Bankalar Beklenen Hamleyi Yapıyor! Güncel Kredi Faiz Oranları, 32 Günlük Vadeli Faizleri!

Bankalar Beklenen Hamleyi Yapıyor! Güncel Kredi Faiz Oranları, 32 Günlük Vadeli Faizleri!

Vatandaşlarımız tarafından kredi faiz oranları ile ilgili kapsamlı bir araştırma yapılıyor.

Vatandaşlarımız tarafından kredi faiz oranları ile ilgili kapsamlı bir araştırma yapılıyor. Kredi faiz oranlarının yükselmeye mi başladığı vatandaşlarımızın bütün gündemini kapsıyor.  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yeni düzenlemeler yapıldı.

Yapılan düzenlemelerle birlikte bankaların faiz oranlarında büyük oranda artış oldu. Bu da vatandaşlarımız için beklenmedik bir şekilde soruna yol açtı. Açıklanan son faiz oranlarına göre bankaların taşıt, konut, ihtiyaç kredilerinde artışlar yaşandığı gözleniyor. Bunun tam dersi olarak hızla yükselen kredi faiz oralarının aksine 32 günlük faiz oranları da yerinde sayıyor.

Korona virüs salgını işsizlikle birlikte pek çok ekonomik sıkıntıyı da beraberinde getirmiştir. Vatandaşlarımız bankalardan geçtiğimiz günlerde tarihin en düşük faizli kredi imkânlarından faydalanmışlarıdır. Vatandaşlarımız tarafından bankalara kredi faiz oranlarının düşmesi için talepler de devam ediyor.


Vatandaşlarımız mevduat hesaplarının faizlerinin yükselmesini birikim ve yatırım yapmak için istiyorken ihtiyaçlarını karşılamak ve taşıt ve konut sahibi olabilmek için de bankaların taşıt ve konut kredilerinde düşüş yaşanması için taleplerde bulunmaya devam ediyorlar.  Vatandaşlarımız yeni düşük faizli kredilerin araştırmalarına devam ediyor.

BANKALARIN GÜNCEL KONUT, İHTİYAÇ, TAŞIT KREDİSİ VE 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI!

Vatandaşlarımız tarafından bankaların güncel faiz oranları oldukça merak ediliyor. Kasım ayına girilmesiyle birlikte daha önceden çok uygun şartlarda düşük faizlerle kredi veren bankaların şartları değişmiş faiz oranları da artmıştır. Kredi ihtiyacı olan vatandaşlarımız bu oranları oldukça merak ediyorlar.

Konut almak için kredi çekmek isteyen vatandaşlarımız için en uygun kredi faiz oranı 0,99’dan başlamaktadır. Kredi çekecek olan banka müşterisinin şartlarına bağlı olarak da bu oran değişmektedir. Araba almak isteyen vatandaşlarımızın taşıt kredisi için de Vakıfbank 1,19 faiz oranı ile en düşük faizi uyguluyor. İhtiyaç kredisi çekmek isteyen vatandaşlarımız ise Finansbank tarafından en uygun olarak uygulanan 1,29 faiz oranlarındaki kredi imkânlarından yararlanabilirler.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR