Bu Kişilere Aylık Yardım Ödeneği Verilecek! Resmi Olarak Açıklandı!

Bu Kişilere Aylık Yardım Ödeneği Verilecek! Resmi Olarak Açıklandı!
YAYINLANMA TARİHİ: 24.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yağlı tohumlu bitkiler desteği ve tarımsal sulama elektrik desteği sağlanacağını bildirmesinin ardından ödemelerin yapıldığı açıklandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yağlı tohumlu bitkiler desteği ve tarımsal sulama elektrik desteği sağlanacağını bildirmesinin ardından ödemelerin yapıldığı açıklandı. Ülkemizde çiftçilere yönelik desteklerin sağlanmasıyla beraber birbirinden farklı ödemeler devam etmektedir. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çiftçiler için zorlu süreç içerisinde desteklerinin sürdürüleceğini belirtti.

DESTEK ÖDEMELERİ YAPILDI MI? İŞTE AYRINTILAR…

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yapmış olduğu açıklamalar kapsamında günümüzde pek çok çiftçi için yağlı tohumlu bitkiler desteği ve tarımsal sulama elektrik desteği ödemelerinin hesaplara yatırıldığını açıklaması ile beraber çiftçiler Ziraat Bankası hesaplarını kontrol etmeye başlamış bulunmaktadırlar. Günümüzde yapılan açıklamalar doğrultusunda yağlı tohumlu bitkiler desteği kapsamında 50 bin 629 üretici için 1 Milyar 434 Milyon TL ödeme yapılacağı açıklandı. Tarımsal Sulama elektrik desteği kapsamı doğrultusunda 35 Milyon 303 Milyon TL ödemeler gün yüzünde bulundu.

Çiftçiler için yapılan destek ödemeleri başlamasının ardından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ‘’ Biz çiftçilerimizin yanında olmaya, onları desteklemeye devam ediyoruz. Bugün 1 Milyar 469 Milyon 303 Bin TL ödeme yapıldı. Bu ödemeler ile birlikte 2020 tarihi itibari ile çiftçiler için verilen toplam destek 15,2 Milyar TL’ye ulaşacak. Bu da 2020 yılındaki tarımsal destek bütçemizin yüzde 70'i demek. İhtiyaç halinde destek bütçesini de arttırabiliriz. Yeter ki çiftçilerimiz üretim yapsınlar.” İfadelerini kullanması ile dikkatleri üzerine çekmektedir.
Aynı zamanda yapılan ödemeler T.C. kimlik numaralarının son haneleri doğrultusunda hesaba yatırılacağını bildirdi. Bu doğrultuda:

T.C. Kimlik numarasının son hanesi 0 ve 2 olanlar 19 Haziranda,

T.C. Kimlik numarasının son hanesi 4 ve 6 olanlar 26 Haziranda,

T.C. Kimlik numarasının son hanesi 8 olanlar ise 3 Temmuz itibari ile ödemelerini alma hakkına sahip olabileceklerdir. Bakan Pakdemirli çiftçiler için desteğini esirgenmemesi doğrultusunda korona virüs ile mücadele döneminde büyük destek sağlandı.


"374 MİLYON TL DESTEK ÖDEMESİ HESAPLARA YATIRILDI"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, destek ödemesi olarak, çiftçilerin hesaplarına 374 milyon lira yatırıldığını duyurdu.

Bakan Pakdemirli, "Fark Ödemeleri kapsamında, Yağlı Tohumlar desteği olarak 49.946 çiftçimize 340 Milyon TL, Hayvancılık Destekleri kapsamında Hayvan Hastalıkları Desteği olarak 1.131 üreticimize 27 Milyon TL, Hayvan Genetik Kaynaklarının Yerinde Korunması Projesi desteği kapsamında 468 çiftçimize 3,6 Milyon TL, olmak üzere, toplamda 374 Milyon TL destekleme ödemesi, bugün saat 18:00 itibari ile çiftçilerimizin hesaplarına yatırılmıştır" ifadelerine yer verdi. Böylelikle ilk ödemeler 19 Haziran 2020 tarihi itibari ile T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre yatırılmaya başlandı.

HESAPLARA YATIRILACAĞINA DAİR AÇIKLAMA!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bazı tarımsal destekleme ödemelerinin hesaplara yatırılmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Pakdemirli, toplamda ödenecek 1 milyar 469 milyon 303 bin liranın, T.C. kimlik numarasının son hanesine göre üreticilerin hesabına aktarılacağını belirterek, "Böylece 1 Ocak'tan itibaren ödenen toplam destekleme tutarı 15,2 milyar liraya ulaşarak, 22 milyar liralık tarımsal destekleme bütçesinin yüzde 69,5'lik kısmı ödenmiş olacak" dedi.

Açıklamada yer alan takvime göre, T.C. kimlik numarasının son hanesi 0-2 olanlara 19 Haziran'da, 4-6 olanlara 26 Haziran'da, 8 olanlara ise 3 Temmuz'da saat 18.00'den sonra ödemeleri yapılacak.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER