Bulgaristan Türk İşçi Arıyor! AB Üyesi Bulgaristan'da Türk İşçiye Euro ile Maaş!

Bulgaristan Türk İşçi Arıyor! AB Üyesi Bulgaristan'da Türk İşçiye Euro ile Maaş!
YAYINLANMA TARİHİ: 08.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Genç nüfusun git gide azaldığı Avrupa Birliği üyesi Bulgaristan, iş gücü açığını kapatmak için Türkiye'den işçi talep ediyor! Azerbaycan, Kazakistan ve Ukrayna gibi ülkelerden işçi göçü alan Bulgaristan, Türkiye'den de işçi çağırıyor! Euro ile maaş verilecek. Başvurular ise başladı! Detaylar haberim

Bulgaristan, Türkiye'den genç işçi göçü için girişimlere başladı! Başta Azerbaycan ve Ukrayna olmak üzere pek çok ülkeden işçi göçü alan Bulgaristan, şimdi de Türkiye'den 'Genç İşçi' talebinde bulundu. Her yıl 8-10 bin yeni işçinin göç ettiği Bulgaristan'da genç nüfusun gitgide azalması ve iş gücü açığının ortaya çıkması işçi göçünü tetikliyor. Türkiye'den Bulgaristan'a gidecek işçiler de Avrupa Birliği üyesi Bulgaristan'da Euro ile maaş alabilecek! Haberimizin devamında detaylara ve başvuru bilgilerine ulaşabilirsiniz...

Bulgaristan Türk İşçi Arıyor!

Bulgaristan pek çok meslekte genç Türk işçiler arıyor. Vasıflı-Vasıfsız binlerce Türk işçi, 2020 yılında Bulgaristan'da çalışmak için müracaat edecek. Bulgaristan tarafından açılan ilanın ardından başvurular da başladı.

Bulgaristan özellikle Vasıfsız işçi açığını kapatmak için Türkiye'den talepte bulunuyor. Diğer ülkelerden aldığı göç, iş gücü açığını kapatmaya yetmeyen Bulgaristan, tıpkı Almanya gibi Türk genç işçileri ülkelerinde çalıştırmak için düğmeye bastı. 

Bulgaristan'da Maaşlar Ne Kadar?


Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan, Türk işçi arıyor! Vasıflı ve vasıfsız kategorilerde binlerce işçi için ilan açıldı! Bulgaristan'da maaşlar da Türkiye'ye yakın gözüküyor. Özellikle Turizm ve inşaat sektöründe vasıfsız işçilerin aldığı ortalama maaş 650 ila 750 euro arasında değişiyor. Türk Lirası üzerinden 4 bin 250 ila 5 bin TL arasında değişen bir maaşa ulaşılabiliyor.

Vasıflı işçi maaşları ise mesleğe göre 1000 ila 3000 euro arasında değişebiliyor. Bu noktada maaşı, işçinin niteliği ve mesleği belirliyor.

Bulgaristan İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan'da çalışmak isteyen Türk vatandaşları Pasaport, Biyometrik fotoğraf, nüfus kayıt örneği, banka hesap özetleri, ikametgah ve mesleki bilgileri ile başvuruda bulunabiliyor. 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER