Bu Başvuruyu Yapan Herkese İşsiz Kaldığı Gün 900 TL Ödeme Yapılıyor!

Bu Başvuruyu Yapan Herkese İşsiz Kaldığı Gün 900 TL Ödeme Yapılıyor!

İşsiz kalmış vatandaşlarımıza yapılacak olan yardımlar her geçen gün artmaktadır. İşsiz kalmış vatandaşlarımızın iş arama esnasında zorunlu olarak yaptığı masrafları devlet karşılıyor.

İşsiz kalmış vatandaşlarımıza yapılacak olan yardımlar her geçen gün artmaktadır. İşsiz kalmış vatandaşlarımızın iş arama esnasında zorunlu olarak yaptığı masrafları devlet karşılıyor. Vatandaşlarımızın pek bilmediği bir yardım türüdür. İşsiz kalmış vatandaşlarımızın iş arama esnasında yapacakları tüm harcamalar devlet tarafından karşılanıyor. Vatandaşların çok fazla bilmediği yardım ödemelerinden bu olan destekten faydalanmak isteyen vatandaşların yapacakları işlemlere ilişkin tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. İşte bu ödemelere ilişkin tüm detaylar.

Devletimiz her vatandaşına ayrı ayrı alanlarda maddi yardımlar yapmaktadır. Ancak bu yardımlardan faydalanmak isteyen herkesin mutlaka ama mutlaka başvuru yapması gerekiyor. Devlet adına başvuru yapmayan kimseye yardım yapılmaz. Eğer bir duruma ihtiyacınız varsa mutlaka devlete başvurmalısınız. Devletimiz size her türlü konuda yardımcı olmaktadır. Vatandaşların birçoğu bu yardım ödemelerini bilmediklerinden başvuru yapmazken bazı vatandaşlarda ödemelere yazılı başvuru yapılması gerektiğinden çok fazla üzerinde düşmüyor. Bu desteklerden olan ve fazla bilinmeyen istihdam yardım parasını sizlere aktarıyoruz.

İŞ BAŞVURUSU ESNASINDA 900 TL YARDIM


Bu ödemenin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapıldığını bilmeniz gerekiyor. Öncelikle iş başvurusu ve işe başlama yardım parası olarak bilinmektedir. İşsizlik durumunda iş başvurusu ve işe başlama parası olarak verilen bu maddi yardım iki aşamalı olarak seyretmektedir. Birinci aşama tabii ki iş başvurusu aşamasıdır. İş başvurusu aşamasında devletimiz kişilere 120 TL maddi yardım yapmaktadır. İkinci aşama ise başvurusu kabul edilen vatandaşımıza tek seferlik olmak kaydıyla 780 TL maddi yardım yapılmaktadır. Bu sayede tüm yol masrafları karşılanmış olur.
Toplamda ise vatandaşlarımıza 900 TL’lik maddi yardım yapılmış oluyor. Ancak bu yardımdan faydalanabilmek için tek seferlik 120 TL ve tek seferlik 780 TL maddi yardım alındığını belirtmeliyiz. İş başvurusunda bulunacak olan vatandaşlara yapılan ilk ödemeler yılda 3 defa alınabilir. Ödemeler 40 TL'den 120 TL'ye kadar çıkıyor. Bu ödemeler yol, tıraş gibi masraflar için ödeniyor. Başvurusu kabul edilen çalışanlara ise yine yol, fotoğraf, evrak gibi masraflar için 788 TL ödeme yapılır.

NEREYE BAŞVURU YAPILIYOR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek olan bu yardım için Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne bizzat başvuru yapmanız gerekiyor. Eğer bizzat başvuru yapamıyorsanız mutlaka ALO 170 numarasını aramalısınız. Aradığınız zaman ilgili memurların sizin sorunlarınıza anında yanıt verebileceğinden emin olamayacağımız için en garantili başvuru yolu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları olacaktır. Bu vakıflar her ilçede mutlaka bulunur. Eğer ilçenizde yoksa kaymakamlığınızdan en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının adresini öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kısa bir başvuru yaparak işsiz kaldığınıza 900 TL paranızı hemen almak olacaktır.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER