Bankanın Kapattığı Kredi Kartı Geri Nasıl Alınır?

Bankanın Kapattığı Kredi Kartı Geri Nasıl Alınır?

Kredi kartı günümüzde pek çok kişinin kullandığı ve çoğu yerde geçerli olan bir ödeme yöntemi haline geldi.

Kredi kartı günümüzde pek çok kişinin kullandığı Ve çoğu yerde geçerli olan bir ödeme yöntemi haline gelmiştir. Genellikle alışverişlerde veya borçların ödenmesinde tercih edilen bu yöntem taksitlerle birlikte olduğu için pek çok kişiye daha avantajlı olarak gözükür. Ancak zamanla biriken borç ver ödenemez hale geldiğinde Kredi kartınız kapatılır. Sonrasında ise kredi kartınızın geri açılması için gerekli olan bazı durumlar vardır.

Ancak bunların neler olduğu hakkında pek çok bilgi sahibi olmayan kişi bulunduğu için bu konuyla alakalı bir açıklama yapılmak istenmektedir. Kredi kartları günümüzde pek çok kişi için çok önemli bir hale gelmiştir. Ancak bazı durumlar nedeniyle kredi kartı kapanan kişiler Kredi kartlarının geri açılması için bazı yöntemlere başvururlar. Ama geri açılması için en önemli değil çözümlerin bulunması Kredi kartınızın neden kullanıma kapatıldığını bulmaktan geçer.

Pek çok nedenle Kredi kartınız kapatılmış olabilir. Bunlar arasında ilk sırada kartın çalınması/kaybedilmesi veya bilgilerinin kopyalanması bulunmaktadır. Denize tarafından Kredi kartınız ele geçirildiği andan itibaren üzerinizden pek çok ödeme yapılarak zor duruma sokulabilirsiniz. Bu nedenle Kredi kartınızın olmadığını anladığınız andan itibaren hemen hızlı bir şekilde Kredi kartınızın kapatılması için talimat vermeniz gerekir. Siz talimatı verdiğiniz andan itibaren güvenlik amacıyla Kredi kartınızın çalınması durumunda banka güvenlik tedbiri olarak kartı kullanıma kapatır.

Bu sayede ise sizin dışınızda harcama yapılmamasına ve herhangi bir borçlanmanın önüne geçilmesine yardımcı olur. İkinci bir kredi kartı kullanımını kapatılmasının sebebi ise ödenmemiş olan borçlar olabilir. Zamanında ödenmesi gereken borçların askeriyesinin bile ödenmemesi durumunda Kredi kartınız kullanımınıza kapatılır ve erişiminiz engellenir. Hangi nedenden dolayı kredi kartınızın kapatıldığını öğrendiğinizde andan itibaren buna yönelik çözümler gidebilirsiniz.

KARTIN ÇALINMASI NEDENİYLE KAPATILMASI DURUMUNDA KREDİ KARTINIZ NASIL GERİ AKTİF OLARAK KULLANIMA AÇILABİLİR?


Kredi kartınızın biri tarafından çalınması veya ele geçirilmesi gibi bir durum yaşandığında bankaya hemen haber verilmeli ve kartınızın kullanıma kapatılması talep edilmelidir. Bu sayede banka kartınız kullanıma kapatır ve sizin yapmadığınız harcamaların önlenmesi sağlanır. Sonrasında oluşacak olan olumsuz şeyler bu sayede engellenir.

Ancak bu gibi durumlardan sonra kartın tekrar geri nasıl açılacağı en çok merak edilen şeyler arasında yer alır. Kredi kartınızı yeniden açmak istemeniz durumunda müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekir. Gerekli görüşme yapıldıktan sonra yeni bir kart şifresi ve yeni bir kart verilebilir. Böylece yeni kart numarasına sahip değişik bir kredi kartı tarafınıza ulaştırılır. Ayrıca bu yöntemi değil banka şubesine bireysel olarak giderek de talep etmeniz den sonra yeni bir karta sahip olabilirsiniz.

BORÇLARDAN DOLAYI KAPANAN KART NASIL GERİ AÇTIRILABİLİR?

Pek çok kişiye kredi kartlarını istedikleri yüklü miktardaki ürünleri almak için kullanırlar. ancak sonrasında biriken borçlar nedeniyle daha büyük bir yükün altına girerek ödeyemez hale gelirler.

Her ay ödenmesi gereken miktarın bankaya ödenmemesi durumunda borçlardan dolayı kredi kartınız kapatılabilir. Böyle bir durumda ise müşteri yeniden kredi kartını açtırmak için bazı aşamaları gerçekleştirmelidir. İlk olarak Kredi kartınızı yeniden açılmasını istiyor iseniz borçlarınızı ödemeniz gerekir. Aksi takdirde banka tarafından haciz veya idrar gibi mahkemelik olaylar yaşanabilir.

Borçlarınızı ödedikten sonra ise başvurunuzu yaparak yeni bir karta sahip olabilirsiniz. İşlemi mobil bankacılık uygulaması üzerinden veya banka ATM’sinden de yapabilirsiniz. Bu aşamaları gerçekleştirdikten sonra yeni bir karta sahip olma hakkını kazanırsınız.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR