Bekçilik Alım Sonuçları Açıklandı mı? Bekçilik Sınav sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Bekçilik Alım Sonuçları Açıklandı mı? Bekçilik Sınav sonuçları Nasıl Öğrenilir?

2019 yılı içerisinde Çarşı ve Pazar bekçisi alımları gerçekleştiriliyor. Polis Akademisi bünyesinde yapılacak Bekçilik alımları doğrultusunda bu yıl 8187 bekçi istihdam edilecek. Bekçilik sınavına giren adaylar, Bekçilik sınav ve alım sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

13 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Bekçilik yazılı sınavının ardından gözler Bekçilik sınav ve alım sonuçlarının açıklanmasına çevrildi. Bekçilik yazılı sınavına giren Bekçi adayları, yazılı sınavda 50 doğru yapmaları halinde başarılı sayılacak ve Bekçi olmaya hak kazanacak. Çarşı ve Mahalle bekçiliği yazılı sınavlarının tamamlanmasının ardından gözler sonuçların açıklanmasına çevrildi. Bekçilik alım sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 yılı Bekçilik sınav sonuçları nereden nasıl öğrenilir?

Polis Akademisi Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında yapılan Bekçilik sınav sonuçları, MEB tarafından açıklanacak. Bekçilik sınav sonuçlarının açıklanmasına az bir süre kaldı. Daha önce belirtilen takvime göre, 2019/1. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sınav sonuçları 7 Ağustos 2019 Çarşamba günü açıklanacak. Bekçi adayları, merakla 7 Ağustos Çarşamba gününü bekliyor.

BEKÇİ SINAV SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLECEK? SORGULAMA EKRANI

2019/1. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım sonuçlarına https://pa.edu.tr, https://www.meb.gov.tr veya odsgm.meb.gov.tr adreslerinden ulaşabilirsiniz. Bu sitelere giriş yapmadan aşağıdan doğrudan linke tıklayarak da Bekçilik sınav sonuçlarını sorgulama ekranına gidebilirsiniz.

2019/2. DÖNEM BEKÇİLİK ALIMLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2019/1. dönem Çarşı ve Mahalle bekçiliği alımlarının sonuçlanmasının ardından 2. dönem Bekçi alımları için ilan yayımlanması bekleniyor. Ancak şuan için Bekçi alımlarıyla ilgili 2. dönem ilanı yayınlanmadı. 2. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım ilanları yayınlanır yayınlanmaz Meslekihaber.com farkıyla sizlerle paylaşacağız.

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR