Başvuran Herkes Aylık 967 TL’ye Sahip Oluyor!

Başvuran Herkes Aylık 967 TL’ye Sahip Oluyor!

Başvuran herkes aylık 967 TL’ye sahip oluyor! Sosyal yardımdan faydalanmak isteyenler bu adımları atsın!

Mart ayında başlayan korona virüs salgını nedeniyle birçok devlet kurum ve kuruluşu çeşitli sosyal destek paketleri hazırlamıştı. Bu sosyal destek paketlerinden biri olan 967 lira aylık para desteği ise günümüzde pek çok kişi tarafından alınıyor. Destek genel olarak işsiz, çalışamayan, ev hanımı olan, öğrenci olan herkes için sağlanabiliyor. Yaşanılan bu salgın dönemlerinde kişilerin maddi sıkıntı içerisine girmemesi için Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen sosyal yardımlar başvuru dahilinde direkt olarak alınabiliyor. Bu noktada başvuru için gereken koşulların bilinmesi ve sağlanması gerekiyor diyebiliriz.

KİMLER SOSYAL YARDIMDAN FAYDALANABİLİYOR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen bu sosyal yardım paketi çeşitli koşulları sağlayan kişiler tarafından alınabiliyor. Kimlerin sosyal yardımı alabildiğinden söz edecek olursak da öncelikle anne ya da babasını kaybetmiş olan kişilerin aylık yardımlardan yararlanabildiğini söyleyebiliriz. Bunun yanında anne ya da babası yüzde 40’ın üzerinde engeli olması durumunda da kişiler aylık ödeme alabiliyor. Fakat yardıma başvuru yapacak olan kişilerin hiçbir şekilde Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında olmaması gerekiyor. Sigortası olan kişilerin yardımdan faydalanması mümkün olmuyor.
Verilen şartları sağlayan kişiler için ise geriye kalan tek şey Vakıflar Genel Müdürlüğüne ulaşarak başvuru için gereken belge ve işlemleri öğrenmek kalıyor. Bu adımlar da öğrenildikten sonra başvuru ile sosyal yardımlar alınabiliyor.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SOSYAL YARDIM PAKETİ NASIL ALINIR?


Söylenen şartları karşılayan kişilerin başvuru yapması için Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından çeşitli başvuru adımları yayımlanıyor. Direkt olarak vakfın sitesine girdikten sonra başvuru için kişilerin neler yapması gerektiği öğrenilebiliyor. Başvuru için vakıflara gidilmesi ve gerekli belgelerin doldurulması gerekiyor. Müdürlük tarafından başvuruların şahsen yapılması gerektiği şartı koyulduğu için başka bir kişi başvuruyu yapamıyor. Gereken bütün evrak ve belgelerin hazırlanması halinde ise başvurular tamamlanıyor. Daha sonrasında ise başvurunun onaylanması ve paranın alınmaya başlanması sağlanıyor.

İHTİYACI OLANLAR İÇİN YAŞLILIK, SAKATLILIK VE BAKIM AYLIKLARI

Vakıflar Genel Müdürlüğü sadece 967 lire aylık sosyal yardım yapmakla kalmıyor ve diğer ihtiyaç sahiplerine yönelik de çeşitli sosyal yardım paketleri düzenliyor. Bu yardım paketlerinden biri olan yaşlılık aylığı ise genel olarak 65 yaş üzerinde olan ve herhangi bir yerde çalışamayan kişilere veriliyor. Bu sosyal yardımın alınabilmesi için de hiçbir sosyal güvencenin ve aylık gelirin olmaması gerekiyor. Tamamen ihtiyaç sahiplerine yönelik sağlanan yardımların başvurular ile birlikte alınması mümkün oluyor.
Sakat ve bakım aylıkları da ilgili sağlık belgeleri dahilinde alınabiliyor. Direkt olarak Vakıflar Genel Müdürlüğüne kabul edilen belgelerle birlikte başvurular yapılarak aylık düzenli bir şekilde sosyal yardıma sahip olunabiliyor. Kişilerin ise bu zorlu dönemlerde maddi sıkıntılar içerisine girmesi tamamen engelleniyor. Böylelikle de korona virüs döneminden rahatlıkla çıkılması ve geçimin sağlanması mümkün oluyor.

İŞSİZLER İÇİN SOSYAL YARDIM PARASI

Vakıflar Genel Müdürlüğü işsiz olan vatandaşlar için de sosyal destek projeleri yapıyor. Özellikle evli ve çocuklu olan bu işsiz vatandaşların geçimlerini sağlayabilmesi ve aylık giderlerini karşılayabilmesi için belirli tutarlarda aylıklar veriliyor. Korona virüs yüzünden işinden çıkarılan ya da ücretsiz izne ayrılan kişilerin böylelikle bir gelir dayanağı olabiliyor. Cumhurbaşkanlığı tarafından da desteklenen bu yardımlar ise belirlenen süreler boyunca devam ediyor. Böylelikle kişiler iş bulasıya kadar düzenli bir gelire sahip oluyor. Çocuklu ailelerin ise çocuklarının eğitim masrafları ve diğer ihtiyaçları sosyal yardımlar sayesinde tamamen karşılanabiliyor.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER