Cumhurbaşkanı Açıkladı: “Herkese 900 TL Ödeme Yapılacak” Hemen Başvuru Yapın!

Cumhurbaşkanı Açıkladı: “Herkese 900 TL Ödeme Yapılacak” Hemen Başvuru Yapın!
YAYINLANMA TARİHİ: 25.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Milyonlarca vatandaşları yakından ilgilendiren son dakika müjdesi geldi. Kurban bayramı yaklaşmasının ardından milyonlarca vatandaşımıza 900 TL ödeme yapılacağı açıklandı.

Milyonlarca vatandaşları yakından ilgilendiren son dakika müjdesi geldi. Kurban bayramı yaklaşmasıyla birlikte milyonlarca vatandaşımıza 900 TL ödeme yapılacağı açıklandı. Ancak bu ödeme vatandaşlarımız için belirlenen unsurlar doğrultusunda 900 TL ila 1500 TL arasında değişiklik göstereceği vurgulandı. Başvuru yapan vatandaşlarımız için 900 TL ila 1500 TL arasında yardım destek ödemeleri korona virüs ile mücadele dönemi sonrasında rahat bir nefes alabilmek için önemli fırsatlar arasında bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdeli haber geldi! Maddi ihtiyacı olan vatandaşlarımız için tüm bu ödemeler kısa süre içerisinde hesaplara yatırılacak. İşte tüm ayrıntılar…

Kurban Bayramına sayılı günler kalmasıyla beraber vatandaşlarımız derin düşünceler içerisine girmiş bulunmaktadır. Korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde pek çok vatandaşımız işsiz kaldı ve geçim güçlüğü çekmeye başladı. Yardıma muhtaç olan vatandaşlarımız için 900 TL ila 1500 TL aralığında ödeme yapılacağı bildirildi. Bu ödemeler fiziki olarak gerçekleştirilmesiyle beraber başvuru işlemlerinizi bizzat yapmanız önemli unsurlar arasında bulunuyor. Telefonla başvuru yapmak isteyen bireylerin başvuruları geçerli sayılmayacak ve böylelikle sadece fiziksel olarak başvuru yapan bireylerin başvuru işlemleri kabul edilecek. Sosyal yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız için Bankan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda bu zorlu süreç öncesi ve sonrasında da SYDV yardım destek ödemeleri devam edeceği açıklandı.

900 TL – 1500 TL İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPILACAK?


Maddi açıdan sıkıntı çeken vatandaşlarımız için devlet tarafından 900 TL ila 1500 TL aralığında yardım destek ödemesi sağlanacağı bildirildi. Başvuru işlemlerinizi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapmanız gerekecek. İhtiyaç sahipleri il ya da ilçede bağlı bulundukları kaymakamlıklarda yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat gitmeleri doğrultusunda dilekçe ile başvuru işlemlerini tamamlama olanağına sahip olabilmektedirler. Ödemeler banka hesapları yerine polis nezaretinde bizzat evlere getirileceği açıklanarak müjdeli haber verildi. İhtiyaç sahibi olmak şartı ile bu ödeme fırsatlarından yararlanma fırsatını elde edebilirsiniz. Aksi takdirde başvuru işlemlerini onaylanamayacak ve bu fırsattan yararlanamayacaksınız.

Korona virüs sonrasında iş bulmakta güçlük çeken vatandaşlarımız ve işsizlik ödeneğinden yararlanamayan bireyler herhangi bir gelire sahip olmaması durumunda 900 TL ila 1500 TL arasında bulunan ödeneklerden faydalanamayacaktır. Böylelikle işsiz kalan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız mağdur olmamaları amacıyla devlet tarafından olağanüstü fırsatlar kapsamında destekler sürdürülmeye devam etmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki başvuru işlemleri internet üzerinden değil bizzat fiziki olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Telefon ile başvuru işlemlerini yapmak isteyen vatandaşlarımız bu fırsattan iletişim ile yararlanamayacaktır.

900 TL İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

900 TL ile 1625 TL aralığında desteği alabilmek için öncelikle şu şartları karşılıyor olabilmeniz gerekiyor:
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 24 yaşından büyük olmak
  • Daha önce en az 100 gün SSK primli bir şekilde çalışmış olmak
  • Korona virüs sonrasında işten çıkartılmış olmak
  • Herhangi bir iş yerinde çalışmıyor olmak
  • Herhangi bir gelire sahip olmamak
  • Taşınır veya taşınmaz herhangi bir malın kayıtlı bir şekilde bulunmuyor olması
  • Devletin her ay düzenli bir şekilde ödemekte olduğu İŞKUR, SGK ve diğer tüm yardım ödemeleri almıyor olmak
Bu şartlara uyum sağlayan vatandaşlarımız devlet tarafından sağlanan 900 TL ila 1500 TL arasında bulunan destek ödemelerinden yararlanma olanağına sahip olabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız il ya da ilçelerinde bağlı bulundukları kaymakamlıklar kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat başvuru yapmaları önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.
 
 
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER