Borçlulara İki Kurumdan Maddi Destek Geliyor! Bu Fırsatı Sakın Kaçırmayın!

Borçlulara İki Kurumdan Maddi Destek Geliyor! Bu Fırsatı Sakın Kaçırmayın!

Korona virüs salgını ortasında insanların yararlanabilmesi adına 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi gibi çeşitli ödemeler yapılmış olsa da ne yazık ki bu herkese ulaşabilen bir yardım paketi olmadı.

Türkiye’de korona virüs salgını sonrasında ekonomik düzen oldukça bozuldu. Özellikle esnaflar, özel sektör çalışanları ve şirket sahipleri bu ekonomik bozukluktan fazlası ile etkilendi. İnsanların hem çalışanlarına hem evlerine para götüremiyor olmaları oldukça rahatsızlık verici bir durum olsa da ne yazık ki hem hükümetin hem devletin bu konuda bizzat yapabileceği pek bir şey yoktu. Korona virüs salgını ortasında insanların yararlanabilmesi adına 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi gibi çeşitli ödemeler yapılmış olsa da ne yazık ki bu herkese ulaşabilen bir yardım paketi olmadı.

Bu durumdan oluşan mağduriyetin farkında olan iki kurum ve Ak Parti hükümeti, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile beraber şirketlerin, esnafların ve KOBİ’lerin yararlanabileceği ve ekonominin yeniden canlanabileceği bir yardım paketi oluşturmaya karar verdi. Bu sayede Türkiye’de aktif olarak hizmet vermekte olan yüz binlerce şirket ve esnaf hem müşterilerine daha rahat bir şekilde hizmet verebilecek hem de çalışanlarının maaşını daha kolay bir şekilde ödeyebilecek. Ayrıca borçların ödenmesi hususunda onlarca farklı metot geliştirilecek. Bu sayede şirketlerin ve esnafların borçlarının yeniden yapılandırılabilmesi mümkün hale gelecek.

VATANDAŞLARA VE ŞİRKETLERE BORÇ YAPILANMASI GELİYOR!


Vatandaşlarımıza ve şirketlere ya da esnaflara özel olarak banka, piyasa ve kurum borçlarında yapılandırma hakkı verilecek. 10 bin TL ve üzeri borcu olan tüm kişi ve kuruluşların borçlarının yeniden yapılandırabilmesi ve ödeme kolaylığı alabilmesi sağlanacak. Bu sayede Türkiye’de ekonomik düzen yeniden aktif hale getirilecek.

PİYASA YENİDEN CANLANDIRILACAK!

Piyasa verileri bu sayede artış gösterecek. Son dönemde Euro, Dolar ve Altın gibi önemli piyasaların yükselmesi ve alt üst olması ile beraber ekonomik sıkışma ve daralma söz konusuydu. Ancak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ortak çalışması ile tüm bu sorunlar giderilecek. Tüm detaylar ve gelişmeler için bizi takip edin.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER