Belediyelere KPSS Şartsız 4 Bin TL Maaşla Personel Alımı Yapılacak! Hemen Başvuru Yapın!

Belediyelere KPSS Şartsız 4 Bin TL Maaşla Personel Alımı Yapılacak! Hemen Başvuru Yapın!
YAYINLANMA TARİHİ: 24.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

İŞKUR tarafından başlatılmak üzere olan belediyelere KPSS şartsız 4 bin TL maaşla personel alımı yapılacağı ilan edildi. Belediyeler 4 bin TL maaşla en az lise mezunu ve KPSS şartı aranmaksızın memur ve personel alacak.

İŞKUR tarafından başlatılmak üzere olan belediyelere KPSS şartsız 4 bin TL maaşla personel alımı yapılacağı ilan edildi. Yeni ilanların ardından bazı belediyelerin 4 bin TL maaşla en az lise mezunu ve KPSS şartı aranmaksızın memur ve personel aradığı belirlendi. Alınacak olan personellerin tamamı sürekli işçi olarak alınacak ve gerekiyorsa sınav karşılığında kadroya alımları yapılabilecek. Vatandaşlarımızın Korona virüs gibi önemli bir salgın sonrasında sürekli istihdam edilmesine karşılık olacak şekilde hazırlanan yeni istihdam paketi kapsamında yüz binlerce kişi kamuya personel alımı ile alınacak. Korona virüs salgını sonrasında normalleşme daha yeni yeni başladı ve vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğu henüz yeni yeni dışarı çıkmaya başladı. Bu nedenle bazı kurumlar ve kuruluşlar sürekli olarak personel alımı yapacaklarını duyurdu. Özellikle Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yaptığı açıklamalara göre yeni istihdam paketi ile beraber yüz binlerce gencimiz istihdam edilecek. İşte tüm ayrıntılar…

HAZİNE VE MALİYE BAKANI AÇIKLAMASI

"Gerek ekonomimizde, gerek piyasalarda COVID-19 sonrası toparlanma dönemini en hızlı ve sağlıklı şekilde sağlamak için tüm paydaşlarımızla, tüm kurumlarımızla yoğun bir şekilde çalışmayı sürdürüyoruz. COVID-19 öncesine yönelik göstergeler büyümenin yılın ilk çeyreğinde mevcut yüzde 4,5 seviyesinin de üzerinde gerçekleşeceğine ve sonraki dönemde de bu eğilimin güçlü bir şekilde devam edeceğine işaret etmekteydi. Koronavirüs kaynaklı olarak yılın ikinci çeyreğinde olumsuz ekonomik görünüme rağmen haziran ayına ilişkin öncü rakamlar ekonomide toparlanmaya ve ekonomik güvende iyileşmeye yönelik önemli pozitif işaretler vermeye başladı.
Bu gelişmede, ekonomik altyapımızın ve sağlık sistemimizin güçlü olması, salgının etkilerini önlemeye yönelik güçlü tedbirlerin alınması, Türkiye'de genel anlamda bir karantina uygulanmaması ve firmaların tam kapasitede olmasa bile üretimlerine ve ihracata devam etmiş olması ve mayıs ayından itibaren normalleşme sürecine yönelik adımların atılmış olması etkili olmuştur."


HANGİ BELEDİYELER PERSONEL ALIMI YAPACAK?

İŞKUR aracılığı ile aşağıda yazılı olan tüm belediyeler personel alımı yapacak.
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
 • Kastamonu Daday Belediyesi
 • Çanakkale Bayramiç Belediyesi
 • Kırklareli Kaynarca Belediyesi
 • Burdur Tefenni Belediyesi
 • Aydın Kuşadası Belediyesi
 • Yalova Teşvikiye Belediyesi
 • Kütahya Tunçbel Tunçbilek Belediyesi
 • Tekirdağ Kapaklı Belediyesi
 • Kastamonu Ağlı Belediyesi
 • Ordu Kabadüz Belediyesi
BELEDİYELERE PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Belediyelere yapılacak olan personel alımları ile alakalı gelişmeler devam ediyor. Şu aşamada sadece belediyelere KPSS şartsız en az lise mezunu ve sürekli işçi olarak alınacak binlerce personel var. İŞKUR’dan başvuru yapabilmek için ise öncelikli olarak daha önceden İŞKUR tarafından açılmış olan bir iş arayan profiline ihtiyacınız var. Eğer profiliniz açık durumda ise esube.iskur.gov.tr web adresinde sol kısımda bulunan iş arayan girişi kısmından hemen giriş yaparak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra orta kısımda bulunan ‘Bana uygun işler’ seçeneğine tıklayın ve arama kısmına belediye yazın aramayı başlatın. Karşınıza çıkacak olan tüm ilanlara hemen başvuru yapın!
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER