Bitcoin (BTC) Sert Düştü. Peki Bunun Sebebi Ne? Tekrar Yükselir Mi? İşte 10 Mart 2020 Güncel Bitcoin Son Durumu

Bitcoin (BTC) Sert Düştü. Peki Bunun Sebebi Ne? Tekrar Yükselir Mi? İşte 10 Mart 2020 Güncel Bitcoin Son Durumu
YAYINLANMA TARİHİ: 09.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Bitcoin birçok kişi tarafından halen ne olduğu bilinmeyen bir yatırım aracı. Ancak bu yatırım aracına o kadar çok inan var ki birçok ülkede artık ATM'leri yaygınlaşmaya başladı. Ancak son 24 saatte çok sert bir düşüş yaşandı. Peki bunun sebebi ne? Bitcoin neden düşüyor? Yeniden yükselir mi?

Kripto para diyince akla gelen ilk yatırım aracı Bitcoin'dir. Kısaca BTC olarak da bilinen bu yatırım aracı birçok ülkede en popüler kazanç kaynağı olarak görünüyor. Bazı ülkelerde ATM'ler var, bazı ülkelerde ise Bitcoin ile alışveriş yapılabiliyor. Hatta bazı sanatçıların konserlerine Bitcoin ile bile çıktığı iddia ediliyor. 

Hal böyle olunca tüm dünyada Bitcoin'in son durumu, yükselip alçalması yakından takip ediliyor.  09 Mart 2020 itibariyle yapmış olduğumuz Bitcoin analizine göre son 24 saat içerisinde Bitcoin'de %10'luk bir düşüş yaşandı ve düşüş halen devam ediyor. 8.169 dolara kadar gerileyen Bitcoin'de bu düşüş ne kadar sürecek? Analist ve yorumcular ne diyor?

Aslında Bitcoin öyle bir yatırım aracı ki birçok bilinmeyeni içinde taşıyor. Bitcoin kimin? Bunu kim yaptı? Gerçekten yarın öbürgün yok olursa ne olacak? Kimse bununla ilgili çok net yorumlar yapamıyor. Tam da durum böyleyken bir de dolandırıcılar devreye girdi.

PlusToken dolandırıcıları olarak bilinen ve Bitcoin fiyatının bu kadar düşmesinde önemli rol sahibi olan kişiler yaklaşık 13.000 Bitcoin'i küçük parçalara bölerek bilinmeyen farklı Bitcoin cüzdanlarına transfer etti.


Aslında bu konuda uzman bir isim olan Trader Kevin Svenson'a göre bu durum çok normal değil. Ne zaman Bitcoin yükselişe doğru harekete geçse bu PlusToken dolandırıcıları düğmeye basıyor ve Bitcoin'i frenletiyor.

Kripto para dolandırıcıları geçtiğimiz günlerde ellerindeki 3 milyar dolarlık kripto parayla yapmış olduğu işlemlerde piyasayı çok fena şekilde silkelemeyi başardı. 

Aslında Bitcoin üzerinde gerçekten bir dolandırıcılık baskısının olduğunun kanıtı Çin'de yaşanan bir hadiseyle kanıtlandı. Çin polisi PlusToken dolandırıcılarına ağır bir darbe vurduktan hemen sonra Bitcoin'in zirve yapması tesadüf olamaz.

Uzmanlara göre PlusToken dolandırıcılarının elinde 20.000'den fazla Bitcoin var ve bu Bitcoin'lerin tamamının satılması Bitcoin piyasasını fena şekilde sirkeleyecek.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER