Borcu Olanlara Devletten Müjde Geldi!

Borcu Olanlara Devletten Müjde Geldi!

Devletten kredi borcu olan vatandaşlara kredi borçlarını kapatma imkanı geldi. Kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız için bankalar bünyesinde borçlarını kapatmaları bağlamında fırsatlar tanınacağı açıklandı.

Koronavirüs sürecinde işsizliğin daha da artması ile birlikte vatandaşlarımız borçlarını ödeyemez hale geldiler. Biriken borçlardan dolayı yeni harcamalar da yapamayan vatandaşlarımız artık geçinmekte bir hayli zorlanmaktadırlar.

Devletten kredi borcu olan vatandaşlara kredi borçlarını kapatma imkanı geldi. Kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız için bankalar bünyesinde borçlarını kapatmaları bağlamında fırsatlar tanınacağı açıklandı. Kredi fırsatı olanakları 50 bin TL ye kadar verilmekle birlikte çok düşük faizlerle ve uzun vadelerde verilecektir.

BANKALAR BÜNYESİNDE SUNULAN BORÇ KAPATMA İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRMEYE ARAC OLAN BANKALAR!


Borç kapatma işlemlerinin gerçekleştirileceği duyurusunun ardından vatandaşlarımız kredi imkanını sağlayacak olan bankaları araştırmaya başladı. Düşük faiz oranlarına aracılık edecek olan bankalar aşağıda verilmiştir:
  • Yapı kredi bankası
  • QNB finans bank
  • Halk bankası
  • Ziraat bankası
  • Vakıf bankası
  • Akbank


Bu bankalardan herhangi birine müracaat ederek borç kapatma işleminiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartınız ile her türlü işlemi bankaya bizzat müracaat ederek yapmanız mümkündür. Bankaların işlemlerini mobil anlamda da gerçekleştirmek mümkündür. Dilediğiniz bankanın mobil uygulamasını kullanarak da istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli şartları ağlayıp sağlamadığınızı merak ediyorsanız bu konuda bankalar size yardımcı olacaktır.  Başvurunuzu yaptıktan sonra gerekli şartlar incelendiği takdirde eğer şartlara uyuyorsanız istediğiniz nakit destek ödemesinden yararlanacaksınız. En fazla faydalanacağınız miktar 50 bin TL olarak belirlenmiştir.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER