Boşa Para Harcamayın! İnternet Bankacılığı Üzerinden Hemen Kredi Notu Sorgulama Geldi

Boşa Para Harcamayın! İnternet Bankacılığı Üzerinden Hemen Kredi Notu Sorgulama Geldi
26.03.2020

İnternet Bankacılığı Üzerinden Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır? İnternet Bankacılığı İle Kredi notu öğrenme olur mu? Findeks üzerinden kredi notu sorgulaması yapabilmeniz için hangi program kullanılır?

İnternet Bankacılığı Üzerinden Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır? İnternet Bankacılığı İle Kredi notu öğrenme olur mu? Findeks üzerinden kredi notu sorgulaması yapabilmeniz için hangi program kullanılır? Sizlere şimdi bu yazımızda bankalarda kredi ve kredi kartı almanız için önemli olan kredi notunu internet bankacılığı ile öğrenme yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi ve kredi kartı kullanımı için bankalara başvuruda bulunduğunuzda banka sizin kredi notunuza bakarak onay verecektir. Bu sebepten ötürü kredi notunuz önemli ve yüksek bir nota sahip olmanız gerekmektedir. Bu sorgulama yöntemlerini farklı yöntemler ile işlem yaparak öğrenebilirsiniz.  Şimdi sizlere bu yöntemlerden internet bankacılığı yöntemini kullanarak nasıl başvuru yapacağınızdan bahsedeceğiz.

Findeks Kredi Notu Nedir? Kredi Notumuz Kaç Olmalı?

Kredi notu daha önceki ve şu anda kullanmış olduğunuz ürünlerin düzenli ödemelerinden oluşan bir puan durumudur. KKB üzerinden kayıt yapılır ve bu kayıt işlemleri siz borcunuzu düzenli öderseniz olumlu olarak geri döner. Ama eğer borçlarınıza sadık değilseniz ve sürekli olarak gecikme yaşıyorsanız banka kredi notunuzun düşük olacağını söylemek istiyoruz. Banka borçlarını gününde ödeyen kişiler ise kredi notu yüksek olan kişilerdir ve iyi müşteri oldukları için her bankadan istedikleri işlemleri yapabilmektedirler.

Kredi notu 0 ile başlar ve 1900’a kadar gider. Kredi başvurusu yapmak istiyorsanız kredi notunun en az 1100 ve üzerinde olması gerekmektedir. Eğer bankalardan kredi kartı alacaksanız da 1000 ve üzerinde puanınızın olması güncel gecikmelerin olmaması gerekiyor. Bankalar özellikle online ve internet üzerinden verdikleri kredilerde gelir belgesi istemezler. Bankaya gitmeden kredi alacaksanız ve bankaya gelir belgesi sunmak istemiyorsanız kredi notunuzun 1400 ve üzerinde olması gerektiğini de bilmeniz gerekmektedir.

Kredi Notu Sorgulaması Yapılan Siteler

Kredi notu sorgulaması yapmak için ayrıca resmi internet sitesinden abonelik oluşturabilirsiniz. Findeks.com sitesi üzerinden yapılan bu üyeliklerde sorgulama yapabilmeniz için ücret ödeyeceksiniz. Bu sorgulamada kredi notunuzu, banka hesaplarınızı, banka çalışmalarınızı ve daha önceki kullandığınız kredi ve kredi kartlarını da görebilmektesiniz.


18 yaşından büyük olan ve TC vatandaşı olan kişilerin kredi notu oluşmaktadır. Sizde bu sebeple kredi notunuzu öğrenin ve başvurunuzu ona göre yapın. Çünkü alacağınız olumsuz başvuru kredi notunuzu daha da düşürecektir. Kredi notu düşürmesi kolay olurken, yükseltmesi epey bir zaman harcatmaktadır.

Şimdi sizlere internet bankacılığı ile birlikte kredi notu sorgulaması yapan siteler hakkında bilgiler verelim.

Akbank Kredi Notu Öğrenme

Akbank kredi notu öğrenme işlemlerinde internet bankacılığınız ve Akbank direkt uygulamasını kullanarak istediğiniz zaman kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Akbank direkt internet bankacılığı uygulaması ile birlikte kredi notunuzu öğrendikten sonra isterseniz kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz. Bunun için bu bankanın müşterisi olmalı, bu müşterisi olduğunuz hesap üzerinden bir internet şifresi oluşturmalısınız. Eğer internet şifreniz yoksa 444 25 25’i arayarak oluşturabilirsiniz. Kredi başvurusu yaptığınızda eğer krediniz onay alırsa bankaya gitmeden kredi kullanmanız mümkündür.

Garanti BBVA Kredi Notu Öğrenme

Garanti BBVA mobil ve internet bankacılığını kullanarak da kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Bunun için aynı Akbank’ta olduğu gibi bir internet şifresi almanız gerekmektedir. İnternet şifresi oluşturduktan sonra Garanti menüsüne girip, burada kredi risk raporu bölümünden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

İş Bankası özellikle iş cep uygulaması üzerinden findeks risk raporu işlemlerini öğrenmeniz için fırsat vermektedir. İş bankası internet bankacılığı şifreniz ile girdikten sonra kredi risk raporu menüsüne girip rapor oluşturabilirsiniz. 1100 ve üzerinde kredi notunuz varsa ayrıca bu bankadan kredi başvuruda yapabiliyorsunuz.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER