Çalışan Anneler İçin Kreş Desteği Müjdesi Geldi! Kreş Destek Ödemelerinden Kimler Yararlanabilir?

Çalışan Anneler İçin Kreş Desteği Müjdesi Geldi! Kreş Destek Ödemelerinden Kimler Yararlanabilir?

Çalışan anneler için verilen fırsatlar dâhilinde on binlerce vatandaşımızın yararlanabileceği birbirinden farklı destek ödemeleri dikkatleri üzerine çekmesi ile ön plana çıkmaktadır.

Çalışan anneler için verilen fırsatlar dâhilinde on binlerce vatandaşımızın yararlanabileceği birbirinden farklı destek ödemeleri dikkatleri üzerine çekmesi ile ön plana çıkmaktadır. Milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu son dakika gelişmeler ile beraber vatandaşlarımız destek ödemelerini yapmaları ile ön plana çıkmaktadır. Kadın çalışanların istihdamını arttırmak amacıyla düzenlenen son dakika gelişmeler ile beraber son dakika gelişmeler ile beraber kreş destek ödemesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

On binlerce çalışan anne tarafından araştırılan bu konu üzerinde kreş destek ödemelerinden kimler yararlanabilir? Kreş destek ödemelerinden yararlanmanın şartları nelerdir? Gibi pek çok soru gündemimize gelmesinin ardından dikkatleri üzerine çekmektedir.

Vatandaşlarımız tarafından sık sık merak edilen ve ön plana çıkan kreş destek ödemeleri çalışan anneler için büyük önem taşıyan konular arasında bulunmaktadır. Yeni doğum yapmış ve izini bitmiş annelerin yararlanabileceği bu fırsat karşısında çocuğunuzu kreşe vererek çalışma hayatınıza devam etme olanağına sahip olabileceksiniz. Kreş destek ödemeleri 745 TL olarak belirlenmesinin ardından pek çok vatandaşımız bu ödemeyi alarak çocuklarını kreşe verebilecek.

Böylelikle hem çalışma hayatlarına devam edebilecek hem de çocuklarını emanet edebilecekleri bir yer bulabilecektir. Ödemeler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılması ile beraber ön plana çıkmasının ardından vatandaşlarımız tarafından ödemelerin hangi tarihler arasında yapıldığını merak ediyor. İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…


KREŞ DESTEK ÖDEMELERİ İÇİN PİLOT İLLER BELİRLENDİ!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan bu destek ödemeleri her il için geçerli olmamasıyla beraber belirlenen iller üzerinde ödemelerin yapılmaya başlamış bulunmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda belirlenen büyük fırsatlar ile beraber dikkatleri öne çeken kreş destek ödemeleri vatandaşlarımıza sunulmaya başlamasının ardından öncelikle pilot illerde uygulanacak daha sonra ise ülkemizde bulunan 81 il için de geçerliliğini koruyacaktır.
Pilot iller şunlardır:
 • Ankara
 • İstanbul
 • İzmir
 • Malatya
 • Antalya
 • Bursa
 • Elazığ
KREŞ DESTEK ÖDEMELERİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Çalışan anneler için gelen son dakika gelişmeler ile beraber vatandaşlarımız son dakika gelişmeler ile gündemimizde ki yerini almaktadır. On binlerce vatandaşımız için sunulan fırsatlar ile beraber vatandaşlarımız bu olanaklardan yararlanarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Milyonlarca vatandaşımız için yapılan bu destek ödemeleri pek çok vatandaşımız için ön plana çıkmasının ardından başvuru şartları şu şekilde belirlenmiştir;
 • T.C. vatandaşı olmak
 • Projeden yararlanmak isteyen annenin tam zamanlı çalışıyor olması
 • Kreş desteği alacak çocuğun 0-60 aylık olması
 • Çocuk ile annenin ikametgâh adresinin aynı olması
 • Annenin işçi statüsünde olması
 • Başvuran annenin kazancının aylık asgari ücretin iki katını aşmıyor olması
 • Kreş yardımı çıkan çocuğun düzenli olarak kreşe gönderilmesi
 • Gönderilecek kreşin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ya da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olması
KREŞ DESTEK BAŞVURULARI NEREYE YAPILIR?

Kreş destek ödemelerinden yararlanmak isteyen bireyler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olarak gerçekleştirmeleri ön görülmektedir. Aynı zamanda çocuklarını göndermek istedikleri kreşinde kesinlikle Aile Bakanlığına ya da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olması önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal hizmetler bakanlığına başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek 745 TL’lik kreş destek ödemelerinden anında yararlanabilirsiniz. Başvuru şartlarına uyum sağlamak en önemli unsurlar arasında bulunmasıyla beraber başvuru şartlarına uyum sağlayan çalışan anneler kreş destek ödemelerini alabilecek.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR