Bankalardan Son Dakika Haberleri Gelmeye Devam Ediyor! Oranlarda Değişikliğe Gidildi! İşte Oranlar!

Bankalardan Son Dakika Haberleri Gelmeye Devam Ediyor! Oranlarda Değişikliğe Gidildi! İşte Oranlar!

Bankalar tarafından devreye alınan faiz oranları güncellendi! Kamu bankaları faiz oranları ne kadardı ne kadar oldu? Özel bankalarında faiz oranları yükseltildi mi? Hangi bankalar faiz oranlarını yükseltti? Son güncelleme ile bankaların faiz oranları

Bankalardan ard arda haberler gelmeye devam ediyor. Özellikle kamu bankaları aracılığı ile son olarak hayata geçirilen tarihi düşük faiz oranlarında değişikliğe gidildi ve oranlar güncellendi. Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası tarafından devreye alınan ikinci el konut kredileri faiz oranlarında yükseliş yaşanmıştır.

Bu kapsamla beraber Ağustos ayında ya da en geç Eylül ayı itibari ile politika faiz oranı için yükseliş haberi geleceği iddiaları ortaya atılmaya başlandı. Piyasalarda yaşanan dalgalanma durumunun devam ettiği taktirde bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi paketlerinde faiz oranları yükseleceği görüşü ifade edilmeye başlandı.

GÜNCEL İKİNCİ EL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

Yapılan son değişikliğe göre ikinci el konutlar iin değişikliğe gidildi ve kampanya koşulları yenilendi. Konut kredilerinde özellikle ikinci el konutları kapsayan değişiklik yapıldı ve faiz oranları 0.79'dan % 0.87'ye yükseltilerek oran güncellenmiş oldu.

İlk olarak kampanya başlatıldığında %0.74 olan faiz oranları, 180 ay vade avantajı ve 1 yıl geri ödeme olmadan devreye alınmıştı.  Bu kapsamın ardından yapılan düzenleme ile 120 ay vade ve % 0.87 oranında faiz kullanma olanağı devreye alınmıştır.

SIFIR KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

Yeni (sıfır) konutları kapsamakta olan %0,64 faiz oranı ile 180 ay vadeye kadar olarak verilmekte olan, üç büyük ilde, İstanbul, Ankara ve İzmir azami 750.000 TL'ye kadar; diğer şehirlerde azami 500.000 TL'ye kadar kredi kullanabilme imkanı sağlanmıştır.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR OLDU?

Vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlanan, konut kredisi faiz oranları arttı mı sorusu cevap ararken, ardından ise konut kredisi faiz oranları ve ödeme planlarının ne olacağıda merak eilmeye başlandı.

Kamu bankaları, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası konut kredileri ile beraber ikinci el konut satın almayı düşünen vatandaşlar için 120 ay vade ile %0.87 faiz oranı sunulmaya başlandı. Bununla beraber yapılan değişiklik üzerine yeni konut kredisi faiz oranları ile 100.000 TL konut kredisi için %0.87 faiz oranı ve 120 ay vade seçeneği ile ödeme imkanı sunulurken, ödenecek aylık taksit tutarı da 1.345 TL olarak belirlenmiştir.

2020 AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELTİLDİ!

Akbank tarafından yapılan son güncelleme ile konut kredisi faiz oranlarında değişikliğe gidildi ve oranlar %1 seviyesini aşarak %1.19 olarak yükseltilmiştir.

2020 ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELTİLDİ!


Ziraat Bankası da değikliğe giden bankalar arasında yer almaktadır. Yapılan güncelleme ile konut kredisi faiz oranı %0.87 seviyesine çıkarılmıştır.

2020 VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELTİLDİ!

Yapılan son düzenleme ile Vakıfbank konut kredisi faiz oranlarında değişikliğe giderek son güncelleme ile %0.87 seviyesine çıkarılmıştır.

2020 HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELTİLDİ!

Halkbank da güncelleme yaparak konut kredisi faiz oranlarını %0.87 seviyesine çıkarmıştır.

2020 İNGBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELTİLDİ!

İngBank tarafından da Konut kredisi faiz oranlarında son dakika düzenlemesi yapılmıştır. Yapılan düzenleme ile rakamı banka %0.99 seviyesine alınmıştır. İngBank ayrıca 60 aya kadar olan konut kredisi faiz oranlarında değişikliğe giderek %0.99 seviyesini belirlemiştir. Ayrıca 120 ay vadeli konut kredisi paketinde ise psikolojik eşik olarak belirlenmiş olan %1 seviyesini aşmıştır ve %1,09 olarak uygulamaya alınmıştır.

2020 TEB KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELTİLDİ!

Türkiye Ekoomi Bankasıda konut kredisi faiz oranı rakamlarında değişikliğe giderek %1 seviyesinden %1.10 seviyesine ulaşmıştır.

2020 FİNANSBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELTİLDİ!

Finansbank'ta oranlarda değişikliğe giden bankalar arasında yer almaktadır. Yaptığı son değişiklikle konut kredisi faiz oranlarıda uygulanan rakamı ise %1.36 seviyesine ulaşmıştır.

2020 GARANTİ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELTİLDİ

Garanti Bankası tarafından da konut kredisi faiz oranlarında değişiklikler yaşandı ve oranlar %1 seviyesine çekilirken, ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,09 ve taşıt kredisi faiz oranı ise %1.19 seviyesine çıkmaktadır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER