Büyük Kampanya! 150.000 TL Faizsiz Kredi Kimler Alabilecek? 84 Ay Vadeli Kredi Almak İçin...

Büyük Kampanya! 150.000 TL Faizsiz Kredi Kimler Alabilecek? 84 Ay Vadeli Kredi Almak İçin...

 'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var' projesi nedir? Bu projeden kimler yararlanabilecek? Şartları nelerdir? Projenin içeriği nedir?

Yeni bir kampanya devreye alındı. 81 şehrin il Tarım Müdürlükleri tarafından vatandaşın yüzünü güldürecek bir kampanya duyurusu yapıldı. Başvuruların nasıl olacağı ve kimler yararlanabileceği konusunda araştırmalar yapılmaya başlandı. Bu kampanya kapsamında, 7 yıl vadeye kadar 150.000 TL verileceği duyuruldu.

Başlatılan bu proje ile 'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var' kampanyası kapsamında küçükbaş hayvan işletmeleri ve dişi hayvan varlığının asgari olarak 100 başa ulaştırılmaı ile beraber sürdürülebilir ekonomik işletmeler oluşturulması, atıl işletme kapasitelerinin üretime kazandırılması kapsamında, kırmızı et üretiminin arttırılmasına, yerel üretimin teşvik edilerek üreticilerin gelir seviyesinin artırılması amaçlanmaktadır.

150 BİN TL PROJE KAPSAMINDA!

'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var' Proje için başvurular birçok şehirde devam etmektedir. Bu proje ile Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var kampanyası kapsamında binlerce kişiye faizsiz olmak üzere 84 ay vade ile 150.000 TL faizsiz kredi verileceği açıklaması yapıldı. Devreye alınan bu projenin içeriği hakkında şu ifadeler paylaşılmıştır:

"Proje; kendi adına küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan veya daha önce yapmış olanlardan, işletmesinde 6-24 aylık dişi hayvan sayısının asgari 100 adete tamamlanması, kredi süresince (azami 7 yıl) işletmesinde dişi küçükbaş (6-24 ay dişi ) hayvan sayısının 100 baş altına düşmemesi, banka tarafından üretici başına 150.000 TL kredi kullandırılmasını içerir. Proje kapsamında olan koyun ırkları, Kıvırcık, Karacabey Merinosu, Anadolu Merinosu, Orta Anadolu Merinosu ırklarıdır." ifadelerine yer verilmiştir.

'KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM' VAR PROJE BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

81 ilin Tarım Müdürlükleri tarafından devreye alınan 'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var' projesi için başvurularınızı il ve ilçelerde bulunan Tarım Müdürlüklerine müracaat ederek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

'KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR' PREOJENİN İÇERİĞİ NEDİR?

Proje ile ilgili olarak yapılan açıklamaya göre; "Proje; kendi adına küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan veya daha önce yapmış olanlardan, işletmesinde 6-24 aylık dişi hayvan sayısının asgari 100 adete tamamlanması, kredi süresince (azami 7 yıl) işletmesinde dişi küçükbaş (6-24 ay dişi ) hayvan sayısının 100 baş altına düşmemesi, banka tarafından üretici başına 150.000 TL kredi kullandırılmasını içerir. Proje kapsamında olan koyun ırkları, Kıvırcık, Karacabey Merinosu, Anadolu Merinosu, Orta Anadolu Merinosu ırklarıdır."


BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? KİMLER YARARLANABİLECEK?

- Başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olma şartı bulunmaktadır.

- Projenin belirlenen başlangıç tarihi itibariyle faal olarak küçükbaş hayvancılık yapıyor veya daha önce küçükbaş hayvancılık yapmış olması şartı bulunmaktadır.

- Ayrıca başvuruda, İlk kez küçükbaş hayvancılık faaliyetinde bulunacak olanlar Proje kapsamında değerlendirmeye alınmamaktadır. İşletme devir alarak başvurmaları halinde de başvuruları kabul edilmeyecektir.

- Bu proje kapsamı doğrultusuda alacağı hayvanlarla birlikte işletmesindeki dişi küçükbaş hayvan varlığını asgari 100 (yüz) başa ulaştırmalı ve Proje kapsamında kullanacağı Yatırım Kredisinin devamı boyunca Proje kapsamındaki ırklara sahip dişi hayvan varlığını, Proje kapsamında edindiği hayvan sayısının/100 (yüz) başın (hangisi yüksekse) altına indirmemesi gerekmektedir.

- Ayrıca işletmesinin bulunduğu yerde ikamet ediyor olması gerekmektedir.

- Küçükbaş hayvancılık yapmaya elverişli ve Proje kapsamında edineceği hayvanlarla tüm sürüsünü barındırma kapasitesi bulunan barınağa (ağıla) sahip olması gerekmektedir.

- Faaliyet gösterdiği bölgede bulunmakta olan meralardan yararlanıyor olmalı/mera kullanımına engel hali bulunmaması ve/veya yıllık kaba yem ihtiyacının asgari % 50'sini yetiştirme imkanına sahip olması gerekmektedir. Üreticilerin projeye başvurabilmesi için aşağıda yer alan 3 maddeden 1 tanesini sağlaması yeterlidir. a-)Üreticinin meradan yararlanması; b-)Yıllık kaba yem ihtiyacının asgari %50 sini yetiştirmesi; c-)Üretici meradan yararlanıyor ve yıllık kaba yem ihtiyacının asgari %50'sini yetiştiriyor olması gerekmektedir.

- Ayrıca proje kapsamında alınacak hayvanların kendi işletmesinden çıkmamış olması gerekmektedir. Proje kapsamında hayvan satmış olan kişiler tekrar aynı hayvanlar için projeden faydalanamamaktadırlar.

- 1. derecede akraba arasındaki alım / satımlar Proje kapsamına alınmamaktadır.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR