Başvuru Yapan Herkese Kreş Desteği Geliyor! Çocuğu Kreşte Okuyacak Olanlar Dikkat!

Başvuru Yapan Herkese Kreş Desteği Geliyor! Çocuğu Kreşte Okuyacak Olanlar Dikkat!

Vatandaşlarımız tarafından destek ödemeleri alınmaya başlanacak. Vatandaşlarımız anneler için destek ödemelerini vermeye devam ediyor.

Vatandaşlarımız tarafından destek ödemeleri alınmaya başlanacak. Vatandaşlarımız anneler için destek ödemelerini vermeye devam ediyor. Devlet her daim annelerin yanındadır. Korona virüs sürecinde de vatandaşlarımız tarafından annelere pek çok yardım destek ödemeleri verilmiştir. Bununla birlikte vatandaşlarımız tarafından da annelere yapılacak destek ödemeleri merakla beklenmektedir. Vatandaşlarımız tarafından annelere destek ödemesi sağlanıyor. Vatandaşlarımız tarafından en çok annelere sağlanan destek ödemeleri için annelerin hangi şartları sağlaması gerekiyor? Annelere sağlanan destek ödemeleri içi annelere ne kadar tutarında yardım yapılacak? Gibi pek çok soru merak ediliyor. Bunun yanında vatandaşlarımız için de bu yardımlar oldukça önemlidir. Vatandaşlarımız her yerden bu yardımları merak ediyorlar.

Vatandaşlarımız tarafından devlet yardımları oldukça merakla bekleniyor. Korona virüsle birlikte yapılan devlet yardımları da oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan kredi başvuruları için vatandaşlarımız oldukça ilgilidir. Korona virüs ile birlikte gelen ekonomik sıkıntılar devletten gelecek olan yardım taleplerini de arttırmıştır. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan başvurular için vatandaşlarımız bekliyor. Vatandaşlarımız çalışan anneler için kreş desteği veriyor. Çalışan annelerin en büyük sıkıntısı çocuklarını bırakacakları güvenli yerler bulmalarıdır. Bu konuda vatandaşlarımız en çok kreşleri tercih etmektedir. Çocuklar hem güvenilir olan kurumlara emanet edilirken aynı zamanda da çocuklar gerekli eğitimi almaktadır.

DEVLET KREŞ DESTEĞİ AYRINTILARI!

Devlet tarafından kreş desteği vatandaşlarımıza sağlanmaya başlanacak vatandaşlarımız en çok başvuru için gerekli şartları ve bununla birlikte de hangi evraklarla başvuru yapabileceklerini oldukça merak ediyorlardır. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan başvurular için vatandaşlarımızın gerekli şartları sağlaması gerekiyor ve bunun yanında gerekli belgeleri de tamamlaması gerekiyor. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan başvurular başladı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?
 • T.C. vatandaşı olmak
 • Projeden yararlanmak isteyen annenin tam zamanlı çalışıyor olması
 • Kreş desteği alacak çocuğun 0-60 aylık olması
 • Çocuk ile annenin ikametgâh adresinin aynı olması
 • Annenin işçi statüsünde olması
 • Başvuran annenin kazancının aylık asgari ücretin iki katını aşmıyor olması
 • Kreş yardımı çıkan çocuğun düzenli olarak kreşe gönderilmesi
 • Gönderilecek kreşin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ya da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olması
KREŞ YARDIMI BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?
 • Anne ve çocuğun nüfus cüzdanı
 • Anne ve çocuğun ikametgâh adresi
 • Annenin tam zamanlı çalıştığını gösteren SGK dokümanı
KREŞ ÖDENEĞİNDEN YARARLANAN ANNELER DİKKAT!


Vatandaşlarımız tarafından kreş desteğinden yararlanmak isteyen annelerimizin sağlaması gereken şartların yanında bir de yüksümlülükleri vardır. Çocuğunu kreşe gönderen annenin çalışma saatlerini ayarlaması ve çocuğunu kreşe bıraktığı saatle çalışma saatinin paralel olması gerekmektedir. Bununla birlikte de vatandaşlarımızın iş yerinde raporlu olduğu günleri bildirmesi ve çocuğunu kreşe göndermediği günleri de bildirmesi gerekmektedir.

Yapılan kreş yardımından yararlanan anneler düzenli olarak annelerin hesaplarına bakanlık tarafından yatırıldığı zaman vatandaşlarımız da o parayı hemen kreşin hesabına yatırmaları gerekmektedir. Kreş yardımı alan vatandaşlarımızın sorumluklarını ve yükümlülüklerini bilmesi gerekmektedir.

KREŞ DESTEĞİ İÇİN NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan destek ödemesi için gerekli evrakları sağlayan ve gerekli şartlarda olan vatandaşlarımız başvurularını yaptıktan sonra başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

Bununla birlikte de vatandaşlarımızın başvuruları incelenerek vatandaşlarımıza olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılacaktır. Kreş yardımı için almaya hak kazanan vatandaşlarımıza ilk çocuk için 200 ikinci çocuk için 400 üçüncü çocuk için 600 TL tutarında ödeme yapılacaktır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR