Bankalardan Kredi Kartı Borcu Olanlara Yapılandırma Fırsatı Geldi!

Bankalardan Kredi Kartı Borcu Olanlara Yapılandırma Fırsatı Geldi!

Bankalardan kredi kartı borcu olanlara yapılandırma fırsatı geldi! Borç yapılandırması yapmak isteyenler bu habere!

Birçok banka kredi kartı borcu olan kişiler için yapılandırma imkânını duyurdu. Bu imkân ile birlikte borçlarını ödeyemeyen kişilerin borçlarını düzenli şekilde ödeyerek kapatma fırsatı olacak. Böylelikle de korona virüs salgını nedeniyle düşen gelir durumunun ekonomik anlamda sıkıntı yaratması ortadan kalkacak. Daha geçtiğimiz günlerde bankalardan gelen bu müjdeli haber ile birlikte pek çok kişi kredi kartı borçlarını yapılandırmak için bankalarına akın etti. Birçok bankanın sunduğu bu fırsat ile birlikte kredi kartı borçları daha ekonomik olarak ödenebilecek.

KREDİ KARTI BORCU OLANLAN BORÇ YAPILANDIRMASI NASIL YAPAR?

Kredi kartı borcu olan kişiler için pek çok banka borç yapılandırma imkanları sunuyor. Bu yapılandırma imkânları ile birlikte de kişiler banka borçlarını düzenli bir şekilde ödeyebilme fırsatını elde ediyor. Bankalar tarafından verilen bu fırsat ise genel olarak faiz düşürme ya da taksitlendirme olarak belirleniyor. Bunun yanında gelir durumuna göre bir temel ölçüt belirleme de söz konusu olabiliyor. Tamamen kredi sahibinin ödeme durumuna göre değişen bu borç yapılandırmaları kişilerin daha rahat bir şekilde borçlarını kapatmasına yarıyor diyebiliriz. Kredi kartı borçlarını yapılandıran kişilerin ise 12, 24 ve 36 aylık vade sürelerinden yararlanması mümkün oluyor. Aylık olarak ödemelerle birlikte borçların taksitlendirmesi bankalar tarafından sağlanıyor.

AKBANK KREDİ KARTI BORCU NASIL YAPILANDIRILIR?


Akbank bünyesinde bulunan kredi kartı borcu sahiplerinin bu borçlarını yapılandırabilmesi için çeşitli imkânlar bulunuyor. Bu imkânlar olarak da Akbank’ın sunduğu kampanyalar ve taksitlendirme seçenekleri yer alıyor. Dolayısıyla kredi kartı sahipleri borçlarını yapılandırarak 9 aya kadar taksit yaptırabiliyor. Bu taksitlerde de müşterilere çeşitli faiz oranı uygulanıyor diyebiliriz. Faiz oranı olarak da aylık yüzde 2,42 faiz oranı söylenebiliyor. Bu faiz ile birlikte aylık borç ödemelerini gerçekleştirerek kredi kartı borçlarını kapatma imkânı bulunuyor. Böylelikle kredi kartı borcu olan kişiler ekstra süre kazanarak borçlarını kapatabiliyor. Kredi kartı borcu transfer eden kişiler de bu fırsatlardan yararlanabiliyor. Kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyen kişiler ise direkt olarak Akbank web sitesine ulaşarak gerekli adımları yapabilir.

İŞ BANKASI KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA FIRSATLARI

İş Bankası da kredi kartı borcu olanlara çeşitli kampanyalar sunarak borçlarını daha düzenli ve rahat ödeme imkânları veriyor. Bu kampanyalar içerisinde kredi kartlarını 3 aya kadar vadelerle birlikte taksitlendirme bulunuyor. Bunun yanında kredi borcunun asgari tutarı ödendikten sonra kalan tutar 3 ay taksite bölünebiliyor. Verilen taksit imkânında ise ilk 2 ayda yüzde 2,22 aylık faiz uygulanıyor. Kalan son 3 aylık vadede de yüzde 2,84 faiz oranı veriliyor. Bu şekilde de ödemeler yapılarak kredi borçları kapanıyor. Aynı şekilde İş Bankası kredi kartı borcu yapılandırma yapmak isteyenlerin direkt olarak banka ile irtibat kurarak taleplerini iletmesi gerekiyor.

KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMASI YAPMAK İSTEYENLER İÇİN DİĞER BANKALAR!

Kredi kartı borcu yapılandırması yapmak isteyen kişiler için bahsedilen bu bankalar haricinde daha birçok banka bulunuyor. Diğer bankalardan söz edecek olursak da Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve bunun gibi daha pek çok banka bahsedilebilir. Bankaların sunduğu bu kredi kartı borcu yapılandırması sayesinde ödemeler daha rahat bir şekilde gerçekleşebiliyor. Bunun yanında QNB Finansbank da borç taşıma kredisi ile borç sahiplerine destek oluyor. Bu şekilde de kredi kartı borçlarının yüzde 25’lik kısmı yapılandırma kapsamına girerek daha düşük faizlerle birlikte ödemeler müşterilere sunulabiliyor.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER