Beklenen Açıklama Geldi! Kira Destek Ödemeleri Devam Ediyor! Başvuru Şartları Nelerdir?

Beklenen Açıklama Geldi! Kira Destek Ödemeleri Devam Ediyor! Başvuru Şartları Nelerdir?

Yıkılan ya da yıkılma riski bulunan ağır binalarda yaşayan vatandaşlarımıza müjdeli haber! Bakan açıkladı! Kira destek ödemeleri devam ediyor!

Korona virüs ülkemizde etkilerini bir hayli sürdürmeye devam ederken vatandaşlarımız bu zorlu süreç içerisinde sıkıntı çekmeye devam etmektedir. Ekonomik açıdan sıkıntı içerisinde olan bireyler için birbirinden farklı destek ödemeleri sunulurken en çok ihtiyaç konusu kira ödemeleri bulunmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından önemli açıklamalar yapılmasının ardından kira destek ödemelerinin son hızıyla devam ettiğine dair açıklamalar yapılmıştır.

Günümüzde pek çok vatandaşımız ekonomik açıdan sıkıntı içerisinde olmasının ardından kira ödemelerinde zorlanan bireyler için kira desteği sunulmaktadır. Bu destek ödemesi sayesinde vatandaşlarımız bir nebze de olsa rahat nefes alma fırsatını elde edebilmektedir. Böylelikle hem ev sahipleri hem de kiracılar ekonomik açıdan sıkıntı çekmeyerek dikkatleri üzerine çekmektedir.

Pek çok vatandaşımızın faydalanabileceği kira destek ödemeleri ile ilgili son dakika açıklamaların yapılmasının ardından vatandaşlarımız için müjdeli haber sonunda geldi. Vatandaşlarımıza sunulan kira destek ödemeleri ile ilgili Bakan Kurum önemli açıklamalar yapmasıyla beraber vatandaşlarımız bu açıklamaları merak içerisinde araştırmaktadır. Özellikle İzmir de meydana gelen deprem sonrasında önemli açıklamalar da bulunan vatandaşlarımız için büyük fırsatlar sunulmasıyla beraber Bakan Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Yıkılan veya yıkılma riski bulunan ağır hasarlı binalara ilişkin bütün vatandaşlarımıza kira yardımı yapılacak" ifadeleri ile gündemimizde ki yerini almıştır.

İZMİR’DE Kİ DEPREM SONRASINDA BÜYÜK DESTEK!


İzmir şehrinde meydana gelen büyük deprem sonrasında birbirinden farklı kurum ve kuruluşlar tarafından olağanüstü destekler sürdürülmektedir. Bu zorlu süreç içerisinde böyle bir felaketin başımıza gelmesinin ardından devlet kurumları vatandaşlarımızın yanında olarak 8 milyonluk acil yardım ödeneğini sunmaya başlamış bulunmaktadır. On binlerce vatandaşımız için sunulan bu destek ödemeleri sayesinde pek çok vatandaşımız birbirinden farklı fırsatları değerlendirerek gündemimizdeki yerini alıyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İzmir'deki depremle ilgili olarak ise "5 milyon liralık acil yardım ödeneği çıkardık. 3 milyon lira da AFAD göndermişti. Dolayısıyla 8 milyonluk bir acil yardım ödeneğimiz ulaşmış durumda." açıklamasını yaptı. Böylelikle İzmir de meydana gelen deprem sonrasında her türlü destekler sürdürülürken en önemlisi kira destek yardım ödenekleri de pek çok vatandaşımız için umut kaynağı oldu.

BAKAN AÇIKLADI! KİRA DESTEK ÖDEMELERİ DEVAM EDİYOR!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından önemli açıklamalar yapılmasının ardından pek çok vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmek için gündemimizde ki yerini almaktadır. İzmir de meydana gelen deprem tüm ülkemizi etkileyerek birlik içerisinde olmaktayız. Ancak yıkılan evler ya da ağır hasarı bulunan binalar için son dakika gelişmeler gündemimizde bulunması ile ön plana çıkmaktadır.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'deki deprem sonrası açıklamalarda bulunarak "Yıkılan veya yıkılma riski bulunan ağır hasarlı binalara ilişkin bütün vatandaşlarımıza kira yardımı yapılacak" diye konuştu. Bakan Kurum açıklamasının devamında şunları ifade etti: "Binasına giremeyecek, eşyasını alamayacak vatandaşlarımıza eşya yardımı yapılacak. 56 bin kişi kapasiteli mobil beslenme ünitelerimiz şu an alanda. Ağır hasarlı binalar için taşınma yardımı yapılacak TOKİ, kalıcı konutların yapımı için AFAD'la koordinasyon halinde hem yerinde hem de rezerv alanlarda süreci başlattı." İfadelerini kullanması ile beraber on binlerce vatandaşımız için müjdeli haber verdi!

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR