Bankaların Konut Kredi Faiz Oranlarında Değişiklik!

Bankaların Konut Kredi Faiz Oranlarında Değişiklik!

Konut kredi faiz oranları korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde yüzde 0,64 faiz oranlarına kadar düşüş göstermesinin ardından pek çok vatandaşımız kredi fırsatlarından yararlanarak ev sahibi olma fırsatını elde etmişti

Konut kredi faiz oranları korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde yüzde 0,64 faiz oranlarına kadar düşüş göstermesinin ardından pek çok vatandaşımız kredi fırsatlarından yararlanarak ev sahibi olma fırsatını elde etmişti. Ancak kredi faiz oranlarının düşüş göstermesinin ardından bazı fırsatçılar tarafından konut fiyatları bir hayli artış göstermesi ile tepkilere sebep olmuştur. Aynı zamanda elinde ev alacak nakit parası olan vatandaşlarımız da düşük faiz oranlarını yakalamasının ardından kredi çekerek dolar ya da altın alımı yapması ile beraber kurlarda ki artışa sebep olmuştur. Bunun üzerine konut kredi düşük faizli kampanya bitmesinin ardından vatandaşlarımız için sunulan olanaklar karşısında faiz oranları tekrardan artış göstermeye başladı.

Konut kredilerinde meydana gelen faiz oranlarında ki artış sonrasında vatandaşlarımız artık 2 ev parasını 1 eve vererek yararlanma fırsatını elde etmiştir. Yeni oranlarda meydana gelen artış sonrasında vatandaşlarımız en düşük faiz oranlı konut kredi fırsatı sunan bankalar hangisidir? Düşük faizli konut kredi fırsatlarını araştırmaya başlayan vatandaşlarımız bu faiz oranları ile yüksek maliyetler ile ev sahibi olacağı ön görülmektedir. Bu kapsam doğrultusunda vatandaşlarımız faiz oranlarının bu kadar artış göstermesine tepkilerini göstermektedir. Ancak konu ile ilgili henüz bir görüşme yapılmaması ve faiz oranlarının bir süre daha artacağı vurgulanmaktadır.

KONUT KREDİ FAİZ ORANLARINDA ARTIŞ!

Konut kredi fırsatlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız bir ev sahibi olmak isterken bu artış sonrasında iki ev parası ödeyecek. Merkez Bankası yeni para politikaları uygulamaları ile kredi faiz oranları üzerinde bir hayli artış meydana gelmiştir. Yapılan açıklamalar ile beraber kredi faiz oranları halen daha da çok artış yapılacağı ve bu artışlar sonrasında kredi şartlarının sertleşeceğine dair vurgulamalar yapılmıştır. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından konu ile ilgili gerekli açıklamalar yapmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.
Kredi faiz oranların da bir hayli artış meydana gelmesiyle beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Konut kredileri günümüzde pek çok vatandaşımızın borçlanarak kolay bir şekilde ev sahibi olma olanağını sunmaktadır. Milyonlarca vatandaşımız için sunulan bu fırsatlar karşısında ev sahibi olan vatandaşlarımız için destek krediler özellikle korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde pek çok fırsatı beraberinde getirmektedir. Merkez bankası tarafından alınan kararların ardından konut faiz oranları yüzde 1’in üzerine çıkması ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI

Tüketici kredisi: 1.24
Taşıt kredisi: 1.15
Konut kredisi: 1.09

HALKBANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.21
Taşıt kredisi: 1.15
Konut kredisi: 0.99

VAKIFBANK FAİZ ORANLARI

Sarıpanjur konut kredisi: 1.09
İhtiyaç kredisi: 1.24
Taşıt kredisi: 1.15

GARANTİ BBVA FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.44
Konut kredisi: 1.29
Taşıt kredisi: 1.47


İŞ BANKASI FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.30
Taşıt kredisi: 1.20
Ev kredisi: 1.15

TEB FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.2
Taşıt kredisi: 1.26
Konut kredisi: 1.29

QNB FİNANSBANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.07
Konut kredisi: 1.49
Taşıt kredisi: 1.45

DENİZBANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.66
Tüketici kredisi: 1.66
Mortgage kredisi: 1.29
Taşıt kredisi: 1.46

YAPI KREDİ FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.25
Taşıt kredisi: 1.25
Konut kredisi: 1.45

AKBANK FAİZ ORANLARI

Direkt kredi: 1.65
İhtiyaç kredisi: 1.57
Taşıt kredisi: 1.33
Konut kredisi: 1.19

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR