Bankalar Harekete Geçti! 1 Sene Geri Ödeme Olmadan 48 Ay Vade İmkanı! Çok Düşük Faiz Oranı!

Bankalar Harekete Geçti! 1 Sene Geri Ödeme Olmadan 48 Ay Vade İmkanı! Çok Düşük Faiz Oranı!

Türkiye Bankalar Birliği tarafından açıklama geldi! 1 yıl ödemesiz kredinin özellikleri neleridir? Hangi bankalar 1 yıl ödemesiz kredi vermektedir?

Türkiye Bankalar Birliği tarafından duyurusu yapıldı. Çoğu banka harekete geçti. 48 ay vade ile 1 yıl geri ödemesiz kredi müjdesi ile beraber çok sayıda bankadan açıklama geldi. Kredinin en önemli özelliği kredi faiz oranı normale göre çok düşüktür. Artan kredi faiz oranlarına göre çok düşük faiz oranı vatandaşa önemli destek olmaktadır.

Yapılan açıklamaya göre, krediler, 1 Kasım 2021 tarihini aşmayacak şekilde, azami 12 ay ödemesiz dönemli olarak, 48 ay vade ile verileceği belirtildi. Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamasında, Turizm Destek paketi'ni kullandıracak bankalar aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Denizbank, Garanti BBVA, Halkbank, İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, QNB Finansbank, TEB, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Ziraat Bankası olarak açıklanmıştır.

TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ'NDEN YAPILAN AÇIKLAMA!

Devreye alınan bu kredi imkanı 48 ay vade seçeneği ve 1 sene geri ödeme olmadan kredi müjdesi verilmiştir. Bu kredide faiz oranları normale göre oldukça düşük tutuldu! Türkiye Bankalar Birliği, kredi üst limiti 40 milyon TL olan Turizm Destek Paketi'nin uygulanmaya başlanacağını açıklanmıştır.

TBB tarafından yapılan açıklamaya göre; "Salgının tesirlerinin eksiltilmesi, üretim ve istihdam kapasiteleri ile piyasa değerlerinin korunmasını desteklemek emeliyle,turizm sektöründeki firmalar yanında bu firmaların tedarikçilerinin ücret ve kira ödemeleri ile kontrat veya faturaya bağlı statik giderlerinin, nakit gereksinimlerinin ve müessesesel kredi kartı harcamalarının karşılanması için Turizm Destek Paketi uygulamasına başlanacaktır" ifadesi de kullanıldı.

TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ KREDİYİ KULLANDIRACAK BANKALARI AÇIKLADI!


TBB tarafından yapılan açıklamada bankalar bu şekilde açıklanmıştır; Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Denizbank, Garanti BBVA, Halkbank, İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, QNB Finansbank, TEB, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Ziraat Bankası.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK? KREDİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Bankalar tarafından sunulan bu  krediyi almak için adı geçen bankaların şubelerine giderek müracaat edebilirsiniz. Ayrıca başvurularınızı internet üzerinden de yapabilirsiniz. Salgın süreci ile beraber hatta bazı kampanyalarda cep telefonu SMS yolu ile de başvurular yapılabilmektedir.

"T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi ve Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bankalar* tarafından 10 milyar TL kredi sağlanacaktır.

"Krediler, 1 Kasım 2021 tarihini aşmamak kaydıyla, azami 12 ay ödemesiz dönem olmak üzere 48 ay vadeli olacaktır.

"Faiz oranı, sabit faizli krediler için azami yüzde 14,5, değişken faizli krediler için TLREF + 250 baz puan olarak belirlenmiştir.

"Yararlanıcı başına kefalet üst limiti 32 milyon TL ve kredi üst limiti 40 milyon TL olacaktır."DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR