Devlet 50 Bin TL Borç Kapatma Kredisi Veriyor! Borcu Olan Vatandaşlara Maddi Destekler Geliyor!

Devlet 50 Bin TL Borç Kapatma Kredisi Veriyor! Borcu Olan Vatandaşlara Maddi Destekler Geliyor!

Genel olarak korona virüs salgını geldiğinden beri pek çok vatandaş çeşitli maddi sıkıntılar çekiyor. Bu maddi sıkıntıların başında ise işten çıkarmalar ve çeşitli gelir düşmeleri geliyor.

Genel olarak korona virüs salgını geldiğinden beri pek çok vatandaş çeşitli maddi sıkıntılar çekiyor. Bu maddi sıkıntıların başında ise işten çıkarmalar ve çeşitli gelir düşmeleri geliyor. Çalışanların işten çıkartılması ya da esnaf sahibi olan kişilerin gelirlerinin düşmesi borçların ödenmesinin önünü kapatıyor. Vatandaşlar ise böyle bir durumda kaldığından dolayı bankalara ve devlete olan borçlar bir türlü ödenemiyor.

Fakat kısa bir süre önce gelen bir habere göre ise artık borç kapatma kredisi verilerek bütün borçların kapanması söz konusu olabilecektir. Normal bir krediden daha farklı olan bu borç kapatma kredisi vatandaşların biriken borçlarını kapatmasına olanak verecektir. Belirli bir dönem geri ödemesi olmayan ve kredi faiz oranı çok düşük olan bu kredilerin başvuruları ise bu dönemde yapılabiliyor. Borç kapatma kredisi alan kişiler normalden daha rahat bir şekilde kredi ödemesi gerçekleştirebiliyor. Genel anlamda vergi borçları, banka borçları, kredi kartı borçları gibi çeşitli borçların kapatılması için borç kapatma kredisi tercih edilebiliyor.

BORÇ KAPATMA KREDİSİ DETAYLARI

Borç kapatma kredisi kendi içerisinde çeşitli detaylara sahiptir. Bu detaylardan söz edecek olursak öncelikle 50 bin lira değerinde bir krediden söz ettiğimizi söyleyebiliriz. Tamamen devlet destekli bir şekilde alınabilen bu kredilerle birlikte istenilen her borç kapatılabiliyor. Normal bir krediden farklı olarak ise borç kapatma kredileri 6 ay ödemesiz şekilde alınıyor. Böylelikle de kredi ödemeleri alınan aydan başlamayarak 6 ay sonra başlıyor. Bu geri ödemesiz dönemin bir diğer avantajı ise borç birikmesine yol açmıyor. Genel olarak pek çok kişi geri ödemesiz dönem içerisinde ödenmeyen ayların biriktiğini düşünüyor ancak durum bu şekilde olmuyor. Kişiler kredi borçlarını 6 ay sonra başlamak suretiyle borç kapatma kredisi alıyor.


BORÇ KAPATMA KREDİSİ NEREDEN ALINIR?

Borç kapatma kredisi almak isteyen kişiler için pek çok banka bulunuyor. Bu bankalar ise kamu bankaları şeklinde açıklanıyor. Borçlarından dolayı maddi sıkıntılar içerisinde olan vatandaşlara özel borç kapatma kredileri sağlayan bu kamu bankaları daha rahat ödeme koşulu olan kredileri veriyor. Böylelikle de çekilen borç kapatma kredisi de ekonomik bunalıma sokmuyor. Çekilen krediler çok kolay bir şekilde ödenmeye başlıyor.
Günümüzde borç kapatma kredisini veren daha başka bankalar da bulunuyor. Ancak genel olarak kamu bankaları tarafından alınabilen bu kredilerin geri ödemesiz dönemi, düşük faiz oranı ve vade süresi kredi sahiplerini büyük bir yükten kurtarıyor. Böylelikle de borç kapatma kredisi çeken kişiler normal bir kredi çekmiş gibi olmayarak devlet desteğinden faydalanıyor. Çekilen borç kapatma kredisi ise ilerleyen dönemlerde çok rahat şekilde ödenebiliyor.

ZİRAAT BANKASI BORÇ KAPATMA KREDİSİ AVANTAJLARI

Ziraat Bankası üzerinden borç kapatma kredisi almak isteyen kişiler için çeşitli avantajlar bulunuyor. Bu avantajlardan olan 36 ay borç kapatma kredisi vade süresi kredi sahiplerini oldukça rahat bir döneme sürüklüyor. Dolayısıyla bankadan alınan borç kapatma kredisi 36 ay vade süresi ve 6 ay da geri ödemesiz dönem sayesinde neredeyse çok uzun bir süre sonra ödeniyor. Genel anlamda ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği bu dönemde birçok kişi bu imkânlardan faydalanarak borçlarını kapatabiliyor diyebiliriz. Devletin sağladığı bir imkân olarak değerlendirilen borç kapatma kredileri Ziraat Bankasından rahatlıkla alınarak kapatılmak istenen borçlar direkt olarak kapatılabiliyor. Herhangi bir özel koşulu bulunmayan borç kapatma kredisini borcu olan herkes tarafından alınabiliyor diyebiliriz.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER