Bu Banka Emeklilere 750 TL İle 2 Bin 500 TL Arası Ödeme Yapıyor!

Bu Banka Emeklilere 750 TL İle 2 Bin 500 TL Arası Ödeme Yapıyor!

Zam almanın yanında yatırılan ikramiyeler ile birlikte emeklilere bir de İş Bankası’ndan iyi haber geldi.

Zam almanın yanında yatırılan ikramiyeler ile birlikte emeklilere bir de İş Bankası’ndan iyi haber geldi. Yeni dönem promosyon tutarını açıklayan İŞ Bankası 750 ila 1000 TL arası bir promosyon ödeyecek. Yeni emekli olup İş Bankası’nı tercih eden ya da hali hazırda emekli olup maaşını taşımak isteyenler bu promosyondan yararlanabilecek. Bu fırsattan ise Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK’lı kişiler faydalanabilecek. Oldukça iyi bir ödeme yapacak olan İş Bankası bu açıklama ile birçok emekliyi sevindirdi.

Bu yılın açıklanan zamları ile birlikte emekliler zamlı maaşlarını aldı. Bununla birlikte ikramiyelerini de alan emekliler İş Bankası’nın verdiği promosyon ile epey iyi duruma gelecekler. İlk emekli maaşını alacak olanlar bu ay promosyonlarını alacaklar ancak hali hazırda emekli olup bu ay promosyonunu alabilmeleri için 2017 de almış olmaları gerekiyor. Promosyon yenilenmesi için 3 yıl gerekiyor. İlk promosyon uygulamasını 2017’de başlatan İş Bankası ilk müşterilerine ikinci promosyonlarını verecek. Bu yıl ve bundan sonrası için yani 2020 ve 2023 yılları promosyon tutarı İş Bankası tarafından 1000 TL ye varan bir ödeme ile belirlendi. Bunun için emekli maaşını alacak kişilerin maaşlarını İŞ Bankasına taşımaları yeterli olacak. Bu ödemeden SSK Bağ-Kur ve Emekli Sandığı yararlanabilecek. Bütün emeklileri ilgilendirmesi de emekliler açısından büyük avantaj olmaktadır. İŞ Bankası bu konuda büyük rol oynamaktadır. Emeklilere en iyi hizmeti vermek için çalışmalar sürdürmektedir.

PROMOSYON ÖDEMELERİ ÜCRETİ KOŞULLARI

Uygulamaya ilk 2017’de başlatan İş Bankası 3 yıldır başarılı bir şekilde yürütmekte. 2017’den bu yana birçok emekliye de hizmet veren banka bu konuda birçok emekliye sorunsuz ödeme yaptı. 2017 yılında ilk promosyonunu alan emekliler bu zamlı maaşla tekrar almaya hak kazanacaklar. Yeni yıl için ödeme tutarını belirleyen İş Bankası 2020 ve 2023 yılları arasında promosyon tutarını şu şekilde düzenlemektedir. 1500 TL’den düşük emekli maaşı alanlara 750 TL, 1500 ile 2500 TL arasında alanlara (2500 TL hariç) 875TL, son olarak 2500 TL ve üzerinde maaş alanlara 1000 TL ödeme yapılmaktadır. Ödeme direk kesintisiz yapılmaktadır ancak kişinin üzerine herhangi bir haciz varsa ya da nafaka ödemesi varsa onlar promosyondan kesilmektedir.


PROMOSYON ÖDEMELERİ NASIL YAPILIR?

Promosyon ödemeleri 3 yıl önce başladı ve bu ödeme 3 yıllık periyotlar halinde devam edecek.  Promosyon ödemelerinde İş Bankasının tek bir şartı var. Emekli kişi maaşını üç yıl boyunca İş Bankasından almayı kabul etmesi gerekmektedir. Kişi adına 3 yıllık taahhüt yapılır ve kişi buna uymak zorundadır. Kişi uymadığı takdirde banka verdiği promosyonu geri almaktadır. Taahhüt imzalandığı takdirde taahhüt sonrası ilk maaşını emekli kişi promosyonlu bir biçimde almaktadır. Ondan sonraki her üç yılda promosyon alabilir. Promosyonu almaya devam edebilmesi için 3 yıl sonra tekrardan yeni bir taahhüt imzalaması gerekmektedir. İmzalandığı takdirde o zaman belirlenen promosyon tutarını alabilir ya da taahhüt imzalamayıp başka bankaya geçebilir.

EMEKLİ SANDIĞI, BAĞ-KUR VE SSK’LILAR İÇİN SEVİNDİREN HABER

Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK’lı kişiler için sağlanacak promosyon ödemeleri ile birlikte emekliler oldukça sevinecek gibi duruyor. Genel olarak uzun zamandır beklenilen ve gündemi oldukça meşgul eden promosyon ödemeleri artık net bir tarihe ve tutara kavuştu. İlgili emekliler promosyon ödemeleri için gerekli şartları sağladıkları takdirde bu ödemelere sahip olabilecekler. Promosyonlarla ilgili daha detay bilgiler İş Bankası İnternet sitesinde yer almaktadır. Banka şubesinden de gerekli bilgi ve işlemlere ulaşmak söz konusudur.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER