Çeyrek Altın Uçuşa Devam Ediyor! Peki Yükseliş Devam Edecek Mi? İşte Cevabı...

Çeyrek Altın Uçuşa Devam Ediyor! Peki Yükseliş Devam Edecek Mi? İşte Cevabı...
YAYINLANMA TARİHİ: 14.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Son günlerde yaşanan küresel piyasalardaki hareketlilik sebebiyle Dolar'ın hızlı yükselişi devam ederken Petrol'de sert düşüşler gözlemlendi. Bu sebeple en güvenilir yatırım aracı olan Altın'a ilgi çok fazla arttı. Altın fiyatları bu taleple çok sert yükselişe geçti peki bu yükseliş devam edecek mi?

Tüm dünyada ekonomik kriz yaşanırken bu durum Türkiye'yi de etkilemeye başladı. Özellikle BIST100'de yaşanan sert düşüş, dolardaki sert yükseliş, petroldeki rekor düşüş ile birlikte en güvenilir yatırım araçlarından birisi altına olan ilgi arttı. Altın'da bu ilgileye karşılıksız kalmadı. Bu taleple birlikte altının fiyatı hızla yükselişe geçti. 

Haftanın beşinci ve son iş gününde Kapalı Çarşı ve piyasalarda Gram Altın, Çeyrek Altın, Yarım Altın ve Tam Altın'ın ne kadar olduğu sorusu vatandaşın aklından çıkmıyor. Vatandaşlar bu gelişmeleri çok yakından takip ediyor. Özellikle Çeyrek Altın'ın ne kadar olduğu sorusu vatandaşlarımız için çok önemli. Peki Çeyrek Altın, Gram Altın, Yarım Altın ve Tam Altın'ın fiyatı ne kadar? Haftayı ne kadarla kapattılar? Altın bundan sonraki dönemde yükselir mi düşer mi?Tüm dünya korona virüsü saldırısı ile boğuşuyor. Avrupa'dan uçuşlar yasaklandı. Ülkemiz de bu konuda birçok önlem alınıyor. Hatta Türkiye Avrupa'nın en güvenilir ülkelerinden birisi durumunda. Alınan birçok önlemle korona virüsünün en az rastlandığı ülkelerden birisi olan Türkiye'de yine de altın fiyatları sert yükselişe devam ediyor.

Altın yatırımcılar için güvenli liman durumunda. Doların sert hareketleri sebebiyle vatandaş tüm yatırımını Çeyrek Altın, Yarım Altın, Tam Altın gibi araçlara yöneltti. Bu sebeple altın fiyatları şuan durmuyor. Haftanın beşinci ve son iş gününde ise Çeyrek Altın, Yarım Altın, Tam Altın ve Cumhuriyet Altını fiyatları aşağıdaki gibi.


14 MART ÇEYREK ALTIN FİYATI
522.19

14 MART YARIM ALTIN FİYATI
1.046,45

14 MART GRAM ALTIN FİYATI
311,39

14 MART CUMHURİYET ALTINI FİYATI
2.154,00

Peki bundans onra Çeyrek Altın, Yarım Altın, Tam Altın Gram Altın yükselecek mi? Uzmanlar ne diyor? 

Konuyla ilgili değerlendirme yapan ekonomi uzmanları şunu diyor. Küresel piyasalarda yaşanan hareketlilik sebebiyle şuan artışta olan altının değeri kısa vadede bir miktar daha artabilir. Ancak bu artış çok uzun sürmeyecek ve şuan ki değerinin bir miktar daha altına düşecektir. Şuan vatandaşların en güvenilir liman olarak gördükleri altının bu yükselişi çok uzun süreceğe benzemiyor. Ancak küresel gelişmelerin ne olacağı, korona virüsünün durumu, suriyede yaşananlar, petrol ve dolara bağlı olarak değişimler de gözetilirse altının tam olarak nerede duracağı konusu çok net gözükmüyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER