BİM Personel Alımı Yapacak! İşte Personel Alımları İçin Detaylar!

BİM Personel Alımı Yapacak! İşte Personel Alımları İçin Detaylar!

BİM korona virüs salgını nedeniyle birçok kadro açarak istihdam sağlamak amaçlı faaliyetlerini sürdürüyor. İŞKUR üzerinden yapılacak olan personel alımlarında çeşitli şartları sağlayan kişiler istihdam edilecek.

BİM korona virüs salgını nedeniyle birçok kadro açarak istihdam sağlamak amaçlı faaliyetlerini sürdürüyor. İŞKUR üzerinden yapılacak olan personel alımlarında çeşitli şartları sağlayan kişiler istihdam edilecek.

İŞKUR üzerinden açılan personel alanlarından söz edecek olursak da öncelikle kasiyer, beden işçisi, şoför ve yük taşımacısı, satış danışmanı ve satış uzmanı söylenebilmektedir. Bunun yanında market içerisindeki reyonların düzenlenmesi için reyon düzenleyicisi, kasap ve kasiyer alımları gerçekleştirilecektir. Bu personel alımların tamamına ise İŞKUR iş ilanları sayfasından bakmak söz konusu olabilecektir.

BİM PERSONEL ALIMI İÇİN GEREKEN KOŞULLAR NELERDİR?

BİM marketleri personel alımlarında çeşitli koşullar sunmaktadır. Her personel için geçerli olan bu koşulların başında ise en az lise mezunu olmak gerektiği yer almaktadır. Bunun yanında ise Türk Ceza Kanunu kapsamında herhangi bir suça bulaşmamış olmak ve adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir. Bu hususlar ise işe alımlarda çok dikkatli bir şekilde incelenmektedir. Dolayısıyla herhangi bir sahte belge hazırlamak ya da yeterince bilgi vermemek ilerleyen süreçte sıkıntı çıkarabilmektedir. Son olarak ise personel alımlarına katılacak olan kişilerin herhangi bir fiziksel engeli ya da işi yaparken engel olacak düzeyde hastalığı da bulunmamalıdır. Uzun süreler boyunca çalışmaya ayak uyduracak kişilerin başvuruları ise kabul olmaktadır.

BİM MARKETLERİ PERSONEL ALIMLARI HANGİ ALANLARDA OLACAK?


BİM marketleri çeşitli şehirlerde personel alımı gerçekleştirecektir. Bu personel alımları ise öncelikle Balıkesir, Çanakkale, Manisa ve İstanbul şehirlerinde gerçekleşecektir diyebiliriz. Alınacak olan personeller ise reyon personeli ve kasiyer şeklinde belirtilmektedir. Fakat İŞKUR web sitesi içerisinden bu iş ilanlarının detaylarına bakmak mümkün olmaktadır. İş ilanlarının üzerine tıklandıktan sonra ise personel alımı için gereken bütün koşullar da açılacaktır. Başvuru yapmak isteyen kişiler için bu özel koşullar da incelenebilmektedir.

ŞOK MARKETLERİ PERSONEL ALIM İLANLARI NELERDİR?

ŞOK marketleri için açılan personel alım ilanları yine aynı şekilde birçok şehirde açılmıştır. Personel alımı yapılacak olan şehirler ise İstanbul, Gümüşhane, Muğla, Kocaeli, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Çanakkale, Bolu, Bitlis, Bilecik, Bingöl, Artvin, Ankara ve Amasya olarak söylenmektedir. Fakat belirtilen bu şehirler personel alımları için ayrı olarak yazılmıştır. Yani her kadro için farklı şehirler bulunmaktadır. ŞOK marketleri için alınacak olan personeller ise yönetici adayı, depo elemanı, mağaza elemanı, Reachtruck operatörü, kalite müdürü şeklinde söylenebilmektedir. İŞKUR iş ilanları sekmesinden de bütün bu ilanların detaylarına bakabilmek söz konusudur. Bunun yanında ise başvuru yapmak isteyen kişiler İŞKUR sitesinde bulunan ilanların üzerine tıklayarak iş yerinin numarasına ulaşabilmektedir. Numarayı arayarak başvurularını iletebilmektedirler.

BİM, A101 VE ŞOK MARKETLERİ İÇİN ALIM YAPILACAK KADROLAR NELERDİR?

İŞKUR web sitesi üzerinden açılan bütün kadrolardan söz edecek olursak da öncelikle kasa reyon personeli, bölge taze gıda personeli ve kasa reyon personeli söylenebilmektedir. Bunun haricinde ise kozmetik personeli, meyve ve sebze personeli ve unlu mamüller personeli bulunmaktadır. Her şehirdeki marketler için farklı kadrolar açılmıştır. İşe başvurmak isteyen kişilerin İŞKUR iş ilanları sayfasından bu iş ilanlarına bakması ve buna göre başvuru yapması gerekmektedir. Başvurular için de her ilan içerisinde gereken kriter ve koşullar bulunmaktadır. Bu şartları sağlayan kişiler direkt olarak onaylanarak çalışmak için çağırılmaktadır.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER