Bankaya Gitmenize Gerek Yok! 30 Bin TL 6 Ay Geri Ödemesiz Kredi! Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Bankaya Gitmenize Gerek Yok! 30 Bin TL 6 Ay Geri Ödemesiz Kredi! Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Kamu bankaları sosyal hayatı destek kredisi nedir? Krediler devam ediyor mu? Kredinin özellikleri nelerdir? Kredi faiz oranları ve ödemeleri nasıl olacak? Kredinin detayları...

Kamu Bankaları yeni tip korona virüs salgını sürecinden normalleşme sürecine geçiş döneminde vatandaşa destek olmak ve sektörü desteklemek adına 30 bin tl' ye kadar kredi kampanyası desteği başlattı. Bu süreçte vatandaşın bir çok alandaki ihtiyaçlarına destek olmak hedefi vardır.

Başlatılan bu kredi desteğinde kamu bankalarının bireysel müşterileri için, anlaşmalı firmalar dışındaki yerli üretim yapan firmalardan satın alınacak olan mobilya, kahverengi küçük ev aletleri, ev, boya, seramik, kapı sistemleri ve ev tekstil, çeyiz ve bisiklet ihtiyaçlarının uygun şartlarda sağlanması amacı ile; asgari tutar 3.000 TL, azami miktar 30.000 TL kredi tutarı fatura karşılığı 6 ay ödemesiz dönemli olarak ve 60 ay vade seçenekleri le aylık %0,82 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacaktır açıklaması yapıldı. İşte kredinin detayları..

KAMU BANKALARI SOSYAL HAYATI DESTEK KREDİ DETAYLARI?

Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası tarafından yapılan ortak açıklama kararı ile normalleşme sürecine geçiş evresinde, vatandaşın artmakta olan nakit ihtiyacını karşılamak üzere kamu bankalarımızdan sosyal hayatı destek kredisi duyurusu yapılmıştı.

Bankalar tarafından açıklanan paket kapsamında yer alan 6 ay ödemesiz dönemli kredi desteği sunulmaktadır. Sosyal hayatı destek kredisini  %0.55 ihtiyaç kredisi faiz oranı ile anlaşmalı firmalar üzerinden 3.000 liradan 30.000 liraya kadar 60 ay vadeli Katkı Paylı Faturalı Tüketici Kredisi verilmektedir.

Sözü edilen kredi paketi ile kamu bankaları ile anlaşmalı olan yerli üretim yapan mobilya, elektronik sektörü, beyaz eşya sektörü, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri ile beraber, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet firmalarından alışveriş yapanlara sosyal hayatı destek kredi imkanı sunulmaktadır.

Sosyal hayatı destek kredi kapsamında İkinci paket için ise Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası Faturalı Tüketici Kredisi verecektir açıklaması yapılmıştır. Bu kredi paketi kapsamında de 6 ay ertelemeli kredi fırsatı sunulmaktadır fakat kredi faiz oranı %0.82 olarak uygulanmaktadır. Bu kapsamda satın alınan ürünün faturası ya da satın alınmak istenen ürüne ait proforma fatura ile Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası üzerinden sunulmaktadır.

NORMALLEŞME SÜRECİ KAMU BANKALARI SOSYAL HAYATI DESTEK KREDİSİ NEDİR?

Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası  tarafından bankaların bireysel müşterilerinin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak adına ve aynı zamanda yerli üretimi yapmakta olan elektronik, mobilya, beyaz eşya, ev boya, seramik kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet sektörlerine salgın sürecinde destek olmak amacıyla sosyal hayatı destek kredisi desteği verilmektedir.

Kamu bankaları tarafından devreye alınan bu kredi paketi kapsamında yerli üretim yapmakta olan firmalar ile anlaşma sağlanacaktır. Bankaların anlaşmalı olduğu firmalar internet siteleri üzerinde duyurulmkatadır. Ayrıca asgari 3.000 TL azami 30.000 TL kredi tutarı ile 6 ay ödemesiz 60 ay vade, aylık %0,55 Faiz oranı ile finansman imkanı sunulmaktadır. 

VAKIFBANK, HALKBANK, ZİRAAT BANKASI FİRMA KATKI PAYLI TÜKETİCİ KREDİSİ


Bankaların bireysel müşterilerinin korona virüs salgın sürecinde sosyal ihtiyaçlarının finansmanını uygun şartlarda sağlanmamak amacı ile bunun yanı sırada yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet sektörlerini desteklemek amacı ile; Yerli üretim yapmakta olan firmalar ile anlaşmalar yapılacak ve asgari 3.000 TL, azami 30.000 TL kredi tutarı ile 6 ay ödemesiz azami 60 ay vade, aylık %0,55 faiz oranı ile finansman imkanı sunulmaktadır. Anlaşma yapılan firmalar kamu bankalarının web sitesinde yayımlanacaktır.

3.000-30.000 TL’ye kadar

Azami 60 ay vade

Aylık %0,69 faiz oranı ile

VAKIFBANK, HALKBANK, ZİRAAT BANKASI FATURALI TÜKETİCİ KREDİSİ

Kamu bankalarının bireysel müşterilerinin, anlaşmalı firmalar dışındaki diğer yerli üretim yapmakta olan firmalardan satın alacağı mobilya, kahverengi küçük ev aletleri, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri ev tekstil, çeyiz ve bisiklet ihtiyaçlarının uygun şartlarda sağlanması amacı ile;

Krediyi asgari 3.000 TL, azami 30.000 TL kredi tutarı fatura karşılığı 6 ay ödemesiz dönemli olarak ve azami 60 ay vade seçeneği ile aylık %0,82 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacaktır açıklaması yapılmıştır. Sosyal Hayatı Destek Kredi Paketi kapsamında kullandırılmakta olan tüm krediler satıcı adına kamu bankalarımızda açılacak olan hesaba ödenecektir. 

3.000-30.000 TL’ye kadar

Azami 60 ay vade seçeneği

Aylık %0.99 faiz oranı ile

VAKIFBANK, HALKBANK, ZİRAAT BANKASI FİRMA KATKI PAYLI TÜKETİCİ KREDİSİ ÖDEME TABLOSU
 
Kredi
Tutarı
(TL)
Kredi
Vadesi
(Ay)
Faiz
Oranı
Taksit
Tutarı
 (TL)
10.00060%0,69212,16


VAKIFBANK, HALKBANK, ZİRAAT BANKASI FATURALI TÜKETİCİ KREDİSİ ÖDEME TABLOSU
 
Kredi
Tutarı
(TL)
Kredi
Vadesi
(Ay)
Faiz
Oranı
Taksit
Tutarı
 (TL)
10.00060%0,99234,02


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER