesi yoksa çocuklarının sağlık kontrollerini aksatmaması için yapılmaktadır. Aynı şekilde maddi açıdan yetersiz ailelerin çocukları için vatandaşlarımıza eğitim alanında çocukları mahrum kalmasın diye eğitim olanaklarından yararlansın diye yardım edilmektedir. Bu yardım ile de birlikte vatandaşlarımız eğitim masraflarını bir nebze olsun hafifleteceklerdir. Vatandaşlarımız için de bu yardımlar oldukça merak ediliyor. İşte merak edilen yardımları detayları…


ŞARTLI EĞİTİM YARDIMI (ŞEY) ŞARTLARI NELERDİR?

Şartlı eğitim yardımı (ŞEY) koşulları şu şekildedir:
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekir.
 • Başvuruda bulunacak kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) herhangi bir sigortaya ait iş kaydının olmaması gerekir.
ŞARTLI SAĞLIK YARDIMI (ŞSY) ŞARTLARI NELERDİR?

Çocuk yardımı alacak olan vatandaşlarda istenen şartlar ise şu şekildedir:
 • Nüfusun yoksul kesimindeki ailelerin 0-6 yaş arası çocuklarını düzenli aralıklar ile sağlık kontrollerine götürmesi,
 • İhtiyaç sahibi ailenin bireylerinin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından sosyal güvence ve sigortalı iş kaydının olmamasıdır.
ŞARTLI SAĞLIK YARDIMI ÖDENECEK TUTARLAR NE KADARDIR?

Bakanlığın belirlediği ücretler:
 • Kız ya da erkek çocuk olması fark etmeksizin 0-6 yaş grubundaki bütün çocuklar için aylık 35 TL,
 • Gebe ve lohusa kadınlar için aylık 35 TL,
 • Hastanede doğum yapan kadınlar için tek sefer olmak şartlı ile 75 TL’dir.
ŞARTLI EĞİTİM YARDIMI KAPSAMINDA NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Eğitim Yardımı için ödenecek tutarlar aşağıdaki gibidir:
 • İlköğretime başlayacak veya devam edecek erkek öğrenciler için aylık 35 TL,
 • İlköğretime başlayacak ya da devam edecek kız öğrenciler için aylık 40 TL,
 • Ortaöğretime başlayacak ya da devam edecek erkek öğrenciler için aylık 50 TL,
 • Ortaöğretime başlayacak veya devam edecek kız öğrenciler için aylık 60 TL ödeme yapılacaktır.


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR