Çiftçiye Büyük Müjde! O Tarihte Tarımsal Destek Ödemeleri Yapılacak

Çiftçiye Büyük Müjde! O Tarihte Tarımsal Destek Ödemeleri Yapılacak

Çiftçi, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den gelen haberle güldü! Çiftçiye büyük müjde! Tarımsal destek ödemeleri için tarih belli oldu! 2019 bitmeden Tarımsal Destek ödemeleri yapılacak. Çiftçilerin merakla beklediği ödeme tarihi için buyrun haberimize...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den çiftçiye müjde geldi! Sivas'ta katıldığı etkinlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Pakdemirli, çiftçiye tarımsal destek ödemelerinin yapılacağı tarihi de açıkladı. 

Türkiye'de binlerce çiftçi, yapılan tarımsal destek ödemeleriyle ayakta kalmayı başarıyor. Çiftçilerin gözü kulağı 2019 tarımsal destek ödemelerindeyken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli merakla beklenen sorunun yanıtını verdi. 2019 Tarımsal Destek ödemeleri ne zaman? Kimler yararlanabiliyor? Bu soruların yanıtı haberimizin devamında sizlerle...

ÇİFTÇİYE TARIMSAL DESTEK ÖDEMESİ MÜJDESİ 


2019 Tarımsal Destek ödemeleri yakın zamanda yapılacak! Türk Çiftçisine toplamda 16.1 milyar liralık destek sağlanmış olacak. Hükümet, 2019 tarımsal destek ödemeleriyle ilgili son düzenlemeleri yaptı. Artık Çiftçi ödemelerin hesaplara yatmasını bekliyor. Bakan Pakdemirli, 2019 bitmeden tarımsal destek ödemelerinin yapılacağını açıkladı. Buna göre, Tarımsal destek ödemeleri Kasım ayının sonunda veya Aralık ayının başında çiftçilerin T.C Kimlik Numaralarının son hanesine göre banka hesaplarına yatırılacak.

Bakan Pakdemirli, çiftçiye verilen tarımsal destekle ilgili istatistiki verileri de paylaştı. Bekir Pakdemirli, 2002 yılında Hükümetin, çiftçiye tarımsal destek olarak 1,8 milyar lira ödeme yaptığını, 2019 yılında bu tutarın 16.1 milyar TL'ye yükseldiğini ifade etti. Türk çiftçisinin yanında olduklarını vurgulayan Bakan Pakdemirli, 2019 yılı tarımsal ihracatın da 17,1 milyar dolar seviyesini aştığına dikkat çekti. 

KİMLER TARIMSAL DESTEK ÖDEMESİ ALABİLİYOR?

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde tutulan Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı olan Çiftçiler, devlet tarafından verilen Tarımsal Destek Ödemelerini, ÇKS sitemine kayıtlı banka hesapları aracılığıyla alabiliyorlar. Genellikle çiftçilere Ziraat Bankası Tarım-Çiftçi hesabı üzerinden ödemeler yapılıyor. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR