Büyükşehir Belediyesine Mülakatla 126 İtfaiye Eri Alınacak! İşte Başvuru İşlemleri

Büyükşehir Belediyesine Mülakatla 126 İtfaiye Eri Alınacak! İşte Başvuru İşlemleri
YAYIN TARİHİ: 28.06.2020 01:04:00
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan son dakika duyurusu ile birlikte itfaiye eri alımı yapılacağı açıklandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan son dakika duyurusu ile birlikte itfaiye eri alımı yapılacağı açıklandı. Pek çok vatandaşımız bu zorlu süreç içerisinde işsiz kalmasının ardından art arda yayınlanan ilanlara başvurularını gerçekleştirme olanağına sahip olarak şanslarını denemek istemektedir. 60 KPSS puanı kapsamında başvuru yapmak isteyen adaylar itfaiye eri alımları ile başarılı olması nihayetinde Sözlü sınav ile birlikte mülakata katılacak. Söz konusu İtfaiye eri alım ilan başvuru sayıları her geçen gün artış göstermesiyle beraber dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar bulunmaktadır.

Belediye memur alım ilanları her geçen gün artış göstermesiyle pek çok vatandaşımız tarafından talep edilen başvurular arasında bilinirliğini koruma olanağına shaip olabilmektedir. Bu kapsam doğrultusunda pek çok sayıda belediye başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlar ardından son ilan Konya Büyük Şehir Belediye Başkanlığı tarafından gelmesi ile birlikte ön plana çıkmaktadır. Belirlenen şartlara uyum sağlamak önemli unsurlar arasında bulunmasının yanı sıra pek çok vatandaşımız için olağanüstü fırsatlar sunuluyor. Başvuru yapmak isteyen bireyler öncelikle belirlenen şartlara uyum sağlaması gerekiyor. Uyum sağlayan vatandaşlarımız başvuru işlemlerini gerçekleştirerek sonucunu beklemeleri gerekmektedir. Personel açığı bulunmasıyla beraber belediye başkanlığı belirtilen özel şartlar kapsamında personel alımı yapılacağının açıklaması geldi.

126 BELEDİYE MEMUR ALIMI YAPILACAK!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan haber kapsamında belediye memur alım ilanına başvuru yapacak adaylara özel olarak tasarlanan şartlar belirlenmiştir. Kadro Kontenjan Detayları: Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı 126 İtfaiye Eri alacak.

İTFAİYE MEMURU ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?


İtfaiye eri alım ilanı için belediye başkanlığı kadın ve erkek adayların şartları sağlamaları durumunda başvuruda bulunabileceklerini duyurdu. Öğrenim şartı, KPSS şartı ve özel şartların yer aldığı ilana dair tüm detaylar şu şekilde;
126 İtfaiye eri alım ilanına İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik veya Sivil Savunma ön lisans programlarının birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek.
Başvuru yapabilmek için en az 60 KPSS puanına sahip olmak gerekiyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından ilan edilen Genel ve özel şartları sizler ile paylaşmak isteriz…

GENEL VE ÖZEL KOŞULLAR

Söz konusu şartların dışında Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Adayların İtfaiye eri olabilmeleri için 30 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak da diğer bir şart.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Başvurular için adaylar öncelikle belediyenin sitesinden başvuru formunu alacaklar. Daha sonra diğer başvuru evrakları ile birlikte 20 -27 Temmuz tarihlerinde belediyeye şahsen başvuru yapacaklar.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR