Çalışan Annelere Her Ay 700 TL Ödeme Yapılacak! Bu Fırsatı Kaçırmayın!

Çalışan Annelere Her Ay 700 TL Ödeme Yapılacak! Bu Fırsatı Kaçırmayın!

Çalışan anneler müjde! Çalışan anneler için devletten yardım desteği veriliyor.

Çalışan anneler müjde! Çalışan anneler için devletten yardım desteği veriliyor. Yardım hakkında vatandaşlarımız oldukça meraklılar. Devlet tarafından yapılan yardımlara vatandaşlarımız korona virüsle birlikte daha da ilgi göstermeye başlamışlardır. Vatandaşlarımız korona virüs ile birlikte ekonomik anlamda sıkıntılarından bir nebze kurtulabilmek için devlet tarafından yapılan pek çok yardım için sırada bekliyorlar. Devletimizin yaptığı yardımlardan bir tanesi de çalışan ve şartları sağlayan anneler için kredi desteğidir. Kreş desteği için vatandaşlarımız en çok kreş desteğinden yararlanmak için hangi koşulları sağlamamız gerekiyor? Kreş desteğinden faydalanmak için nereye ve nasıl başvuru yapmamız gerekiyor? Gibi pek soru merak ediliyor. Devlet tarafından gelecek olan her türlü yardım vatandaşlarımızın gündemindedir.

Vatandaşlarımız korona virüs ile girdikleri ekonomik sıkıntılarla mücadele ediyorlar. Vatandaşlarımız devletten gelecek yardımları bekliyorlar. Vatandaşlarımız için devlet yardımları devam ediyor. Vatandaşlarımız için sosyal devlet anlayışına sahip olan devletimiz yardımlarına devam ediyor. Korona virüs süreci ile birlikte başlayan yardımlar bu sürecin herkes için beklenenden daha fazla uzamasıyla birlikte devletimiz de yardımları her kesimden vatandaşımıza ulaştırmak için çeşitlendiriyor ve bununla irlikte yardımların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Vatandaşlarımız için bir yardım da kreş yardımıdır. 0-6 yaş aralığında çocuğa sahip olan çalışan annelerin faydalanacağı bu yardım için merak edilen detayları sizler için haber kaynağımızda paylaştık.


KREŞ ÖDENEĞİ İLE İLGİLİ DETAYLAR!

Vatandaşlarımız özellikle korona virüs günlerinde oldukça sıkıntılı dönemler getiriyorlar. Bunun için de her türlü destekten yararlanmak istiyorlar. Vatandaşlarımızın en çok ihtiyaç duyduğu desteklerden bir tanesi de çocuklara yapılan yardımlarıdır. Çalışan annelerimiz için en büyük sorun çocuklarını nereye bırakacakları sorunlarıdır. Bununla birlikte de vatandaşlarımız için korona virüsle birlikte gelen pek çok kurumun kapanması da çalışan annelerin işini zorlaştırdı. Vatandaşlarımız için her zaman desteklerini sürdüren devletimiz tarafından bütün bunlar göz önünde bulundurularak başvuru şartlarını sağlayıp gerekli belgelerle gelen vatandaşlarımıza kreş desteği uygulaması başlatılacak.
Kreş uygulaması önce birkaç pilot il seçilerek uygulanmaya başlayacak. Vatandaşlarımız Kreş ödeneği için pilot uygulama yapılacak olan iller merakla bekleniyor. Vatandaşlarımız açıklanacak olan pilot illeri merak ediyorlar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kreş ödeneği, 0-60 aylık çocuğu olan çalışan anneler içindir. Proje kapsamında kreş yardımı, öncelikle pilot illerde uygulamaya başlanılıp daha sonrasında 81 il geneline yayılacaktır. Kreş uygulaması önce şu illerde uygulanmaya başlayacaktır: Ankara, İstanbul, İzmir, Malatya, Antalya, Bursa, Elazığ, Bursa.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?
 • T.C. vatandaşı olmak
 • Projeden yararlanmak isteyen annenin tam zamanlı çalışıyor olması
 • Kreş desteği alacak çocuğun 0-60 aylık olması
 • Çocuk ile annenin ikametgah adresinin aynı olması
 • Annenin işçi statüsünde olması
 • Başvuran annenin kazancının aylık asgari ücretin iki katını aşmıyor olması
 • Kreş yardımı çıkan çocuğun düzenli olarak kreşe gönderilmesi
 • Gönderilecek kreşin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ya da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olması
KREŞ YARDIMI BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?
 • Anne ve çocuğun nüfus cüzdanı
 • Anne ve çocuğun ikametgâh adresi
 • Annenin tam zamanlı çalıştığını gösteren SGK dokümanı
KREŞ ÖDENEĞİNDEN YARARLANAN ANNENİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ NELERDİR?
 • Çocuğun kreşe, annenin çalışma saatleri ile paralel gitmesini sağlamak
 • İş yerinde 30 gün raporlu olunması durumunda proje ofisine haber vermek
 • Çocuğun gittiği kreşe belirli zamanlarda denetime gidileceği için, hasta olduğu ve devam etmediği günlerde proje ofisini bilgilendirmek
 • Kreş yardımı için bakanlık tarafından yatırılan miktarı, ödeme günlerinde kreşin banka hesap numarasına düzenli yatırmak
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR