Başvuru Yapan Herkese Her Ay Maaş Ödeniyor! En Az 740 TL İçin Başvuru Şartları Belli Oldu!

Başvuru Yapan Herkese Her Ay Maaş Ödeniyor! En Az 740 TL İçin Başvuru Şartları Belli Oldu!

Sosyal devlet anlayışı kapsamında günümüzde ihtiyaç sahibi olan bireyler için maddi destek ödemeleri son hızıyla devam ediyor

Sosyal devlet anlayışı kapsamında günümüzde ihtiyaç sahibi olan bireyler için maddi destek ödemeleri son hızıyla devam ediyor. Son zamanlar da en çok merak edilerek araştırılan konular arasında bulunan 65 yaş aylığı pek çok vatandaşımız için olağanüstü fırsatları sunmaktadır. Sosyal güvencesi olmayan ve herhangi bir gelir sahibi olmayan bireyler için devlet tarafından destek ödemeleri yapılarak yaşlılık sürecine rahat geçirmeleri sağlanmaktadır. 65 yaş aylığından yararlanmak isteyen bireyler için belli şartlar belirlenmesi durumunda devlet tarafından yaşlıları korumak hedeflenmektedir. 65 yaş aylığı da memur ve emekliler gibi ilk 6 aylık enflasyon oranlarından etkilenerek belli bir miktar artıştan faydalanabilmektedir. 

65 yaş aylığı sosyal devlet anlayışı kapsamında yaşlıların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla ödenen destek ödemeleri arasında ön plana çıkmaktadır. Muhtaçlık aylığı olarak bilinmesiyle beraber memur ve emekli maaş zam oranları kapsamında maaşlarında enflasyon farkı ile birlikte artış meydana gelmektedir. İhtiyaç sahibi olan 65 yaş üzerinde bulunan bireyler için bağlanan bu olanak sayesinde rahat geçim sağlama olanağı sunulmaktadır.

HER AY DÜZENLİ OLARAK 740 TL ÖDEME SAĞLANIYOR!

65 yaşında olan bireyler için devlet tarafından verilen olanaklar arasında bulunan muhtaçlık aylığı kapsamında sosyal güvencesi olmayan bireyler için devlet tarafından aylık maaş ödemeleri gerçekleştirilmektedir. Yaşlılık aylığı için belirlenen miktar Temmuz ayı zammı ile birlikte 740 TL olarak gündemimizde ki yerini almaktadır. Ancak bu olanaktan yararlanmak için belli başlı şartlara uyum sağlamak önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. 65 yaş aylığına başvuru yapmak isteyen bireyler için belirlenen şartları sizlere aktarmak isteriz…
  • 65 yaşın doldurulması,
  • Türk vatandaşı olması,
  • Hiçbir sosyal güvencesinin bulunmaması
  • Nafaka almıyor olması,
  • Hiçbir geliri olmaması,
  • Sağlık sigortasının olmaması,
  • Sosyal Hizmetler kanununa göre harçlık almıyor olması,
  • Hane halkının ortalama geliri, asgari ücretin net tutarının üçte birinde fazla olmamasıdır.
Bu şartlar kapsamında bireyler başvuru yapma olanağına sahip olabilmektedir. Böylelikle yaşlılık sürecinizi daha rahat geçirme fırsatını elde edebilirsiniz. En önemli unsurlar arasında 65 yaş üzerinde olmak ve herhangi bir sosyal güvencesinin olunmaması gerekmektedir. Böylelikle devlet tarafından sağlanan bu olanaklar sayesinde her ay düzenli olarak 740 TL olarak yapılan destek ödemelerinden yararlanabilirsiniz.


NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Yaşlılık aylığından yararlanmak için herhangi bir sosyal güvencenizin olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda bir gelir sahibi ya da herhangi bir yerden aylık almamış olmamanız da önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Yaşlılık aylığı 2022 sayılı kanun kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu vasıtası ile Türkiye Cumhuriyet Vatandaşı olan bireyler için bağlanması ile ön plana çıkan destek ödemeleri arasında bulunmaktadır. Bu fırsattan yararlanmak için ikamet etmiş olduğunuz en yakın Sosyal Güvenlik Kurumuna bizzat gitmeniz gerekmektedir. 

65 YAŞ AYLIK ÖDEMELERİ BELLİ OLDU MU?

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar kapsamında ikinci 6 ay için güncellenmiş ödenmesi ön görülen yaşlılık aylık ödeme miktarları hakkında henüz resmi bir açıklama yayımlanmadı. 65 yaş aylığı için verilen ödemeleri net bir rakam söylemek mümkün olmamaktadır. Ancak yapılan enflasyon oranlarında fark kapsamında 65 yaş aylığı için yaklaşık yapılacak olan ödeme miktarı 790 TL olması ön görülmektedir. Bu kapsam doğrultusunda 672 TL olarak alınan yaşlılık aylığı zam sonrasında 790 TL’ye artış göstermesi beklenmektedir.
 
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER