Banka Hesabı Bilgileri Nasıl Sorgulanır? E-Devlet Banka Hesabı Bilgileri Sorgulama!

Banka Hesabı Bilgileri Nasıl Sorgulanır? E-Devlet Banka Hesabı Bilgileri Sorgulama!

Günümüzde banka hesaplarına internet üzerinden ulaşabilmeniz oldukça kolaydır. Bununla birlikte pek çok kişi banka hesabına T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapmak isteyebilir.

Günümüzde banka hesaplarına internet üzerinden ulaşabilmeniz oldukça kolaydır. Bununla birlikte pek çok kişi banka hesabına T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapmak isteyebilir. Ancak bunu isteyen kişilerin bireysel olarak banka şubelerine gidip T.C. kimlik numarası ile birlikte sorgulama yapmak istediğine dair müracaat yapmalarıdır. Yalnızca bu şekilde T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapabilirsiniz. Bunun dışında web üzerinden kimlik numara ile sorgulama yapma olanağınız bulunmamaktadır. Ancak e-devlet üzerinden bankalarda bulunan hesaplarınızı öğrenme imkânımız bulunur.

Pek çok kişi zaman zaman bankalardan hesap açtırabilir. Ancak sonrasında hangi bankada açık bir hesabın bulunduğunu unutabilir ve içilmediği hesaplarının olması ihtimalinde düşünür. Bu şekilde bir düşünceye giren insanlar T.C. kimlik numaraları ile birlikte banka hesaplarını sorgulamak isterler. Ancak bunun telefon ya da internet üzerinden mümkün olmamasından dolayı fiziksel olarak banka şubelerine giderek hangi bankada hesap verinin bulunduğuna dair bilgi almak üzere başvuru yaparlar. Yaptıkları başvuru sonrasında ise hangi bankada hesapların açık olduğunu öğrenebilirler. Yalnızca bu sayede öğrenme imkânları bulunur.

E-DEVLET ILE INTERNET BANKACILIĞINA KOLAY GIRIŞ NASIL SAĞLANIR?

Hiç çok kişi üzerine açık olan kaç tane banka hesabının olduğunu merak eder. Eski zamanlarda açmış oldukları hesapları zaman içerisinde unutarak hangi bankada hangi hesabın açık olduğuna dair merak uyanabilir. Bu nedenle de pek çok kişi sorgulama yapmak üzere T.C. kimlik numaraları ile denemeye başlarlar. Ancak T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapılamayacağı için bireysel olarak bankalara giderler ve banka hesaplarının sorgulamasının yapılmasını talep ederler. Ancak bu sayede banka hesaplarına ulaşabilen müşteriler Bu yolu tercih ederler. Ancak bu sayede birçok zaman kaybı ve çok yorucu bir süreç geçirmiş olurlar. Bu nedenle de alternatif bir yöntem olan e-devlet üzerinden hesap sorgulamayı kullanırlar. Ancak bunun için kişilerin e-devlet şifresi olması gerekmektedir.  Bu şifreyi de almak için PTT şubelerine gitmeniz gerekir. Ancak şifresi olmayan kişiler için de alternatif bir yol bulunur. Bunun için ise kişilerin internet bankacılığını kullanıyor olmaları gereklidir. Sebep ise internet bankacılığına giriş ile kişi isterse buradaki linkten e-devlete giriş yapabiliyor olmasıdır. Bu sayede kişinin güvenliğinin de çok üst düzeyde olmasından dolayı bu hizmet tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra en çok merak edilen konular ise sorgulama sayfasına nasıl girileceği hakkındadır. E-devlet Hesap Sorgulama sayfasından kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak bilgilerinize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.


İNTERNET BANKACILIĞI SAYESINDE BANKA HESAPLARININ SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

üzerine olan hesapları sorgulamak isteyen kişiler için bir diğer yöntem ise internet bankacılığı yolu ile banka hesaplarını sorgulamaktır. Ancak bunun sağladığı imkanlar daha kısıtlıdır. Diğerlerine göre farklılığı ise giriş yaptıktan sonra yalnızca o bankanın farklı il ve ilçeler ile şubelerde olan hesaplarını görebiliyor olmanızdır.  Ayrıca diğer yöntemlerde olduğu gibi TC kimlik numara ile banka hesabı sorgulama olanağı bulunmamaktadır. Ama krediye müracaat ettikten sonra başka bankalarda olan Kredi hesaplarınızı o banka üzerinden sorgulayabilirsiniz.

ÇAĞRI MERKEZI ÜZERINDEN BANKA HESAPLARINIZI NASIL SORGULAYABILIRSINIZ?

Banka hesaplarınızı sorgulamanız için pek çok yöntem bulunsa da bazı durumlarda bunlar geçersiz olabiliyor. Mesela banka şubesine gidemeyeceğiniz durumlarda veya e-devlete giriş yapamıyor iseniz banka hesabınıza sorgulamanız için bir yol daha bulunur. Bu yıl ise çağrı merkezi müşteri hizmetleri veya telefon bankacılığı üzerinden üzerinize bulunan hesapları sorgulamaktır. Biraz yavaş ve zaman alan bir hizmet olmasına rağmen sesli arama ve görüşmeler ile üzerinizde olan banka hesaplarına bu sayede ulaşabilirsiniz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR