Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para

Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para
24.03.2020

23 Mart – 30 Mart tarihlerini kapsayan yeni bir haftaya girdik. Dünya Korona Virüs paniğini yaşarken ekonomi ve finans sektörleri de çok hızlı değişimler geçirerek bu paniğe katıldı. Yeni haftaya girerken yakın takibe almanız gereken 5 kripto parayı listeledik

23 Mart – 30 Mart tarihlerini kapsayan yeni bir haftaya girdik. Dünya Korona Virüs paniğini yaşarken ekonomi ve finans sektörleri de çok hızlı değişimler geçirerek bu paniğe katıldı. Yeni haftaya girerken yakın takibe almanız gereken 5 kripto parayı listeledik. Bu listede adı geçen kripto paraları takip ederseniz değişken finans dünyasını kendi lehinize çevirerek kar marjınızı yükseltebilirsiniz. 

Genesis Madencilik Pandemisi


 

Geçtiğimiz haftaya damga vuran madencilik sektöründe yaşananlar Bitcoin dünyasını etkiledi. Genesis Madencilik yetkililerinden Philip Salter bu konuda şöyle bir açıklama yaptı: “ Eğer kitlesel ekonomik kriz daha da derinleşmez ise Bitcoin’e yönelik büyük ölçekli etkilerinin gerçekleşmeyeceğini dile getirdi. Ayrıca krizin daha da derinleşmesi ve Corona Virüs dolayısıyla insanlarda artan şüphecilik duygusunun güçlenmesi gibi bir durum olur ise dünya genelinde pek çok insanın bankacılık sektörü yerine Bitcoin dünyasını yakın markaja alacağını “ belirtti. 

DASH / USD


 
Bu haftanın en iyi oyuncusu diyebiliriz çünkü %40’lık bir sükse yaptı. Dash Core Group yeni bir Dash Platformu v0.11’i piyasaya duyurur duyurmaz hareketlenmeye başladı. Fiyat kamanın destek kısmından sektiğini gördüğünüzde kamanın direnç alanına yükselişe geçmesi ile başarıyı yakaladığını anlayabiliyorsunuz. Ayrıca grafikte gördüğünüz gibi yükseliş eğiliminde olan RSI değeri kısa vadeli dilimlerde kar edebileceğini fark edebiliyoruz. 

BSV / USD


 
İkinci sırada yer alan değerimiz %29 kapasite ile Bitcoin SV değeridir. Kanalda görüldüğü üzere 189 dolarlık bir direnç görülmesi oldukça muhtemel olacaktır. RSI değerleri ise orta noktalarda seyretmektedir. Eğer parite değeri 189 dolardan düşecek olursa 78,5 dolara kadar gerileme yapabilir. Kanal derinliğine eşit olan 279 dolara doğru ilerlemesi mümkün görünüyor. 


BSV / USDListemizin üçüncü sırasında Bitcoin Cash var. %19 seviyesinde bir kazanç göstermektedir. Yakın zamanda 166,25 dolar ile 515,35 dolar arasında değişen bir volalite değeri yaşayan BCH / USD, 300 dolar civarında bir direnç ile karşılaşabilir. 

BCH / USD


 
12 Mart tarihinde keskin bir düşüş yaşayan Bitcoin krizin ilk günleri atlatıldıktan sonra yeniden geri dönüş almaya başladı. Eğer Boğalar fiyatı direnç oranı yani 6,435 dolara kadar yükseltebilirse Bitcoin’deki toparlanma sağlanacaktır.  Üçgende yer alan kırılma tekrar yeni bir yükselişe geçebileceği ihtimalini gösterirken Bittcoin yatırımcıları için pozitif bir durum sağlayabilir. 

CRO / USD

 

En iyi performans sunan listemizin beşinci sırasında yer alıyor. Ortalama katkı değeri ise %12 dolaylarında. Crypto.Com korona vakasının ilk panik günlerinden sonda MCO Visa Kartlarını İngiltere’ye yollamaya başladı bile. Bu eğilimi ile birlikte bu hafta dahil ilerleyen birkaç hafta boyunca kartları Avrupa ülkelerine yollamaya devam edecek. Fiyat eğer şu an ki 0,025258 dolar – 0,080 dolar aralığından düşerse önümüzdeki günlerde 0,045 dolar – 0,025258 dolar aralığında kalmaya devam edebilir. Ters bir etki yalanır ve değerler 20 haftalık EMA’nın üstüne yoğunlaşabilirse bu kez fiyat artarak 0,060 dolar ile 0,080 dolara kadar yükselebilir. 0,80 doların üzerinde bir kırılma yaşanırsa da yükselişin artacağını belirtmektedir.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER