Bankalardan Güncel Faiz Oranları Hakkında Beklenen Açıklama Geldi! İşte Yeni Faiz Oranları!

Bankalardan Güncel Faiz Oranları Hakkında Beklenen Açıklama Geldi! İşte Yeni Faiz Oranları!

Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada yaygın olarak görülen ve sosyal hayatı durma noktansa getiren korona virüs salgını pek çok vatandaşımızın da nakit olarak para ihtiyaçlarının artmasına neden oldu.

Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada yaygın olarak görülen ve sosyal hayatı durma noktansa getiren korona virüs salgını pek çok vatandaşımızın da nakit olarak para ihtiyaçlarının artmasına neden oldu.

Ülkemizde ilan edilen pandemi sürecinde pek çok dükkanın ve iş yerlerinin kapatılması pek çok kişinin de işsiz kalmasına neden oldu. Aynı zamanda bu durum bankaların da dikkatini çekmeyi başardı. Pek çok banka bu konuda vatandaşları mağdur etmemek amacıyla faiz oranlarını güncelleyerek müşterilerine destek oldu.

Ülkemizde ev, araba ya da herhangi bir ihtiyacını karşılamak isteyen vatandaşlarımızın en çok tercih ettiği yollardan bir tanesi de bankaların sağlamış oldukları kredi imkanları oldu. Son dönemlerde nakit ihtiyacı yaşayan vatandaşlar çareyi uygun faiz oranları bulunan bankalardan kredi çekmek de buldu.

2020 YILI FAİZ GÜNCEL FAİZ ORANLARI BELİRLENDİ!

2020 yılında pek çok anlamda zorluk yaşanırken ekonomik anlamda da çok büyük zorluklar yaşandı. Bununla birlikte bankalar da faiz oranlarında güncellemeler yaparak vatandaşlara destek oldular. İşte güncellenen faiz oranları; Ziraat bankası güncellenen faiz oranlarını Tüketici kredisi: 1.75, Taşıt kredisi: 1.75, Konut kredisi: 1.65 şeklinde açıkladı.

Halk Bank ise yeni yaptığı güncellemeler ile birlikte İhtiyaç kredisi: 1.69, Taşıt kredisi: 1.57, Konut kredisi: 1.35 olarak faiz oranlarını duyurdu.

Aynı zamanda Vakıfbank ise Taşıt kredisi 1.45, İhtiyaç kredisi: 1.43, Sarı Panjur Konut Kredisi: 1.25 olarak 2020 faiz oranlarını belirledi.


Yapılan son güncellemeler ile birlikte İş Bankası kredi faiz oranları da İhtiyaç kredisi: 1.40, Taşıt kredisi: 1.50, Ev kredisi: 1.35 oldu.

Kredi faiz oranlarını güncelleyerek müşterilerine destek sağlayan bir diğer banka ise Akbank oldu. Akbank ın güncel faiz oranları ise Direkt kredi: 1.77, İhtiyaç kredisi: 1.69, Taşıt kredisi: 1.33, Konut kredisi: 1.25, Çağrı Merkezi İhtiyaç Kredisi: 1.77 olarak vatandaşlara duyuruldu.

Pek çok banka gibi garanti bankası da yeni 2020 güncellemeleri yaptı. İhtiyaç kredisi: 1.49, Konut kredisi: 1.49, Taşıt kredisi: 1.64 olarak belirlendi.

Ve son olarak kredi faiz oranlarında güncelleme yaparak müşterilerine destek olan banka ise TEB olarak karşımıza çıktı. TEB in yapmış olduğu son güncellemeler ile birlikte güncel kredi faiz oranları İhtiyaç kredisi: 1.25, Taşıt kredisi: 1.35, Konut kredisi: 1.37 olarak belirlendi.

BANKALARDAN KREDİ DESTEĞİ

Son dönemlerde vatandaşların maddi olarak zor zamanlar yaşadığını gören bankalar vatandaşlar için nakit desteği sağlamak için kredi faiz oranlarında düşüşler yapmaya karar verdiler. Bu sayede pek çok kişinin daha kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekme imkanı olacak. Aynı zamanda düşük faiz imkanları nedeniyle müşteriler çok daha uygun fırsatlarla kredi sahibi olabilecekler.

Günümüzde ve, araba ve bunun gibi diğer yatırımlara sahip olmak bir lüks haline gelmişken nakit sıkıntısı yaşayan kişiler bankalardan destek almadan bunlara sahip olamaz duruma geldiler. Bu nedenle bankalar da müşterilerinin en kolay şekilde geri ödeyebilecekleri kredileri sağlamak için bazı güncellemelere gitmek durumunda kaldılar.

Bu durum müşteriler için sevindirici bir haber oldu. pek çok kişi ekonomik olarak zor günler geçirmesi nedeniyle yatırım amaçlı alacağı pek çok şeyden vazgeçmişti. Ancak yapılan son kredi faiz güncellemeleriyle birlikte birçok kişi hayallerini ertelemek durumunda kalmadan kredi çekerek dilediği şeye sahip olabilecek. Sizlerde kredi çekmek istiyor iseniz bankaların faiz oranlarını dikkatli bir şekilde inceleyerek kendi bütçenize en uygun bankadan kredi çekebilirsiniz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR