Çiftçiler için Kredi Desteği Geldi! Ziraat Bankasından Çiftçilere Destek!

Çiftçiler için Kredi Desteği Geldi! Ziraat Bankasından Çiftçilere Destek!

Ülkemizde ve dünyada görülen korona virüs sonrasında pek çok iş alanında ekonomik anlamda zorluklar yaşanmaya başlandı.

Ülkemizde ve dünyada görülen korona virüs sonrasında pek çok iş alanında ekonomik anlamda zorluklar yaşanmaya başlandı. Aynı zamanda bu zorluklar birlikte işsizlik oranları ve alım gücü de düşmeye başladı. Bu nedenle bankalar tarafından iş konusunda ve maddi anlamda sorunlar yaşayan kişilere çeşitli destekler ve yardımlar gelmeye başladı. Bunlardan birisi ise Ziraat Bankası tarafından çiftçilere sağlanan kredi destekleri oldu.

ZİRAAT BANKASI TARAFINDAN ÇİFTÇİLERE SAĞLANAN DESTEKTE FAİZ ORANI NE OLACAK?

Ziraat Bankası tarafından çiftçilere sağlanan desteğin temel nedeni hayvansal üretim yapan kişilerin yanında olmak ve bu üretimi desteklemek oldu. Ziraat Bankası da bu desteği sağlamak amacıyla hayvansal üretim yapan kişilere hayvansal üretim kredisi vermeye başladı.

Çiftçiyi kalkındırarak üretim hızlanması ve hayvansal üretim kredisi desteği ile arım işlerinin gelişmesine ve büyümesine katkıda bulunmak için Ziraat Bankasından çiftçiye destek geldi. Aynı zamanda ziraat bankası tarafından sağlanan bu imkandan yararlanmak isteyen kişiler Cumhurbaşkanlığı teşviki ile de hemen hemen yüzde 0 a yakın bir faiz oranıyla bu imkandan yararlanabilecekler.

HAYVANSAL ÜRETİM KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Çiftçilerin yapacakları hayvansal üretime destek amacıyla Cumhurbaşkanlığı kararı ile yüzde sıfıra yakın faiz oranı ile Ziraat Bankası tarafından çiftçi desteği uygulanmaya başladı. Tarımsal kredi imkanından yararlanan çiftçilerin yem, ilaç, yakıt, bakım, onarım, sigorta gibi pek çok alanda olan ihtiyaçları banka tarafından yüzde sıfıra yakın faiz ile karşılanacak. Aynı zamanda büyükbaş, küçükbaş, kanatlı hayvanlar, ağıl yapımı, süt soğutma tankları, tarla ve arsa alımları, rüzgar enerjisi sağlanması, güneş ve orantılı güneş sistemi, çeşitli birçok ekipman alımı gibi ihtiyaçların karşılanmasında da hayvansal üretim kredisi ile birlikte yüzde 0 a yakın faiz imkanlarından yararlanılıyor.


Kredi başvurunuz incelendiğinde gerekli şartlara ve koşullara uygun olmanız durumunda hayvansal üretim kredisinden yararlanma fırsatını yakalamış olursunuz. Sonrasında ise uygun koşullar altında kolaylıkla üretiminizi yapabilir ve zorluk çekmeden kredinizden faydalanabilirsiniz.

HAYVANSAL ÜRETİM KREDİSİ BAŞVURULARI NASIL GERÇEKLEŞTİRLİR?

Ziraat Bankası tarafından sunulan çiftçi desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin başvuru süreci oldukça kolaydır. Başvuru yapmak isteyen kişiler öncelikli olarak gerekli olan koşulları ve şartları öğrenmeli ve uygun olması durumunda başvurusunu gerçekleştirmelidir. Sonrasında ise bankadan yüzde 0 a yakın faiz oranıyla kredi çekmek için en yakın şubeye gidilebilir veya Ziraat Bankası müşteri temsilcileri ile iletişime geçilebilir.

Ziraat Bankası müşteri temsilcileri ile gerekli konular hakkında konuşularak gerekli bilgiler alınmalıdır. Sonrasında ise başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu tamamladıktan sonra yetkili kişiler ve kurumlar tarafından başvurunuz incelenerek uygun olup olmadığına bakılır. Başvurunuz gerekli olan şartlara ve koşullara uygun ise en kısa süre içerisinde hayvansal üretim kredisinden yüzde 0 a yakın faiz oranıyla kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

HAYVANSAL ÜRETİM KREDİSİNE BAŞVURU YAPARKEN GEREKLİ OLAN BELGELER

Hayvansal üretim kredisine başvuru yaparken gerekli olan bazı belgeler bulunur. Bu belgelerin tamamlanmış olması ve eksiksiz bir şekilde bulunması oldukça önemlidir. Bu belgelerden ilki nüfus cüzdanıdır. Sonrasında ise çiftçi belgesi, tarımsal işletmesini teşvik edici belgeler yani tapu kaydı veya kira kontratı gibi belgeler, krediye karşılık gösterilebilecek teminatlara ilişkin belgeler, son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu oldukça önemli olan ve başvuru için gerekli olan belgelerdir.

Başvurunuzu yapmadan önce detaylı bir şekilde araştırmalar yapmalı ve belgelerinizi mutlaka eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. Belgelerde oluşacak herhangi bir eksiklik sonrasında başvurunuz gerçekleştirilemez.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR