Banka Ödemelerine Dikkat! Kart Aidatlarına İade Talebi!

Banka Ödemelerine Dikkat! Kart Aidatlarına İade Talebi!

Bankalar günümüzde çok fazla kullanılan ve pek çok kişinin de güvenle kullandığı yatırım yerleridir. Ancak son dönemlerde çok fazla gündeme gelen bankalardaki dolandırıcılık olayları gündeme bomba gibi düşmeye başladı.

Bankalar günümüzde çok fazla kullanılan ve pek çok kişinin de güvenle kullandığı yatırım yerleridir. Ancak son dönemlerde çok fazla gündeme gelen bankalardaki dolandırıcılık olayları gündeme bomba gibi düşmeye başladı. Banka ödemeleri ve banka kart aidatları adı altında müşterilerden para almak isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artmaya başladı. Bununla birlikte önlemler de alınmaya başladı. Ancak vatandaşlardan banka kartı aidatı olarak alınan paralara iade talebi hakkı da verildi. Bu zamana kadar kart aidatı ödemelerinizi geri aidat alabilir ve bunun için başvuru yapabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olmak isteyenler için detaylar haberimizin devamında…

DOLANDIRICILARA DİKKAT!

Son dönemlerde bankalarla yaşanan sorunların başında kart aidatları geliyor. Kart aidatları bankalar tarafından alınırken hem vatandaşlar bu konuda ödedikleri para için sorun yaşarken hem de bankaların aidat ödemelerini bir yol olarak benimseyen dolandırıcıların yarattıkları sorunlarla uğraşıyor. Bankalar tarafından banka kartı aidatı alınması pek çok müşteri tarafından sorun olarak görülürken aynı zamanda bazı dolandırıcılar banka kartı aidatı için para talebinde bulunarak banka müşterilerini dolandırmaya başladılar. Bunun ardından bankalar tarafından müşterilerden alınan banka kartı aidatlarının da kaldırılmasına yönelik talepler arttı. Sonunda vatandaşları sevindiren haber geldi. Artık bankalara banka kartı aidatı ödemeniz gerekmiyor. Hatta ödenen aidatlar için geri iade talebinde bulunma hakkına da sahipsiniz.

KART AİDATLARINA SON!


Günümüzde hemen hemen her vatandaşın cüzdanında en az iki adet banka kartı bulunuyor. Bankalar için de bir kazanç yöntemi olan kart aidatları sonunda kaldırılıyor. Bankalardan talep edilen banka kartı aidatlarına artı itiraz edebilirsiniz. Bakanlıktan yapılan son açıklamada şu sözlere yer verildi; "Bakanlığın ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlarının adları ya da logoları kullanılarak kredi kartı aidatlarının iadesinin yapıldığını iddia eden sosyal medya hesaplarına itibar edilmemesi ve vatandaşların bu tür dolandırıcılıklara karşı dikkatli olması gerekmektedir" şeklinde açıklama geldi. Aynı zamanda bankaların aidatsız banka kartları sunmaları da zorunludur. Bu nedenle bankaların talep ettikleri aidatlar hakkında detaylı bilgi sahibi olunması çok önemlidir.

SAHTE BAKANLIK LOGOLARI İLE DOLANDIRICILIK!

Son dönemlerde çok fazla gündeme gelen konulardan bir tanesi de dolandırıcıların sahte bakanlık logoları ile müşterileri dolandırıyor olması hakkındaydı. Ticaret Bakanlığı'nın, özel bankaların, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu gibi daha pek çok kurum ve kuruluşun logoları kullanılarak dolandırıcılıklar meydana geliyor. Bu konuda dikkatli olunması gerektiği hakkında da açıklamalar ve uyarılar yapıldı.

KART AİDATLARININ GERİ ÖDENMESİNİ TALEP ETME HAKKI SAĞLANDI!

Yapılan son güncellemelerle birlikte bankalara kart aidatınızın iadesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bankalar direkt olarak parayı sizlere ödemekle yükümlü değildirler. Kart aidatı iadesi olarak banka hesabınıza para yatırmayı kabul etmeyen bankalarla anlaşmalı olarak para iadesini, para puan olarak sizlere ödemesini teklif edebilirsiniz. Genellikle bu yolu tercih eden bankalar müşterilerine bu şekilde bir kart aidatı ödemesi yapıyorlar. Kredi kartı aidatları ile uğraşmak istemeyen kişiler için sanal kartlar da bulunuyor. Sanal kartlar da herhangi bir aidat ödemesi istenmiyor. Bu nedenle de pek çok vatandaşın tercih ettiği bir kart yöntemi olarak biliniyor. Aynı zamanda bankalar 1 yıl içerisinde 2 kez ücretsiz olarak kart vermek zorunda oldukları için bu gibi konularda da herhangi bir ücret talep edemezler. Ancak bir yıl içerisinde 3 kez kart değişiminde bulunursanız bankalar sizlerden yalnızca kart basım ücretini talep ederler.  

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR