Daha Önce Evi Olmayan Herkese 15 Bin TL Kredi Desteği Geldi!

Daha Önce Evi Olmayan Herkese 15 Bin TL Kredi Desteği Geldi!

Devlet tarafından günümüzde pek çok ihtiyaç sahibi olan aileler için olağanüstü fırsatlar sunulmasıyla beraber büyük fırsatlar sunulmaya başlamış bulunmaktadır.

Devlet tarafından günümüzde pek çok ihtiyaç sahibi olan aileler için olağanüstü fırsatlar sunulmasıyla beraber büyük fırsatlar sunulmaya başlamış bulunmaktadır. İlk evini almak isteyen vatandaşlarımız için sunulan bu olanaklar dâhilinde geri ödemesiz 15 bin TL’ye varan hibe desteğinin sunulacağı açıklanması ile beraber müjdeli haber geldi. Bu fırsatlar dahilinde pek çok vatandaşımız 15 bin TL hibe desteğinden yararlanabilecek ve büyük fırsatları beraberinde getirebilecektir. Yapılan bu açıklamalar dâhilinde pek çok vatandaşımız bu olanaklardan nasıl yararlanabileceğini ve başvuru işlemlerinin nereye yapılacağını bildirmesiyle beraber ön plana çıkmaktadır.

Devlet ihtiyaç sahibi olan bireyler için desteklerini sürdürmesinin ardından ev sahibi olmayan ya da ev sahibi olmak isteyen bireyler için ilk evlerini alacak ise büyük fırsatı beraberinde getirmesi ile beraber ön plana çıkmaktadır. Konut sahibi olmak isteyen bireyler tarafından yoğun bir ilgi görülmesiyle beraber belli başlı koşullar gündemimizde ki yerini alarak bu fırsattan yararlanma fırsatını elde edebilirsiniz. Bu kampanya 2016 yılı içerisinde yürürlüğe girmesinin ardından pek çok vatandaşımız bu kampanyadan haberi olmaması sebebiyle faydalanamamaktadır. Ancak sunulan bu olanaklar dâhilinde maddi desteği sunulmasıyla beraber büyük fırsatları beraberinde getirme olanağının sunulmaya devam etmektedir. 2020 yılı içerisinde verilmeye devam eden ilk ev sahipleri için 15 bin TL hibe desteği verilmesiyle birlikte düzenli olarak konut birilimi yapan bireylerin bu fırsatları değerlendirme olanağına sahip olabilmesi sunulmaktadır. İşte konuya dair merak edilen şartlar ve başvuru süreci ile ilgili detaylar…

HİBE DESTEĞİNDEN YARARLANMAK İSTEYENLERE MÜJDELİ HABER! HİBE DESTEĞİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?


Hibe desteğinden yararlanmak isteyen bireyler için belli başlı koşullar sunulmasıyla beraber;
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan,
  • 07.04.2015 tarihi itibari ile üzerine kayıtlı herhangi bir konut ya da başlan taşınmaz mülkü olmayanlar,
  • Banka üzerinden konut hesabına düzenli olarak birikim yapan bireyler devlet desteklerinden yararlanma olanağına sahip olabilmesi ile birlikte ön plana çıkılmaktadır.
İlk kez ev alacak olan bireyler için başlatılan bu kampanyalar doğrultusunda katılımcılar öncelikle bankalar üzerinde şahsi olarak konut hesabı başvurusu yapması ile beraber birikimlerini sürdürmesi gerekmektedir. Böylelikle devlet destekli konut hesabı açma olanağı sunularak katılımcıların faydalanabileceği büyük fırsatlar sunulmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki katılımcılar birden fazla hesap açamaz ya da herhangi bir şekilde başkasıyla birlikte ortak hesap açma olanağına izin verilmemektedir.

KONUT BİRİKİM HESABI ÖDEMELERİ!

İlk kez ev almak isteyen bireyler herhangi bir banka üzerinden konut birikim hesabı açması kapsamında devlet tarafından geri ödemesiz hibe desteğinden yararlanma fırsatını elde edebilmektedir. Yüksek miktarda para ödeyemeyen bireyler için aylık para biriktirme fırsatının sunulmasıyla beraber 2016 yılı içerisinde Resmi gazetede yürürlüğe giren kampanyalar uygulanmaya başlamış bulunmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda en az 250 TL en fazla 2 bin 500 TL yatırım yapma hakkına sahip olabilmektedir. Böylelikle konut hesabına bir defaya mahsus olmak üzere en fazla yatırılması ön görülen tutar 30 bin TL olarak belirlenmiştir. Böylelikle daha fazla miktarda para yatırma şansınızı elde edemezsiniz.
Bu kapsam doğrultusunda belirlenen konut hesabı birikim oranları şu şekilde açıklanmıştır;
  • Konut hesabında 36-47 ay arası birikim yapan vatandaşlar, biriktirdiği tutarın yüzde 15’i kadar,
  • Konut hesabında 48-59 ay arası birikim yapan vatandaşlar, biriktirdiği tutarın yüzde 18’i kadar,
  • Konut hesabında 60 ay ve üzeri birikim yapan vatandaşlar ise, biriktirdiği tutarın yüzde 20’si kadar destek alır.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER